پیام زندانی سیاسی فاطمه ضیایی آزاد در سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷

گزارش

یادی از عاشقانی که نه گفتند و بر چوبه دار بوسه زدند
🔸زندانی سیاسی فاطمه (حوری) ضیایی آزاد در سالگرد قتل‌عام زندانیان سیاسی در سال ۶۷ در گرامی‌داشت «عاشقانی که نه گفتند و بر چوبه‌دار بوسه زدند»، پیامی فرستاد:
آن عاشقان شرزه که با شب نزیستند
رفتند و شهر خفته ندانست کیستند
فریادشان تموج شط حیات بود
چون آذرخش در دل شب سوختند

گاهی در تاریخ فصلی گشوده می‌شود که هرگز از یاد و خاطره‌ها پاک نمی‌شود. روزها و خاطره‌هایی که خون عزیزترین جوانان وطن ریخته می‌شود و…
سالی که پرستوهای عاشق بر چوبه‌های دار بوسه زدند و با خنده‌هایی بر لب راهی….. شدند. و فقط به‌خاطر “نه” گفتن و ایستادگی ….
اگر چه محکومیت بیشتر آنها تمام شده بود و در دادگاههای خود این رژیم محاکمه شده بودند ولی هیأت حاکمه فکر می‌کرد با این کار می‌تواند صورت مسأله را پاک کند و دیگر اثری از مخالف باقی نماند.

آن روزها هیچ‌کس خبردار نشد که در زندانها چه بر سر جوانان آزادیخواه آمد و متأسفانه جوامع غرب با مماشات و حفظ منافعشان سکوت کردند و با این‌که خانواده‌ها در برابر دفتر سازمان ملل و در کشورهای اروپایی فریاد دادخواهی زدند، اما آنها چشمهایشان را بر حقیقت بستند تا منافعشان به خطر نیفتند. همیشه در تاریخ ایران همین طور بوده و هست.

وقتی نوار صوتی آقای منتظری منتشر شد و اعتراض ایشان به اعدامهای ۶۷ پخش شد بسیاری از مسائل برای مردم ایران روشن شد و همین مسأله باعث شد که بعد از ۴۰سال هنوز جوانان به‌دنبال کشف حقیقت باشند و البته با فیلمها و کتابهایی که یک طرفه ساخته و چاپ می‌شود سعی می‌کنند حقایق را برای آنها مغشوش کنند که حقیقت گم شود و کم رنگ.

اما هیچ وقت ماه پشت ابر نخواهد ماند و رازها اگر ‌چه در دلها مدفون مانده اگر چه زیر خاکها باشد آشکار خواهد شد.

یادشان گرامی
تابستان ۹۸ /زندان اوین/فاطمه ضیایی آزاد

فاطمه ضیایی آزاد ۵۶ ساله و از زندانیان سیاسی دهه شصت است که از سال ۱۳۶۰ تا ۱۳۶۵ به مدت پنج سال در زندان به سر برده بود. وی در تاریخ ۲ بهمن ماه ۱۳۸۷ به دلیل«تردد به عراق به منظور دیدار با دو دخترش» بازداشت و پس از طی دو سال محکومیت در دی ماه سال ۱۳۸۸ از زندان آزاد گردید. فاطمه ضیایی بار دیگر در روز ۱۸ خرداد ۹۲ توسط ماموران امنیتی بازداشت و در ۲۵ مهر ماه همان سال به دلیل سن بالا، بیماری‌ ام. اس و شرایط جسمانی نامناسب از بند زنان زندان اوین آزاد شد. اما در دادگاه تجدید نظر به یک سال و نیم زندان محکوم شد. او را روز سه شنبه ۲۰ فروردین ماه ۹۸، دستگیر و جهت تحمل زندان به بند زنان زندان اوین منتقل کردند.
همسر او «محمود عظیمی» نیز از زندانیان سیاسی دهه شصت است که تا کنون سابقه چندین بازداشت داشته است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند

شنبه ۳ آبان خوزستان تعدادی از فرزندان کارگران، که دیگر تحمل گرسنگی را ندارند بجای والدین خود، با به دست گرفتن بنرهای #فریاد_کارگران_گرسنه و #از_یاد_رفته خشم و نا امیدی خود را نسبت به مسئولان ابراز کردند. #فریاد_کارگران_گرسنه

خبر
مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده، به بیدادگاه احضار شد

مهراوه خندان، دختر نسرین ستوده- وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر محبوس در زندان- براساس ابلاغیه قضایی، باید روز دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ در شعبه ١١٧۵ مجتمع قضایی قدس حاضر شود. ‌ مهراوه خندان در مرداد ماه ۱۳۹۹ در پی یورش ۵ نیروی امنیتی به منزل پدری‌اش در تهران بازداشت …

خبر
. اجبار بهنام محجوبی درویش زندانی، به خوردن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم»

صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی درویش زندانی، خبر داد که پزشک زندان قصد خوراندن «۲۴ قرص بدون روکش و اسم» به همسرش را داشته است. . حسینی در توییترش نوشت که پزشک بهداری زندان شرط اعزام بهنام محجوبی به بیمارستان را خوردن این قرص‌ها ذکر کرده است. . او همچنین …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: