پیام #پروین_محمدی به مناسبت #اول_ماه_مه
سال نو را تبریک میگم و پیشاپیش به استقبال #اول_ماه_مه #روزجهانی_کارگر میرویم با امید به همبستگی سراسری مزدبگیران
سال هزار و چهارصد مزدبگیران زحمتکش ایران اعم از کارگران، معلمان، پرستاران، بازنشستگان و دیگر ستمدیدگان، بر اثر سالها استثمار و بی حقوقی به درستی مطالبات بحق خود را در کف خیابانها و مقابل مراکز قدرت تصمیم گیری فریاد زدند و روشن است که تا حصول مطالباتشان دست از اعتراض بر نخواهند داشت و روز به روز با توجه به‌ عدم پاسخگویی حکومت به مطالباتشان، بدیهیست این مطالبات هر چه انباشته تر خواهد شد و به همان نسبت اعتراضات شدیدتر و گسترده تر و به هم پیوسته تری سر بر خواهد آورد.

سال گذشته معلمان و بازنشستگان با اعتراضات سراسری و مستمر، یکی از پرشکوه ترین دوره های مبارزاتی و مطالبه گری خود را در طی دهه های گذشته به ظهور رساندند و بویژه در این میان معلمان نشان دادند که با حمله نیروهای امنیتی و بازداشت و به دادگاه کشاندن و حبس های ظالمانه ، حاکمان نه تنها نمی توانند مانع طرح مطالبات در خیابان شوند بلکه استفاده از ابزار سرکوب، همبستگی و اتحاد میان معلمان شهرهای مختلف کشور و حمایت دیگر بخش‌های جامعه از آنان را بیش از پیش قوی و مستحکم و پر دامنه تر می‌کند.

این وجه از شکوفایی مبارزات معلمان و سراسری شدن بیش از پیش مبارزات آنان به رغم سرکوب، یک دستاورد مهم و نتیجه ایستادگی معلمان کشور در مقابل بی حقوقی و سرکوب است.

آن چیزی که هر ناظر بیرونی میتواند در مورد مبارزات سال گذشته معلمان بگوید همین است،
یعنی اتحاد و همبستگی بیش از پیش معلمان، شیفت مبارزات آنان از مطالبات صرف معیشتی به مطالبات اجتماعی و مدنی و تبدیل شدن مبارزات آنان به مرکز ثقل مصاف حکومت و مردم بر سر زندگی و حق حیات و آزادی.

در این بین معلمان زن با قرار گرفتن در صف اول مبارزات معلمان و شرکت گسترده در تجمعات خیابانی نشان دادند که زنان نیمی از انسان نیستند و آنان نمایندگان پرشور برابری حقوق زنان و مردان هستند.

بسیار روشن است که با توجه به مبارزات پرشکوه معلمان در سال گذشته، آنان می‌روند تا به‌ پرچم دار ستمکشان و مردم ستم دیده ایران در دستیابی به مطالبات انسانی شان تبدیل شوند.

من به نوبه خود و به عنوان نماینده ای از کارگران متشکل در اتحادیه آزاد کارگران ایران و فریادی از میان فریاد میلیونها کارگر ستمدیده، همینجا همبستگی خود را با مبارزات معلمان اعلام میدارم و باور عمیق دارم که سال پیش رو سال گسترش مبارزات عدالتخواهانه معلمان، کارگران و عموم مردم ستمدیده ایران و اتحاد و همبستگی بیش از پیش آنان برای دستیابی به مطالباتشان خواهد بود.

#کارگرزندانی_آزادبایدگردد
#زندانی_سیاسی_آزاد_باید_گردد

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: