چرا حشمت طبرزدی دوباره باید به 6 سال زندان برود؟

خبر

۶ سال حبس جدید برای مهندس حشمت اله طبرزدی.

شعبه ی ۲۶ دادگاه انقلاب، با تماس با اقای محمد مقیمی وکیل مهندس حشمت اله طبرزدی دبیرکل جبهه ی دموکراتیک ایران و سخنگوی همبستگی برای دموکراسی حقوق بشر در ایران،از او خواست تا برای ابلاغ حکم جدید برای مهندس طبرزدی،به این دادگاه مراجعه کند.
اقای مقیمی با مراجعه به این محل، از صدور ۶ سال حبس جدید برای موکل خود اگاه شد که متعاقبا، این حکم را با جزئیات ان اعلام خواهد کرد.
شایان توجه است که پیشتر، اقای طبرزدی جمعا به ۱۵ سال حبس محکوم گردید و این حکم سومی است که برای او صادر می شود.این ۱۵ سال غیر از سایر احکامی چون محرومیت اجتماعی ، یک سال حبس تعلیقی،یک سال حبس، بدل از حبس یک ملیون وجه نقد و محرومیت از انتشار هفته نامه ی پیام دانشجو است.
مهندس طبرزدی حدود ۳ سال از حبس های خود را در سلول های انفرادی گذرانده است.
همچنین لازم به ذکر است این حبس ۶ ساله در شرایطی صادر میشود که ایشان مدت ۱ سال پس از بازداشت اخیر، در سکوت به سر میبرد.معلوم نیست اگر او فریاد بر می اورد،قرار بود چه حکمی صادر شود؟!

روباط عمومی جبهه ی دموکراتیک ایران.
۱۰ شهریور ۱۳۹۶ خورشیدی.

به نظر می رسد بزرگترین جرم حشمت طبرزدی نگاه تشکیلاتی او به مبارزه وتلاش  برای ایجاد تشکیلات حزبی و سازمان یافته باشد. حشمت طبرزدی در طول عمر مبارزاتی اش یکی از کسانی بوده است که به تشکیلات سازی وکار جمعی بسیار توجه داشته است وهزاران جوان از دوران دانشجویی در کنار او به فرایند کار جمعی وارد شدندو آنرا اموختند. اخرین تلاش های مشترک او این بود که گرسنگی محرومان را تاب نمی اورد وهمراه هزاران ایرانی دیگر در کمپین معیشت ثبت نام کرد. در کنار یارانی دیگر سخنگوی جنبش همبستگی برای دموکراسی وحقوق بشر شد. جرم حشمت طبرزدی انسان بودن ومسوول بودن اوست. این است که خفه خون نگرفت. وخاطراتش را نوشت واز زندان وستمکاری های زندان نوشت ان هم در محدود ترین مکان .دریک تلگرام شخصی . او انسان خوب وبزرگی است که می توانست با اتکای خانواده شهید بودن و در انجمن اسلامی بودن ، از بسیاری از این مقامات حکومتی ملیاردر تر باشد. اما حشمت راه مردم را رفته است. حتا به یک مغازه کله پاچه فروشی اجاره ای او رحم نمی کنند و فرزندانش را بیکار کرده واز مغازه توسط لات های حکومتی می خواهند با ج خواهی کنند. اما خانواده خوب او در کنارش ایستاده اند وسختی ها را تحمل کرده اند وخود را نفروخته اند.  حشمت طبرزدی در زندان هم مقاوم وشجاع ایستاد. هرگز به شغال با ج نداد. دو سال زندانی کشیدن با او در زندان رجایی شهر، سجایای اخلاقی وسخت کوشی علمی ، تسلیم ناپذیری ، مطالعه گری منظم ومداوم  را برای من روشن کرد. شخصیت مستحکم حشمت طبرزدی در زندان کم نظیر بود. او در مقابل پیکار جویان راه آزادی ودموکراسی بسیار انعطاف پذیر و اتحاد گراست. هم بند بودن با او و دیدن انسانیت او در زندان وبیرون زندان ، مرا بدهکار اخلاقی و وجدانی میکند تا از ازادی او دفاع کنم.  دفاع از ازادی حشمت طبرزدی وظیفه هر انسان اگاهی است.

منصور اسانلو

سندیکالیست وزندانی سیاسی زندان گوهر دشت

2/ سپتامبر 2017

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🥀 ‏صدای #الیاس_قلندر_زهی، زندانی سیاسی ۲۱ ساله: تمام اتهامات را در بیدادگاه رد کرده و ماه‌ها تحت شدیدترین شکنجه‌ها بوده است.

‏امروز ۳۰دی۱۴۰۰، دست‌کم ۸ تن در زندان‌های ‎#زابل و ‎#زاهدان ‎#اعدام شدند. #سرنگون_باد_جمهوری_اعدام_اسلامی   ‏صدای الیاس قلندرزهی، زندانی سیاسی ۲۱ ساله. او می‌گوید تمام اتهامات را در دادگاه رد کرده و ماه‌ها تحت شدیدترین شکنجه‌ها از قبیل شلاق در تخت معجزه، کشیدن ناخن‌ها و تهدید به تجاوز جنسی بوده است. …

خبر
سعید افکاری با انتشار فایل صوتی وحید افکاری که از شکنجه‌های وحشتناک جلادان خامنه‌ای می‌گوید

توییت سعید افکاری: جمهوری اسلامی به وحید و حبیب گفته باید علیه نوید صحبت کنید تا آزادتان کنیم و امروز ۵۰۰ روز از حبس انفرادی آن‌ها میگذرد. این صحبت‌های وحید خلاصه‌ایست از آنچه جمهوری اسلامی با برادرانم کرده است.

خبر
رسم روزگار سیاه آخوندی: پسر را میکشند پدر را به جرم دادخواهی در بند میکنند#منوچهر_بختیاری

خواهرزاده منوچهر بختیاری برای دائی خود دلتنگ است رسم روزگار سیاه آخوندی: پسر را میکشند پدر را به جرم دادخواهی در بند میکنند وخانواده داغدار را هر روز و هر روز شکنجه میدهند منوچهر بختیاری از تماس تلفنی و ملاقات با خانواده محروم است. او از هفته ی گذشته در …

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: