پیام نوروزی زندانی سیاسی حمید حاج جعفر کاشانی از زندان اوین

زندانیان

پس ای زنان و مردان با غیرت به فکر آمدن روزهای خوب نباشید!
آنها نخواهند آمد
به فکر ساختن باشید.
روزهای خوب را باید ساخت…

در حالی به استقبال نوروز و‌ سال جدید دیگری میرویم که گسست و بی اعتمادی اجتماعی – شکاف طبقاتی- شکاف جنسیتی- بیماری در کشورمان روز افزون شده و در کنار آن حضور ده ها تن از هموطنان عزیزمان که با شجاعت و صداقت و ایستادگی در برابر ظلم در ‌پشت میله های زندان و سیاه چال های رژیم دیکتاتور آخوندی بسر میبرند و با مرگ دست و پنجه نرم میکنند.
مرد و زن زندانی می خندیدند… شاید به زندانی بودن خویش شاید هم به آزاد بودن ما… راستی زندان کدام سوی میله هاست؟؟
مرتجعین رژیم سعی کردند ما را دفن کنند
دریغ از اینکه ما بذر بودیم
ومن زندگی میکنم … حتی اگر بهترین هایم را از دست بدهم!!! چون این زندگی کردن است که بهترین های دیگر را برایم میسازد بگذار هر چه از دست میرود برود؛ من آن را میخواهم که به التماس آلوده نباشد، حتی زندگی را.

پس ای زنان و مردان با غیرت به فکر آمدن روزهای خوب نباشید!
آنها نخواهند آمد
به فکر ساختن باشید.
روزهای خوب را باید ساخت…
و بهاری که خاک را سبز میکند… یقینا از پسِ سبز کردنِ چراغ های قرمز هم بر می آید…
من به این اتفاق ایمان دارم…
“حمید حاج جعفر کاشانی”

گفتنی است که حمید حاج جعفر کاشانی، آزادیخواه و فعال مدنی و داور لیگ برتر فوتسال ایران، در سال ۹۷ در قایمشهر بازداشت و به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.
وی که در حال تحمل محکومیت خود در زندان قایمشهر بود، روز شنبه ۵ مردادماه ۱۳۹۸، از زندان قایمشهر به زندان اوین تبعید شد. زندانی سیاسی حمید حاج جعفرکاشانی، متولد ۱۳۶۱ در بهمن‌ماه ۹۷ بازداشت شد.

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

زندانیان
پرونده سازی جدید برای پریسا رفیعی دانشجوی زندانی سیاسی وامتناع وی از حضور در بیدادگاه

وز شنبه پنج مهرماه ۱۳۹۹، پریسا رفیعی، فعال صنفی دانشگاه تهران محبوس در زندان اوین از بابت پرونده جدیدی که اخیرا برای او گشوده شده دادگاه انقلاب تهران احضار شد. احضار خانم رفیعی به شعبه ببست و شش بیدادگاه ضد انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به صورت شفاهی …

زندانیان
سه عضو کانون نویسندگان ایران جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شدند

بکتاش آبتین، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن، سه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران امروز شنبه ۵ مهر پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شدند. . پیشتر بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران در دی ماه ۹۸ …

گزارش
اسامی زندانیان سیاسی #بند_زنان #زندان_اوین

  اسامی زندانیان #بند_زنان #زندان_اوین به ترتیب میزان حبس قابل اجرا #مریم_اکبری_منفرد #فاطمه_مثنی و #صبا_کردافشاری بیشترین حبس قابل اجرا را دارند. خانم اکبری‌منفرد از حدود ۱۱سال پیش بدون مرخصی زندانی است و همراه #آتنا_دائمی مریم اکبری منفرد و #پریسا_رفیعی پرونده‌ها‌ی باز نیز دارند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: