پیام نوروزی سهیل عربی از زندان تهران بزرگ به هموطنان در سومین روز اعتصاب غذا او در سومین روز اعتصاب غذای خود و دهها زندانی دیگر،از مردم خواست که صدای زندانیان باشند.

نامه های وارده

پیام نوروزی سهیل عربی از زندان تهران بزرگ به هموطنان در سومین روز اعتصاب غذا

او در سومین روز اعتصاب غذای خود و دهها زندانی دیگر،از مردم خواست که صدای زندانیان باشند.
متن کامل پیام نوروزی سهیل عربی :

«بازآمدم چون عید تو تا قفل زندان بشکنم
وین چرخ مردم خوار را چنگال و دندان بشکنم
رئیس تیپ با خشم و تهدید میگوید اعتصاب یعنی اعتراض به یک سیستم و این عواقب سنگینی برایت دارد به او پاسخ میدهم:
این سیستم قرار بود که خادم مردم باشد نه اینکه ‌آزادی را از ما بگیرد و هر روز بحرانی جدید بسازد، هیچ عواقبی بدتر از زنده بگور شدن در این شکنجه گاه و گور جمعی نیست من با این اعتصاب، صدای خود و صدها زندانی سیاسی ستمدیده را به گوش مردم جهان میرسانم.
من سهیل عربی عکاس و نویسنده و فعال سیاسی آنارکوسندیکالیسم، به دلیل بیان حقایق، دفاع از حقوق ستمدیدگان و کارگران، اطلاع رسانی و آگاه سازی مردم نسبت به حقوق و تکالیف خود، به «اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام» محکوم به تحمل حبس شده ام.
من واقعیت را منعکس کردم من امروز پس از ۷۲ ساعت لب به آب و خوراک نزدم و در اعتصاب کامل و حتی امتناع از دریافت و تزریق سرم هستم. در حالیکه به استقبال مرگ میروم از تمام انسانهای آزاده و آزادیخواه میخواهم برای نجات صدها انسان که فقط به دلیل عدالتخواهی و اعتراض به عملکرد دولت بحران ساز حسن روحانی، مخالفت با حکومت فاسد و ستمگر اسلامی، محکوم به تحمل حبس در این زندانهای تخریبی شده‌ایم متحد شده و سیامک مقیمی، سهیل علی‌پناه، علی بی‌کس، کیانوش ولی‌الهی، میلاد ارسنجانی، ایمان دارایی، آریا حامدی راد، ابوالفضل کریمی و ابولفضل مقصودی و صدها جوان که به دلیل اعتراض به عملکرد عوامل جمهوری اسلامی، در این شکنجه گاه زنده بگور می‌شوند را نجات دهیم.
کسانی که در صدا و سیما ادعا میکنند که برای جلوگیری از آثار سوء زندان میخواهند جمعیت زندانها را کاهش دهند، به زندان تهران بزرگ تیپ ۵ مراجعه کنند تا ببینند چه خطرهایی این جوانان را تهدید می‌کند؟ فروشندگان مواد مخدر، ویروسها و دهها خطر دیگر…
اعتصاب آخرین راهی است که زندانی برای رسیدن به خواسته خود انتخاب میکند زیرا بسیار عمل دردناکی است و ‌آسیبهای جبران ناپذیری وارد میکند. من نیز مانند سایر همدبندیهایم بارها نامه نگاری گفتگو و مذاکره کرده‌ام اما تاکنون به جز وعده های دروغ نشنیدم.
تمام ما در زندان از حقوق خود محروم بودیم. اولین و مهمترین اعتراض من به دلیل و نحوه دستگیری و بازجویی های غیرقانونی و ظالمانه است. من نیز مثل دیگر زندانیان سیاسی به دلیل بیان حقایق و دفاع از حقوق ستمدیدگان، اطلاع رسانی و آگاه ساخنن همنوعانم به حقوق و تکالیف خود، توسط ماموران قرارگاه ثارالله دستگیر شدم. نحوه دستگیری و بازجویی ها کاملا غیرقانونی بود و آنها رفتارهای وحشیانه و فراقانونی با من داشتند.
در بازجویی‌ها تحت شکنجه و اکراه مجبور می‌کردند به امضای برگه‌هایی که محتویات آن توسط من نوشته و منتشر نشده بود و اغلب آنها کامنت صفحه فیسبوکی بود.
من از درد مردم ستمدیده نوشتم. اتهامات آنها کاملا ناروا بود. قاضی و بازپرس هم به دفاعیات من توجه نکردند و بارها مورد ضرب و شتم قرار گرفتم. حتی حین دوران تحمل حبس نیز بارها حقوق من و دیگر زندانیان سیاسی نقض شده است. من با مجوز رئیس اداره فرهنگی زندان به زندانیان زبانهای فرانسوی و انگلیسی تدریس میکردم اما به دستور بازجویان وزارت اطلاعات از تدریس و حتی استفاده از مجتمع فرهنگی محروم شدم. این محرومیت کاملا برخلاف آیین سازمان زندانهاست. هر زندان طبق قوانین مصوب خود و هر زندانی طبق قوانین مصوب حق دارد از فضاهای آموزشی و فرهنگی استفاده کند. بهانه آنها برای ایجاد محکومیت و محدویت‌ها این است‌که من یک مجرم امنیتی هستم البته از نظر بازجوها خطرناکترین مجرم امنیتی هستم. زیرا قلم و دوربین من حقایق را به مردم نشان داد و تعداد زیادی را از خواب غفلت بیدار کرد. آری کسی که از نظر بازجویان وزات اطلاعات و قرارگاه ثارالله مجرم امنیتی حساب میشود نویسنده و عکاسی است که با قلم و دوربین خود واقعیت را به مردم نشان داده است. من متهم به فعالیت تبلیغی علیه نظامی هستم که مسئولان آن در روزهای نخست میگفتند ما شیفتگان خدمتیم و نه تشنگان قدرت! اما تا اینجا و امروز جز اعمال قدرت و سرکوب و زورگویی چیزی از آنها ندیده‌ایم. جای رأفت اسلامی آنها با شوکر روی گردن ابوالفضل مقصودی و با لگد روی بیضه من مانده است.
دومین اعترض من به محرومیت از محاکمه علنی است. قاضی مقیسه مرا به دلیل ترجمه یک مقاله در مورد سکولاریزاسیون محکوم به تحمل ۵ سال حبس به اتهام توهین به مقدسات کرد در حالی که حتی نمیتوانست سکولاریزاسیون را درست تلفظ کند و معنی آن را نمیدانست و با لکنت میگفت

سکو سکوی لار…
نماینده دادستان گفت حاج آقا یعنی سکولار پرسید یعنی چه سکولار؟ نماینده دادستان گفت یعنی توهین به خدا و پیامبر.
به او گفتم سکولاریزاسیون به معنای این جهانی شدن است اما او اصلا به گفته های من توجه نکرد و فقط دستور بازجویان قرارگاه ثارالله را اعمال کرد. اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به دلیل نوشتن مقالاتی در رابطه با مشکلات و گرفتاریهای کارگران، کودکان کار و بانوهای بی سرپرست .
و در پرونده دوم به دلیل رساندن صدای هم بندیهایم و انعکاس صدای آنها به رسانه ها بود.
همچنین در زندان بارها افراد شرور و سارق به دستور برخی از ماموران و نگهبانان به ما حمله کردند و اما هر بار به جای ضارب ما که مضروب بودیم و مورد ضرب و شتم قرار گرفتیم و مجازات شدیم. دلیل این حمله ها افشاگری ما در مورد فساد برخی از ماموران زندان بود.
بارها نوشتیم اینجا که نامش را ندامتگاه گذاشته اند انواع و اقسام مواد مخدر به وفور یافت میشود و به راحتی میتوان فهمید این حجم از مواد مخدر توسط زندانی وارد نمیشود.
حال امروز در آستانه پایان هفتمین زمستان و فرارسیدن نهمین بهار که در زندان هستم یعنی بیش از ۲۵۰۰ روز بی وقفه محکومم بدون حتی یک روز مرخصی در زندان بودن، چاره ای جز از سرگیری اعتصاب و همراه شدن با دیگر همبندیانم نمی بینم. ما با چشمان خود دیدیم که اختلاسگران و فروشندگان مواد مخدر و کلاهبردار و سارق آزاد شدند و یا مشمول امتیازهایی چون مرخصی و آزادی مشروط شدند.
اما جوانهای زحمتکش، کارگران، معلمان و دانشجویان در زندان مانده اند یا زنده بگور شده‌اند.
گفتنی ها بسیار است اما سه روز غذا نخوردن باعث می‌شود که نتوانم تمام گفته هایم را به شما برسانم لطفا صدای ما باشید.»

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔴 اسماعیل گرامی بازنشسته، کامیار فکور خبرنگار اقتصاد، اسعد مفتاحی شاغل در اسنپ فود و چند تن دیگر در تجمع ۱۷ اسفنند مقابل وزارت‌کار بازداشت شدند

مروز ۱۷ اسفند در تجمع مقابل وزارت‌کار که با فراخوان سندیکاها و تشکلات مستقل بازنشستگان و کارگران برگزار شد چند تن از شرکت کنندگان در تجمع با خشونت و کشان‌کشان بر روی زمین بازداشت شدند. اسماعیل گرامی بازنشسته، کامیار فکور خبرنگار اقتصادی و اسعد مفتاحی شاغل در اسنپ‌فود بازداشت شدند. …

خبر
اسماعیل بخشی در روز هشت مارس با ضمیمه کردن پوستری از سپیده قلیان نوشت:

گرامی باد هشت مارس روز جهانی زن مبارک بر آزادی خواهان برابری خواه روزت مبارک آزادی خواه برابری خواه سپیده بیگناه در زندان چرایی؟ دوشنبه ۱۸اسفند ۹۹

خبر
پیام مادر زنده یاد شلر فرهادی به مناسبت هشتم مارس روز جهانی زن

مادر زنده یاد شلر فرهادی با انتشار این عکس در صفحه اینستاگرام‌خود نوشت: هشتم مارس روز جان جهانی زن فرخنده باد درود بر مادرانی که فرزندانشان پرچم مبارزه علیه استبداد و بی عدالتی را به دوش گرفتند و جان عزیزشان را در این مبارزه ایثار کردند. به‌امید فردایی بهتر و …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: