این دیدار با دعوت تلفنی کارشناسان کمسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از ثبت کنندگان طومار اعتراضی رانندگان و کارگران شرکت واحد در مورد بسیاری از مطالبات معوق شده‌ کارگران انجام شد و در مورد بررسی معوقات ذکر شده در طومار مذاکره شد. ساعتی پس از این دیدار آقای پاکزادیان معاون توسعه منابع انسانی شرکت واحد در رابطه با طومار اعتراضی رانندگان و کارگران شرکت واحد با کارشناسان کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران جلسه داشتند.

یادآور می‌شود، دوشنبه ۲۴ آذر جمعی از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد طومار اعتراضی رانندگان و کارگران با موضوع مطالبات معوق شده را در شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران و وزارت‌ کار ثبت کردند.

متن طومار به شرح ذیل می‌باشد.

شهردار تهران جناب آقای حناچی

با سلام و احترام، ما رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، با توجه به تورم کمر شکن و کاهش شدید ارزش پول ملی که نشان از خط فقر حدودا ۱۰ میلیون تومانی را دارد و قدرت خریدی که به شدت کاهش یافته است. متاسفانه مدیریت محترم شرکت واحد هم نه‌تنها هیچگونه تمهیداتی برای کمک به معیشت کارگران در نظر نداشته‌اند، بلکه با دستور کار کاهشی هزینه‌های شرکت واحد، باعث تعویق مطالبات به‌ حق کارگران شده‌اند. در نتیجه مشکلات معیشتی فراوانی برای کارگران به وجود آمده‌ است.

مستحضرید که رانندگان شرکت واحد در خط مقدم خدمت‌رسانی حمل و نقل عمومی تهران هستند. بخصوص در دوران ویروس مرگبار کرونا که تا به امروز ده‌ها راننده و کارگر به این ویروس مبتلا شده و متاسفانه چند تن از همکاران بر اثر این ویروس جان باخته‌اند؛ از شما شهردار محترم درخواست می‌نماییم که نگاه تبعیض‌آمیز به کارکنان شرکت واحد نسبت به دیگر کارکنان شهرداری نداشته باشید و مانند سایر کارکنان شهرداری ما را نیز از امکانات معیشتی، بهداشتی و درمانی بهرمند نمایید. اهم مطالبات قانونی رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی به شرح ذیل به استحضار می‌رساند:

۱- عدم اجرای بازنگری طرح طبقه ‌بندی که سالها معوق مانده است؛ ما رانندگان و کارگران بارها درخواست بازنگری طرح را به مدیریت محترم شرکت، شهرداری و وزارت کار تقدیم نموده‌ایم. متاسفانه هر سال با بهانه‌های واهی از جانب مدیریت از اجرای آن خودداری شده است؛ حال ‌آنکه سایر کارکنان شهرداری علاوه بر افزایش سالیانه دستمزد، از اسفند سال گذشته ۶۰ درصد حق جذب، همچنین افزایش دستمزد بابت شرایط محیط کار را داشته‌اند ولی برای کارگران شرکت واحد فقط ۱۰ درصد حق جذب اعمال گردید، آیا این مصداق تبعیض نیست؟!

۲- متوقف شدن پرداخت تسهیلات بلاعوض مسکن، هزاران تن از رانندگان و کارگران از این تسهیلات محروم مانده‌اند.

۳- عدم تحویل لباس فرم، کفش، کمربند رانندگان و لباس کار تعمیر کاران، عدم تحویل کاپشن برای دو دوره متوالی.

۴- پخش نامنظم شیر و کیک به‌ عنوان یک وعده صبحانه یا عصرانه، که برای چندین ماه معوق شده است.

۵- واریز نامنظم و با تأخیر حقوق ماهیانه، حال آنکه هنگام پرداخت حقوق، کارکنان شرکت دو ماه حقوق معوقه طلبکارند.

۶- پرداخت نشدن پاداش عدم تصادف رانندگان؛ عدم واریز به ‌موقع ۴ درصد حق بیمه مشاغل سخت و زیان‌آور نزد بیمه تأمین اجتماعی.

۷- وضعیت نابسامان بیمه تکمیلی کارکنان بعلت بدهی شرکت واحد به بیمه آسیا، حال آنکه سهم حق بیمه تکمیلی کارگر هر ماه توسط شرکت از حقوق ایشان کسرمی گردد، همچنین ناچیز بودن تعهدات بیمه تکمیلی نسبت به دارو، دندان پزشکی و غیره…

لازم به ذکر است رانندگان و کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران برای احقاق حق خود هرگونه اقدام قانونی بخصوص اصل ۲۷ قانون اساسی را برای خود محفوظ می‌دارند.

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: