«سالهاست که ما برای آب و نان جان می دهیم»

از کولبر گرفته تا سوخت بر و الان کل ایران… آنهم در کشور ثروتمندی همچون ایران! که زمین و آسمان‌اش به تاراج رفته و می‌رود.

این صدای همه ماست که از ایذه و شادگان و اهواز بلند شده و به زودی کل ایران را فرا خواهد گرفت.

من و این زنان ستمدیده هم بندم در زندان سمنان قوت غالب نان و پنیرمان هم با این قیمت‌ها کوچک و کوچک‌تر شده اما تلخ‌کام‌ایم برای مردممان ….ولی از شنیدن فریاد اعتراضات هم وطنانمان در ایذه و شهرهای جنوب دلمان شاد و پشتمان گرم شد… مردمی که اگرچه تکه نانی در سفره هایشان نمانده اما غیرت و شرف در سینه هایشان حک شده است و از میان خونابه های زخم سالیان عزیزانشان دوباره برخاسته اند.

من هم از درون زندان سمنان دست در دست این زنان ستمدیده و همه شمایان که نانی و آبی برایمان نمانده، خودم را در کنارتان می‌بینم و با صدای بلند فریاد میزنم:

ما، گرسنگان بی‌لبخند از میان رنج‌ها، لبخند به لبهایمان برمی‌گردد.

فردا از آن ماست

 

مریم اکبری منفرد

زندان جهنمی سمنان

۲۱اردیبهشت ۱۴۰۱»

مریم اکبری منفرد زندانی سیاسی که بیش از ۱۲ سال بدون مرخصی در زندان به‌سر می‌برد.
در دی‌ ۸۸ دو روز بعد از تجمعات اعتراضی در عاشورای همان سال، در منزل مسکونی‌اش بازداشت و در خرداد ۸۹ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب توسط قاضی صلواتی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.
۱۹ اسفند ۹۹ از زندان اوین به زندان سمنان تبعید شد.

دو برادر مریم اکبری منفرد در سال‌های ۶۰ و ۶۳ به اتهام «ارتباط و عضویت در سازمان مجاهدین خلق ایران»، اعدام شدند. برادر کوچکتر و یک خواهرش نیز در تابستان سال ۶۷ در قتل عام زندانیان سیاسی اعدام شدند.

مریم اکبری منفرد که مادر سه فرزند است، پس از ۱۲ سال حبس و زندان بدون یک روز مرخصی درمانی، روز سه شنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۹ بصورت ناگهانی و با اعمال خشونت از زندان اوین به زندان سمنان تبعید شد.
مریم اکبری منفرد بدلیل عدم دسترسی به غذای مناسب، بیشتر وعده‌های غذایی از نان و پنیر استفاده می‌کند و تقاضاهای مکرر وی برای اینکه بتواند از فروشگاه زندان مواد مورد نیازش را با پول خود تهیه نماید بجایی نرسیده است؛ به همین دلیل در این مدت وضعیت کبد وی بیش از حد دچار مشکل شده و با دردهای جانبی بیشتری درگیر شده است.
مریم اکبری منفرد در تبعیدگاه خود در زندان سمنان، با زندانیان جرائم عادی و خشن هم بند است و این برخلاف اصل تفکیک جرائم است.
مریم اکبری منفرد، زندانی سیاسی تبعیدی در زندان سمنان علیرغم شرایط نامناسب جسمی از رسیدگی پزشکی و اعزام به مراکز درمانی محروم مانده است. یک منبع مطلع گفت «مریم اکبری منفرد از بیماری کبد چرب رنج می برد و به رسیدگی و درمان نیاز دارد ولی مسئولین زندان او را از درمان محروم کرده

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: