چراآرش رئیس محمدی کارگر ۴۳ ساله فولاد اهواز مرد؟

اعتراضات

تحمیل فقر و تنگدستی به کارگران باز هم جنایتی دیگر  آفرید

آرش رئیس محمدی کارگر ۴۳ ساله گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به دلیل نداری و عدم امکان برای درمان پزشکی در گذشت

آرش رئیس محمدی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد امروز ۱۵ اسفند ماه پس از ۴ روز بستری شدن در یکی از بیمارستانهای شهر اهواز درگذشت.

آرش رئیس محمدی که از روز جمعه ۱۲ اسفند ماه در بیمارستان گلستان شهر اهواز بستری شده بود بدلیل نبود تخت آی سی یو در این بیمارستان و نداشتن امکان مالی بدلیل عدم پرداخت حقوقهای معوقه اش برای انتقال به بیمارستان خصوصی و درمانهای لازم پزشکی، پس از ۴ روز رنج و عذاب در میان ناباوری خانواده و همکارانش درگذشت.

هر چند آرش رئیس محمدی شب آخر حیات با کمک خانواده و بستگان به بیمارستان آپادانا منتقل شده بود اما سه روز بستری شدن در بیمارستانی که علیرغم دارا بودن پرسنل دلسوز از امکانات کافی و تخت آی سی یو برخوردار نبود، جان این کارگر رنجدیده را گرفت.

بنا به اظهار همکاران آرش رئیس محمدی، سی تی اسکن مغز و قلب او هیچ مشکلی نداشت و فشارهای روحی روانی ناشی از مسائل اقتصادی و استیصال و درماندگی برای گذران زندگی تنها عاملی بود که روز جمعه حال او را دگرگون کرد و آرش پس از مراجعه به بیمارستان به کما رفت.

آرش رئیس محمدی با ۴۳ سال سن و داشتن دو فرزند ۳ و ۶ ساله، بیش از ۱۰ سال سابقه کار در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز داشت.

آرش رئیس محمدی در حالی بدلیل نداشتن امکان مالی جان خود را از دست داد که سه ماه حقوق از کارفرمای گروه ملی صنعتی فولاد اهواز طلبکار بود و علیرغم  ۱۴ روز اعتصاب کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی، نه تنها به خواستهای بر حق آنان برای پرداخت دستمزدهای معوقه شان اقدامی صورت نگرفته بلکه روزپنج شنبه گذشته در آخر شب  ۹ نفر از  این کارگران توسط اطلاعات نیروی انتظامی شهر اهواز بازداشت و بمدت ۶ روز زندانی شدند. موسوی کارفرمای این مجتمع بزرگ صنعتی در همان روزهای اول اعتصاب اعلام داشته بود من ریالی پول ندارم به شما بدهم.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با ابراز تاسف عمیق از مرگ آرش رئیس محمدی، این ضایعه جبران ناپذیر را به خانواده گرامی و همکاران او در گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تسلیت میگوید و بدینوسیله اعلام میدارد تمامی کسانی که با نپرداختن حقوقهای کارگران فولاد اهواز و در همدستی با کارفرما شرایط به غایت مصیبت باری را برای کارگران این مجتمع بزرگ صنعتی ایجاد کرده اند مسئول مستقیم  مرگ ارش رئیس محمدی و تمام رنج و محنتی هستند که به هزاران کارگر فولاد اهواز و خانواده هایشان تحمیل شده است.

اتحادیه آزاد کارگران ایران – ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۶

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تداوم اعتصاب کارگران شهر حمیدیه براى پنجمین روز متوالى

تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری حمیدیه کارگران شهرداری حمیدیه خواستار پرداخت مطالبات ۱۵ ماهه خود هستند. این کارگران در روزهای گذشته بارها مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر دست به اعتراض صنفی زدند. جمعی از کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان از شرایط دشوار زندگی خود در …

خبر
نسرین ستوده به جای بیمارستان به زندان قرچک منتقل شد

نسرین ستوده وکیل زندانی از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. به نوشته رضا خندان همسر خانم ستوده به او گفته شده که خود را برای رفتن به بیمارستان آماده کند اما او را به زندان قرچک برده‌اند. انتقال این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، با وجود وضعیت …

خبر
محکومیت #فرنگیس_مظلوم به تحمل حبس تعزیری

فرنگیس مظلوم، مادر زندانی سیاسی سهیل عربی طی حکمی از سوی بیدادگاه انقلاب تهران با اتهامات واهی “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به یک سال و شش ماه زندان محکوم شد. فرنکیس مظلوم پیشتر در شعبه ۲۹ دادگاه نقلاب تهران مجموعا به ۶ سال زندان محکوم شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: