سهیل یداللهی با نام مستعار سهیل ایرانی، در فضای مجازی فعالیت می‌کرد و در سال نود‌و‌نه به اتهام ترویج بی‌خدایی، تبلیغ علیه نظام و توهین به مقامات حکومت بازداشت شد و هم اکنون در زندان بجنورد به سر می‌برد.

او در این فایل صوتی، از استثمار زندانیان به بهانه مهارت‌آموزی در زندان انتقاد می‌کند و بر این باور است که حاصل دسترنج آنها در مقابل دستمزدی بسیار ناچیز به جیب مسئولان می‌رود.

احتمالا اکثریت شما نام سهیل یداللهی را تا کنون نشنیده‌اید. او از جمله زندانیان گمنام سیاسی و عقیدتی است که یک سال و نیم است که در زندان بجنورد در حال تحمل دوران حبس پنج و نیم ساله‌اش است. سهیل که مهندس برق قدرت است، در زندان بسیار مورد آزار. قرار می‌گیرد. اما اتهام سهیل چیست؟ مطابق آنچه در دادنامه او آمده است عمده اتهامات او مربوط به استوری‌های اینستاگرام و پیام‌های رد و بدل شده‌اش با دیگران است. این نوشته‌ها را مصداق اقدام تبلیغی علیه نظام و توهین به مقدسات دانسته‌اند!
در دادنامه نوشته شده :
«فیلم مقایسه خدمات دوران پهلوی و نابودی ایران توسط جمهوری اسلامی(برگ 79 پرونده) ، جمهوری اسلامی جامعه بی‌ارزش‌ها و تناقض‌هاست (برگ 94 پروند)، مردم ما سالهاست که در توهم آزادی هستن و هرآنچه دارند در مستعمره لبنان – سوریه -فلسطین و آخوند است( برگ 89 ) ، چگونه بیان کنم که دلیل عقب ماندگی ما اسلام است( برگ 89 پرونده) و چندین نمونه دیگر که جملگی این مطالب ارسالی و دریافتی و انتشار آن در فضای مجازی توسط ایشان از نظر دادگاه حکایت از فعالیت تبلیغی ایشان علیه نظام و هجمه به اساس جمهوریت و اسلامیت نظام است که از ارکان اساسی نظام مقدس جمهوری اسلام است.»

ملاحظه می‌کنید که صرفا ابراز عقیده، آن هم در قالب استوری و پیام‌های شخصی را مصداق چه اتهاماتی دانسته‌اند و حکمی سنگین علیه این جوان صادر کرده‌اند.

سهیل که در زندان مرتب بیمار می‌شود، نمی‌تواند غذای زندان را بخورد و با نان و ماست و بیسکویت خود را سیر می‌کند. او را مجبور به نمازخواندن مقابل دوربین می‌کنند، برای مرخصی دادن شرط گذاشته‌اند که در سوله ساخت تسبیح کار کند، کلاس احکام اسلامی برود، در طرح امید شرکت کند و … حفاظت زندان هر از چندی قفل کمدش را می‌شکند و بازرسی می‌کند، لباس و پتویش دزدیده می‌شود، مرتب از سالنی به سالن دیگر منتقل می‌شود.

سهیل به مسئولان زندان اعلام کرده که از دیروز دست به اعتصاب غذا زده است. او خواستار خاتمه دادن به فشارهای روحی و روانی بر خود، رفتن به مرخصی و داشتن ملاقات حضوری است و بدین منظور درخواست ملاقات با دادستان و رییس اداره کل زندان‌ها را دارد.

سهیل در نامه اعلام اعتصاب غذایش نوشته که مسیولین زندان با فشار قلم خود با او زورآزمایی می‌کنند و با کینه‌‌های شخصی و دستور گرفتن از جایی او را آزار می‌دهند. او از همبندی‌های خود خواسته که شرایط او را به همه شبکه‌ها اعلام کنند.

 

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: