چالش‌هایی انکار ناپذیر با عواقبی به قیمت جان انسان‌ها..

نبود امکانات و عدم اختصاص اساسنامه‌های حمایتی متناسب با نیازهای جامعه شمار قربانیانِ خاموش بخش درمان یا افرادی که به دلایل متعدد از پیگیری درمانی خودداری می‌کنند را افزایش می‌دهد. چنین مواردی همواره خطرهای بسیاری را در بخش سلامت فردی و عمومی به همراه دارد.

💢معضلات بخش درمان بی‌شمار اما شناخته شده و قابل اصلاح هستند.
در زیر به شرح مختصر چند نمونه از این معضلات گریبان‌گیر که در طی سال‌های متمادی در جمعیت امام علی(ع) شاهد آن بوده‌ایم می‌پردازیم:

🔸رویکرد غیر جامع بیمه‌های درمانی در موارد متعدد همچون عدم تحت پوشش قرارگیری مهاجرین و یا ناکارآمدی در موارد لزوم

🔸نگاه نابرابر و غیر انسانی به مهاجرین قانونی و یا افراد فاقد مدارک هویتی که تحمیل هزینه‌های چند برابر به افراد و یا عدم رسیدگی‌های درمانی به دلیل پرداخت نکردن مخارج بیمارستان تنها نمونه‌هایی از آن است.

🔸توزیع ناعادلانه‌ی خدمات و مراکز درمانی در کشور و عدم دسترسی به پزشکان متخصص در مناطق دورافتاده به نحوی که در برخی مناطق امکان مراجعه به متخصصین برای افراد ممکن نیست.

🔸عدم رسیدگی به وضعیت بهداشتی معابر و محلات خصوصا در نواحی حاشیه نشین هم از منظر شهرسازی و هم تامین حداقل امکانات بهداشتی خانوار

🔸نبود آگاهی (https://uupload.ir/files/pkqq_img_20201126_185503_150.jpg) رسانی عمده و ثمربخش به افراد جهت ارتقای بهداشت فردی و عمومی تا افراد از دوران کودکی با اصول بهداشت فردی و اجتماعی آشنایی پیدا کنند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: