اهداف پشت تشنج آفرینی های جمهوری اسلامی کدام
است ؟ چرا این حکومت با این شدت در جستجوی جنگ وبحران افرینی است . دروغ هایی که در این را بطه منتشر می کند کدام است؟
روز سه شنبه ٣٠ خرداد
محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت ایران تأئید کرد تعدادی از به اصطلاح “صیادان ایرانی” توسط نیروهای گارد ساحلی عربستان سعودی بازداشت شده اند. به گزارش ایلنا مدیر کل امور مرزی وزارت کشور رژیم نیز دستگیری سه نفر ” از اهالی بوشهر با اسامی مشخص” را پس از چهار روز تأئید نمود. این درحالی است که وزارت کشور جمهوری اسلامی تا شامگاه روز دوشنبه نیز خبر دستگیری پاسداران را تکذیب می کرد. اما رسانه های ایران روز شنبه گزارش دادند که “گارد ساحلی عربستان بسوی یک کشتی ماهی گیری که براثر حرکت موج از سواحل بوشهر وارد آبهای ساحلی عربستان شده بود، شلیک کردند و بر اثر آن یک صیاد ایرانی کشته شده است.”

روز دوشنبه ٢٩خرداد وزارت اطلاع رسانی عربستان سعودی طی اطلاعیه ای اعلام نموده بود که عصر روز جمعه یک قایق نظامی جمهوری اسلامی مملو از اسحله و مواد منفجره را توقیف کرده اند و سه سرنشین آن که عضو سپاه پاسداران هستند دستگیر شدند و تحت بازجویی قرار دارند. در اطلاعیه مزبور اشاره شده بود این یکی از سه قایق تندرو نظامی جمهوری اسلامی بوده که بدون توجه به تیر هشدار نیروهای عربستان با سرعت آبهای بین المللی را پشت سر نهاده و وارد آبهای آن کشور شده و به سوی تأسیسات نفتی المرجان در حرکت بودند و قصد داشتند آن سکوی نفتی را منفجر کنند.

این اقدام و اقدامات نظامی تحریک آمیز مشابه و روزانه جمهوری اسلامی بخشی از سیاست جنگ افروزانه اش در منطقه می باشد. استراتژی جمهوری اسلامی و بویژه جناح اصولگرا برای تداوم حاکمیت و تحمیل موجودیتش به آمریکا و دیگر قدرتهای سرمایه داری، تلاش برای تشدید شرایط بحرانی در کشورهای منطقه است. دلائل جمهوری اسلامی برای توجیه این اقدام تعرضی شکست خورده را چه کسی می تواند بپذیرد؟ چه عقل سلیمی می تواند باور کند که گویا “صیادی براثر حرکت امواج دریا از بوشهر راه گم کند” و پس از پیمودن آبهای بین المللی، از آبهای ساحلی عربستان سعودی سر درآورد؟ آنهم درشرایطی که این منطقه استراتژیک به شدت از لحاظ نظامی و امنیتی متشنج و تحت کنترل می باشد و در حالیکه روابط دیپلماتیک بین دو دولت ایران و عربستان نیز به شدت تیره شده است؟

اما این تنها اقدام تحریک آمیز نظامی جمهوری اسلامی در این مدت نبود است. بنا به اطلاعیه سپاه پاسداران روز یک شنبه گذشته نیز سپاه پاسداران ۶ فروند موشک بالستیک میانبرد زمین به زمین را ازکردستان ایران به منطقه دیرالزور در سوریه شلیک نمود. گویا جمهوری اسلامی این موشکها را به تلافی اقدام تروریستی داعش در حمله به مجلس ایران و قبر خمینی شلیک نموده است. واقعیت این است که اگر چه این اقدام فی نفسه میتواند نوعی قدرت نمائی منطقه ای به حساب بیاید، اما هدف جمهوری اسلامی نه به رخ کشیدن توان موشکی خود به آمریکا و اسرائیل و غیره ( که ابزارهای خنثی کردن دهها برابر آنرا نیز در دسترس دارند)، بلکه قبل از هر چیز نمایش قدرت در رابطه با مردم ایران است. در واقع پیغام موشک پرانی ها رو به مردم ایران است نه برای دولت آمریکا. آنچه که جمهوری اسلامی را نگران می کند نه خطر حمله نظامی آمریکا و یا عربستان سعودی، بلکه انفجار خشم مردم و پدید آمدن شرایط انقلابی در ایران است. هر اندازه جمهوری اسلامی از این لحاظ احساس خطر کند، ماجراجوئی های منطقه ایش افزایش می یابد. جمهوری اسلامی می داند که نمایش توان موشکی او آمریکا را نگران نمی کند، اما امیدوار است که این نمابش در نزد مردم ایران نشانه قدرتمندی رژیم تلقی گردد. دولت آمریکا نیز به نمایش موشکی جمهوری اسلامی احتیاج دارد، تا در زیر سایه آن، دلارهای نفتی دولتهای ثروتمند عرب منطقه را از طریق فروش سلاح بالا بکشد. با همه اینها هدف جمهوری اسلامی هر چه باشد، نفس موشک پرانی ها تنش نظامی را در منطقه بالا خواهد برد و در شرایط فعلی خاورمیانه نوعی بازی با آتش است.

با سر کار آمدن ترامپ گرچه اهداف استراتژیک آمریکا نسبت به جمهوری اسلامی تغیر آنچنانی نکرده، است. سخنان تهدید امیز اخیر مقامات آمریکا مبنی تلاش برای انتقال مسالمت آمیز قدرت در ایران بخشی از استراتژی این کشور در رابطه با جمهوری اسلامی است. این استراتژی در رابطه با جمهوری اسلامی برخلاف اشتیاق بخشهایی از اپوزیسیون عافیت طلب رژیم در خارج، نه تغییر رژیم، بلکه کماکان اعمال فشار برای وادار کردن جمهوری اسلامی به عقب نشینی بیشتر از کانونهای بحرانی در منطقه و همراه کردن این رژیم با سیاستهای آمریکا و غرب می باشد.
نه سیاست آمریکا و دیگر قدرتهای سرمایه داری درغرب و نه مناسبات منفعت طلبانه روسیه در قبال رژیم اسلامی نه تنها نفعی برای کارگران و مردم رنجدیده ایران ندارند بلکه بر علیه آنان بوده و در شرایط برپایی هر جنگی این توده های مردم خواهند بود که قربانی مصالح و منافع سرمایه داری وحشی جنگ طلب می شوند. وتا حکومت ولایت فقیه بر قرار است این بحران افرینی وتشنجات ادامه خواهد رفت که دود آن به چشم مردم زحمتکش ومحروم ایران خواهد رفت لذا به همین دلایل ستم دادخواه از هم میهنان می خواهند که با تمام وجود به صفوف مبارزات مدنی ومیدانی بپیوندند تا قدر ت اجتماعی بزرگتر ی را ایجاد کنیم. سازماندهی تشکیلاتی وحزی و سندیکایی نیروهای ناراضی ملیونی ما را متحد ومنسجم می کند تا بتوانیم ضربه نهایی را به این حکومت پوسیده جنگ طلب وبحران ساز وارد کنیم.
هیات رهبری ستم دیدگان دادخواه
20/ ژون/ 2017

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: