پیام نرگس محمدی: ای عزیزترین‌هایم، با صدای رسا عدالت‌خواهی کنیم

نامه های وارده

«نرگس محمدی» سخنگو و نایب‌رئیس کانون مدافعان حقوق بشر که در زندان #زنجان محبوس است، طی نامه‌ای درباره اعمال فشار دادستانی و سازمان زندان‌ها به دستور نهادهای اطلاعاتی، برای محدودیت تماس تلفنی او با فرزندانش توضیحاتی ارائه کرده است.

✋ این زندانی سیاسی که اخیراً به بیماری #کرونا مبتلا شده و از زمان انتقال همراه با ضرب وشتم به زندان زنجان اجازه تماس تلفنی با فرزندانش نداشته است می‌گوید حق قانونی‌اش مبنی بر تماس با خانواده، بهانه ای برای تحت فشار گذاشتن آن‌ها شده تا درباره وضعیت او اطلاع‌رسانی نکنند.

از ٣ دی پارسال که با ضرب و شتم بی رحمانه شبانه به زندان زنجان فرستاده شدم یقین داشتم که شرایط تحمل حبس دشوارتر خواهد شد.مطالباتم را ازطریق مکاتبات با نیروهای امنیتی و قضایی زنجان و تهران شروع کردم. اولین آن شرایط تلفن با فرزندانم بود که هیچگاه پاسخی به من داده نشد. از تاریخ ٩٨/١١/١۶ مقامات قضایی و امنیتی بازدیدی از زندان داشتند، ازمدیرکل دادگستری تقاضای صحبت با علی و کیانا را نمودم گفتند علی برای تو کلیپی بیرون داده که در رسانه ها است به خانواده ات بگو هرچه موضوع تو رسانه ای کنند وضعیت تو بدتر خواهد شد و دست ما هم بسته میشود در ملاقات روز ١۵ اسفند با دادستان و مدیر کل زندان در خواست هایم از جمله کتاب،ملاقات با وکلایم و تلفن به کیانا و علی و شکایت علیه ماموران متعرض را کردم که با برخورد تند و قهرآمیز دادستان مواجه شدم. وقتی استدلال هایم را گفتم دادستان به ماموران امنیتی دستور داد تا من را از اتاق بیرون کنند.
١٢ اردیبهشت امسال دادیار و منشی حفاظت و اطلاعات زندان به بند آمدند. دادیار توضیح داد که کلیه پیگیری هایش منجر به این شده که دادستان اجازه فقط یکبار نوبت تلفن با فرزندانت داده است ولی زمان تماس بعدی مشخص نیست مثلا شاید ٢ماه دیگر شاید هم دیگر تماسی نداشته باشی دادستان گفته بستگی به رفتار تو دارد،متوجه شدم که تلفن علی و کیانا دست مایه اعمال فشار بر من و بچه هایم شده است پاسخ دادم که من درخواستی مطابق قانون و حقوق شهروندی و انسانی دارم هفته ای یک نوبت در ساعت مشخص. توضیح دادم که در شرایطی که من ۵ سال فرزندانم را ندیده ام و از تلفن نیز محروم هستم بچه هایم نگران و دلتنگند ولی با شرایط طراحی شده علاوه بر دلتنگی انتظار و اضطراب هم به آنها تحمیل میشود. کودکان من بیش از ١٣سال سن ندارند و در غربت اند سزاوار نیست این چنین فشار روانی متحمل شوند. دادیار گفت دوباره با دادستان صحبت میکنم .همان روز مدیرکل سازمان زندان ها را در بازدید از بند ملاقات کردم و درخواست تلفنم را مطرح نمودم که هرگز مورد قبول مقامات قضایی و امنیتی نشد و ٢۴ اردیبهشت به صراحت اعلام شد که دادستان با تلفن هفتگی شما با فرزندانتان موافقت نکرده است .
یادآوری میکنم ار تاریخ ٩۴/۴/٢۶ تا ٩۵/۴/٢۶ پس از یک سال محرومیت تلفن فرزندانم بالاخره دست به اعتصاب غذا زدم ١۵روز بعد از اعتصاب رئیس اجرای احکام اوین با حضور وکیل محترمم نامه دادستان را به من ابلاغ کردند آقای جعفری دولت آبادی دستور داده بودند دو هفته یکبار یک تلفن در سلول های انفرادی ٢٠٩ و در حضور نیروهای امنیتی با بچه های ٩ساله ام داشته باشم قاطعانه نپذیرفتم بالاخره بعد از ۴روز تلفن هفته ای یکبار در بند موافقت گردید.
در شرایط بسیار دشوار و هولناک ابتلا به کرونا در تبعیدگاه پر جفای زندان زنجان مطلع شدم پس از تظلم خواهی فرزندان بیگناهم و موج حمایت افکار عمومی یکی از مقامات قضایی زندان زنجان اظهار کرده که من از تلفن با بچه هایم امتناع کردم.
این جمله همانند نمایش دروغ و توطئه آمیز و به دور از هر معیار اخلاقی برنامه تلویزیونی ٢٠:٣٠ حکومت است که استبداد خود را برملا کرد.
من را به یاد واقع دیگری افتادم آبان ماه ٩۶- اردیبهشت و مهر ماه ٩٨ دادیار و ماموران اطلاعات در اوین به دیدارم آمدند و هر سه بار تعهد های عجیب و غریب در رابطه با مرخصی قانونی ام از من میخواستند که به شدت توهین و تحقیر آمیز و توطئه آلود بود هر سه بار با درخواست های غیر قانونی و غیر انسانی شان مخالفت کردم آیا قوه قضاییه و وزارت اطلاعات میتواند بگوید ما میخواستیم به نرگس محمدی مرخصی بدهیم خودش قبول نکرد؟؟؟ به راستی اعمال فشار های طاقت فرسا و بعد دروغ و نیرنگ برای چیست؟برای شکستن یک زن زندانی محروم از تمام حقوق اولیه انسانی اش.
بدین ترتیب اعلام میکنم بی اعتنا به نیرنگ و خدعه ى عوام فریبی نهاد های بی مرام و بی اخلاق، قانون گریز امنیتی و قضایی به هیچ دستور نا مشروع و استبدادی و مرد سالار وقعی نمی نهم و سر تسلیم فرود نمی اورم و برای تحقق حقوق انسانی تلاش خواهم کرد حتی اگر دل و جانم را در آتش استبداد بسوزاند در پایان دختر و پسرم که حسرت لحظه به لحظه زندگی من هستند و برای درد هجرانشان واژه ای برای توصیفش نمیابم طلب ببخشش میکنم و با یقین و اعتماد و به حق میگویم:ای عزیزترین هایم ایمان داشته باشید و با صدای رسا عدالت خواهی کنیم. نرگس محمدی

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پناهجوی ایرانی در ناکجاآباد؛ امید طوطیان از گرفتاری در بین دو گذرگاه مرزی می‌گوید

امید طوطیان، هنرمند پناهجوی ایرانی، از نیمه ماه سپتامبر در منطقه حائل در جزیره قبرس سرگردان است امید طوطیان، هنرمند ایرانی که جلای وطن کرده است، چند روزی است که در منطقه حائل در بین دو گذرگاه بین جمهوری قبرس و منطقه قبرس شمالی گرفتار شده است. او در اوایل …

خبر
🔴فوری : فیلم آتش زدن بیدادگاه ضدانقلاب شیرازمکانی که حکم ظالمانه ‌قتل نوید افکاری را صادر کرد

جوانان غیور شیراز بیدادگاه  ضدانقلاب مکانی که حکم ظالمانه ‌قتل نوید افکاری را صادر کرد به آتش کشیدند🔥✊ ایول ایول شیرای شیرازی   ساعتی قبل جوانان شرافتمند شیرازی دادگاه انقلاب محل صدور احکام ظالمانه علیه زندانیان سیاسی را به آتش کشیدند. ماموران خامنه‌ای بلافاصله وارد محل شدند و برای پاک‌کردن …

خبر
مزدوران رژیم در این ویدیو ها را شناسایی و به همه معرفی کنیم.

باشد که پاسخ جنایت هایشان را از مردم بگیرند. ‼️امیر سعیدی #کرمانشاه از مزدوران بسیجی گردان ضد شورش امام علی در کرمانشاه که نقش فعالی در سرکوب اعتراضات مردم و جوانان در کرمانشاه داشته است. هرگونه اطلاعات و مشخصات از این مزدور را در اختیار راسویاب قرار دهید. 🔸هشدار به …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: