پیام شاهزاده رضا پهلوی به مناسبت روز کارگر : به یاد ستار بهشتی، محسن محمدپور، فرزاد انصاری‌فر، نوید افکاری و همه کارگران جان‌باخته راه آزادی ایران

وضعیت کارگران ایران در سال‌های پیش از بهمن ۵۷ از نظر سطح زندگی و رفاه و دستیابی به حقوق صنفی در مسیر بهبود و پیشرفت قرار داشت. من از همان سال‌ها نزد پدرم که بهبود وضع کارگران از دغدغه‌های اصلی‌اش بود و بعدها در دوران زندگی در تبعید آموختم که زیست مطلوب کارگران یک جامعه چگونه می‌تواند به توسعه و امنیت پایدار کشور یاری برساند.

شوربختانه وضع زندگی کارگر ایرانی در ۴۲ سال گذشته روند قهقرایی داشته و امروز به سطح فاجعه‌آمیز رسیده است. و این فاجعه، منحصر به تعویق یا عدم پرداخت حقوق کارگران و نداشتن امنیت شغلی نیست. کارگران ایران امنیت جانی نیز ندارند و در سایه‌ی بی‌اعتنایی مطلق متولیان حکومتی، روزانه در اثر حوادث کاری قابل پیشگیری، جان خود را از دست می‌دهند.

جمهوری اسلامی هم‌چون دیگر رژیم‌های دیکتاتوری و تمامیت‌خواه، اعتراضات کارگران را سرکوب می‌کند؛ مانع شکل‌گیری و فعالیت آزادانه تشکل‌ها و سندیکاهای کارگری می‌شود؛ و حق‌خواهی کارگران را با بازداشت و زندان و محرومیت‌های شغلی و اجتماعی مضاعف پاسخ می‌دهد.

امروز، کارگران ایران هم‌چون معلمان و بازنشستگان و مستمری‌بگیران دریافته‌اند که بزرگترین دشمن‌شان، رژیم ناکارآمد، فاسد و بی‌کفایت جمهوری اسلامی است. رژیمی که زیر عنوان «خصوصی‌سازی» و در اصل «اختصاصی‌سازی»، عزیزکرده‌های فاسد و رانتی خود را به جان کارگران انداخته و با اقتصادی ورشکسته و تورمی افسارگسیخته، سفره‌های این قشر شریف و زحمتکش را خالی کرده است.

سرنگونی جمهوری اسلامی، گام نخست سرفرازی کارگر ایرانی است.

نه به جمهوری اسلامی

پاینده ایران

@OfficialRezaPahlavi

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: