پیام زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز پس از اعدام ظالمانه نوید افکاری

مقالات ونوشته ها

 

متن کامل پیام زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز:

درود به روان پاک تمامی قهرمانان ملی که در راه حق شهید شدند. به ویژه پهلوان عزیزمان نوید افکاری. به همه هواداران میلیونی نوید افکاری اعلام می کنم ایشان توسط شخصیتی قهرمان ملی نامیده شدند که بسیاری از این قهرمانان را تربیت کرده اند. مطمئن باشید خدا انتقام نوید را چنان خواهد گرفت که همه را مبهوت خواهد کرد.
اگر برای مراسم سوم، هفتم و چهلم نوید عزیزمان امکان تجمع نبود می توان با روشن کردن یک شمع و سلفی گرفتن با عکس قهرمان ملی مان و اشتراک گذاشتن آن در فضای مجازی یاد و خاطره این شهید بزرگوار را گرامی بداریم.
نوید بی گناه توسط جنایتکاران در ماه محرم شهید شد و این نقطه عطفی برای مقابله با یزیدیان زمان است.  دست انتقام خدا به واسطه دیگر قهرمانان ملی‌مان بساط این حاکمیت فاسد را جمع خواهد کرد. شهادت نوید برگ دیگری از تاریخ ایران را رقم زده است. باشد که اعجاز خدا را ببینیم.
زندانی سیاسی مهدی فراحی شاندیز
۹۹۰۶۲۴

درباره این زندانی:

مهدی فراحی شاندیز متولد ۱۳۴۰فارغ التحصیل رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی اصفهان و ساکن تهران میباشد. آقای فراحی شاندیز پس از فارغ التحصیل شدن مدتی در کارخانه لوله نورد اهواز مشغول به کار بود.
مدتی نیز دبیر فیزیک و ریاضی دبیرستان‌های تهران بود.

وی اولین بار در تجمع روزکارگر در پارک لاله در سال ۱۳۸۸ بازداشت و ۹ماه در بند ۲۰۹ زندان اوین محبوس بود و سپس آزاد شد.

در سال ۱۳۸۹ پس از مراجعات مکرر به دادگاه انقلاب برای گرفتن لوازم و مدارک توقیف شده خود شامل گذرنامه، شناسنامه، کارت ملی و کامیپوتر، مانع ورود وی به شعبه مورد نظر شدند. فراحی شاندیز پس از مقاومت، دستگیر شده و در اردیبهشت سال ۱۳۹۰ در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به اتهام توهین به خامنه‌ای و اخلال در نظم به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

در آبان ماه سال ۹۲ محکومیت وی به پایان رسید. ولی با تشکیل پرونده‌های جدید مانع آزادی وی شدند.

در آبان ماه سال ۹۳ نیز درشعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به اتهام توهین به رهبری به ۳ سال حبس محکوم شد. در ۵ خرداد ۹۳ توسط قاضی مقیسه به سه سال حبس دیگر محکوم شد.

مهدی فراحی شاندیز روز ۱۸ خرداد۱۳۹۶ در یک اقدام ناگهانی بدون اینکه بتواند وسایل شخصی اش را بردارد؛ از زندان گوهردشت به زندان چوبیندر قزوین منتقل شد و پس از ۱۰ روز دوباره به کرج منتقل گردید و به شعبه ۷ اجرا احکام دادگاه انقلاب کرج به ریاست قاضی شهروی دادگاهی شد. وی در دفاعیات خود از دستگاه حاکمیت را شیطانی نامید. در واکنش به اعتراض این زندانی؛ شهروی وی را به زندان مرکزی کرج (ندامتگاه کرج) منتقل کرد.

۱۹ تیر ۹۶ هنگامی که پرونده قضایی را به وی نشان دادند؛ سه سال و نیم دیگر به محکومیتش افزوده شده بود. بر اساس اتهامات ساختگی و پرونده سازی‌ها وی که در سال ۹۰ به ۳ سال زندان محکوم شده بود؛ هم‌اکنون می بایست تا تاریخ ۱۴۰۲ در زندان بماند.

مهدی فراحی شاندیز در سال ۹۲ در زندان اوین بر اثر ضرب و شتم توسط عوامل زندان دچار نقض در بینایی چشم راستش شده است. به‌طوری که در چشمش یک لکه سیاه بوجود آمده است که مانع بینایی چشم راست است. در سال ۹۶ نیز توسط رئیس زندان ندامتگاه کرج بشدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته به طوری که دچار ناشنوایی در گوش چپ و شکستگی پهلو گردیده است.

سرگذشت ۸ سال زندان مهدی فراحی شاندیز، انعکاسی از وضعیت همه زندانیان سیاسی در زندانهای ایران است. آنان از کمترین حقوق خود محروم هستند. به جای قرار گرفتن در کنار زندانیان سیاسی در کنار زندانیان خطرناک و جانیان محبوس می شوند. صدایشان انعکاسی ندارد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مقالات ونوشته ها
برای پسر مبارزم ، امیر ارشد تاج میر: نوید افکاری ، پهلوان شریفمان را هم کشتند

آه ، پسر بی گناهم . بهیه جان نامجو ، تو هم از بُن جان آه بکش آه بکش قهرمان مادرِ بی پسر شده یک تکه از قلبِ شرحه شرحه ام ، برای دردهای تو دستهایت را در دستهای ما مادران داغدارِ دادخواه بگذار و بدان تنها نیستی خواهرم ما …

مقالات ونوشته ها
شهبانو فرح پهلوی به مناسبت اعدام نوید افکاری قهرمان :

نوید افکاری قهرمان بود و قهرمان از جهان رفت. قهرمان #نوید_افکاری، مثل همه ایرانیانی که در تمام این سال ها برای آزادی ایران مبارزه کردند، رنج زندان و شکنجه و اعدام را به جان خریدند و هرگز از مبارزه دست نکشیدند، خواهان عدالت و آزادی بود و در این راه …

فراخوان
سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه:جهت اطلاع همه! تحمل و انتظار راه چاره نیست!

تصمیمات و اجرای فجایع صورت گرفته توسط سرمایه داران، کارفرمایان و صاحبان کار هفت تپه، با بهانه های مختلف به راحتی به تعویق میافتد. آنها حتی سعی در تغییر تصمیمات اثبات شده به اشکال متداول دروغین چندین دهه پیش هستند. اما آنها نمی توانند با هیچ بهانه ای، آن تصمیمات …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: