پیام کاوه موسوی (مشاور عالی حقوقی #شورای_مدیریت_گذار – دبیر کار گروه عدالت گذار )

گزارش

فردا هویت متهم تراز اول قتل عام تابستان ۶۷ که با همت ایرج مصداقی توانستیم در محدوده قضایی اروپا دستگیر کنیم را بااطلاع تمام هم میهنان میرسانیم. ساعت عدالت نزدیک است. بزرگان جمهوری اسلامی هر چه زودتر خود را تسلیم عدالت کنید، بار کیفری شما کمتر خواهد شد.

۱۷ اکتبر ایرج از سوئد تلفنی جزییات این متهم تراز اول را بمن داد. با اتکاء بنوشته های قبلی ایرج و گفته های تلفنی او ارزیابی بدوی حقوقی مرا امیدوار کرد که متهم قابل دستگیری است. ۱۹ اکتبر ایرج به لندن آمد و با دو شاهد ، قربانی و باقی مانده آن جنایات هولناک مصاحبه نموده و استشهاد گرفتم. پس از آن چند شاهد دیگر. قانع شدم که برای دستگیری متهم در چهار چوب اصل “ نظارت قضایی جهانی” در قانون بین المللی جنایی دلایل کافی داریم. از ایرج خواستم از شبکه بسیار مقتدر اطلاعاتی که در ایران دارد تاریخ سفر بعدی متهم به محدوده قضایی اروپا را روشن کند. اطلاعاتی مبنی بر اینکه او توانسته ویزای ورود بمحوطه شنگن را بگیرد را از طریق ارتباطات خودش در مرزبانی شنگن بدست آورد. ماند تاریخ حرکت و کشوری که میخواست برود. در آرشیو مرزبانی آلمان دیدیم که چندین بار آمده و رفته. تمام کوششم را متوجه آلمان و دستگیری او در آنجا گذاشتم. تا اینکه صبح روز شنبه ۹ نوامبر از لیست فرودگاه خمینی تهران خبر آمد که متهم قصد سفر بکشور دیگری دارد. کمتر از ۶ ساعت وقت داشتم در روز تعطیل در اروپا که حکم جلب قابل اجراء در تمام محدوده قضایی اروپا بگیرم. تا رسیدن پرواز متهم بفرودگاه مقصدش موفق شدم و او بفاصله پیاده شدن از طرف مرزبانی بازداشت و تحویل دادستانی شد.

فردا بعد از تفهیم اتهام و برداشتن قرنطینه قضایی هویت او را اعلان خواهم کرد. تردید نداشته باشید ‌اگر کوشش سی ساله ایرج مصداقی نبود هرگز موفق نمیشدم. من و تمام ایرانیان مدیون ایرج مصداقی هستیم.

باشد که با براه افتادن روال عدالت فرامرزی و اجرایی شدن اصل “ نظارت قضایی جهانی” عرصه فعالیت گردانندگان جمهوری اسلامی را مسدود و بقیه آنان را مانند متهمی که شنبه ۹ نوامبر دستگیر کردیم تحویل قانون دهیم. ایرج مصداقی قهرمان واقعی این کوشش است.

کاوه موسوی
۲۱ آبان ۱۳۹۸
آکسفورد

photo_مصداقی--۲۳

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
ویدیو مراسم چهلم جانبخش راه آزادی مصطفی صالحی قهرمان قیام دی ماه ۹۶

ساعت ۴ و نیم بعدازظهر امروز پنجشنبه ۲۷شهریور ۱۳۹۹ مراسم باشکوه چهلم شهید مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. پنجشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۹ ، مراسم باشکوه چهلم دلاورقیام مصطفی صالحی در گلزار شهدای کهریزسنگ برگزار شد. حدود ۱۰۰۰ تن از مردم، دوستان و آشنایان و خانواده این جانبخش …

ویدیو ها
ویدیو حمله مزدوران خامنه ای به تجمع برلین مقابل سفارت تروریستی جمهوری آخوندی

و استقبال گرم تظاهر کنندگان از غارتگران ! +۱۸  

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: