چرا صادق دزده آزادی بیان را تهدید می کند؟

 علی بابا و چهل دزد بغداد از دست اینترنت  وافشا گران به تنگ امده اند. صادق دزده سخت ناراحت است. اینکه چرا پرونده های غارتگری اش و جاسوسی خانواده اش برای انگلیس رو شده است. نقطه ضعف اساسی اوست. با همدستی خامنه ای که او را سر پست گذاشته است و ملت ایران را سر کار گذاشته اند، سعی در خفه کردن مردم ایران وناراضیان دارند. این آخرین اخظار های انها از سر استیصال است. انها از اطلاع رسانی ، افشاگری و شفافیت  واهمه دارند. برای همین تهدید می کنند. این غارتگر 34 شبانه روز مردم مال باخته را ندیده است. ، که جلوی دفترش فریاد زده اند و خواهان رسیدگی بوده اند. این غارت گر حداقل 2800 ملیارد تومانی و ماهیانه 50 ملیارد تومانی می خواهد بدزدد و بخورد و کسی هم اعتراض نکند. تمام متن زیر را از قول او بخوانید وگیر های کار را خودتان بهتر پیدا کنید.

آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه، روز دوشنبه اول آبان، ضمن انتقاد از «سیاسی» خوانده شدن برخی پرونده‌ها تهدید کرد که با «افترا و تخریب علیه این قوه برخورد خواهد شد تا این بساط جمع شود».

این سخنان پس از آن ابراز شد که حمیدرضا بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی نژاد، رئیس‌جمهوری سابق ایران، دادگاه خود را سیاسی توصیف کرده بود.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا، صادق لاریجانی خطاب به مسئولان قضایی گفت که «بنیان احضارها و رسیدگی ها باید شرعی، قانونی و عادلانه باشد و پس از آن از هیچ گونه فضاسازی، هجمه و تخریب در فضای حقیقی و مجازی هراسی نداشته باشید».

رئیس قوه قضائیه با اشاره به آنچه «هجمه های عجیب» علیه این قوه در سال‌ها و ماه‌های اخیر نامید، افزود که «امروز نیز متأسفانه فضای مجازی ابزاری برای این هجمه‌ها و فضاسازی علیه قوه قضائیه شده است».

وی اضافه کرد: «اگر قرار باشد دستگاه قضایی به سراغ هر کس رفت متهم به سیاسی کاری شود باید قوه قضائیه را تعطیل کنیم».

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد که «این اقدامات و فضاسازی ها نیز به یک گروه و خط سیاسی اختصاص ندارد بلکه از چپ و راست، یکی به بهانه عدالت خواهی و دیگری با عنوان امر به معروف و نهی از منکر به قوه قضائیه می تازد».

او همچنین گفت که افرادی با اتهام فسادهای مالی، قوه قضائیه را متهم به برخورد سیاسی می کنند.

صادق لاریجانی به جزئیات آنچه که «هجمه» به این نهاد خواند اشاره نکرد.

سال گذشته موضوع «حساب‌های شخصی» رئیس قوه قضائیه بازتاب گسترده ای داشت. همچنین در هفته‌های گذشته گزارش وب‌سایت آمد نیوز درباره «جاسوسی زهرا لاریجانی» دختر رئیس قوه قضائیه، بازتاب گسترده ای یافته است. هر چند، صادق لاریجانی و مقام‌های قوه قضائیه، وزیر اطلاعات نیز این گزارش را تکذیب کرده است.

درهمین حال، یک روز پیش از سخنان صادق لاریجانی، حمیدرضا بقایی پس از جلسه دادگاه خود به کنایه گفته بود که «نه ۶۳ حساب شخصی دارم، نه دخترم جاسوس انگلیس است و نه برادرم فاسد».

وی همچنین دادگاه خود را «سیاسی» خوانده و اتهام‌های خود را رد کرده بود.

پیش از این نیز محمود احمدی نژاد بازداشت نزدیکانش از جمله حمیدرضا بقایی و همچنین پرونده خود رابا انتخابات آینده ریاست جمهوری و به گفته او،«نامزدی علی لاریجانی» دراین انتخابات مرتبط دانسته بود.

دراین حال، رئیس قوه قضائیه «تخریب» علیه این نهاد در داخل ایران را «درامتداد کار تخریب‌گران خارجی» دانست که به گفته او،«با اتصال به سرویس های جاسوسی کشورهای بیگانه »انجام می‌شود.

او تهدید کرد با افرادی که با استفاده از فضای مجازی و با هدف جلوگیری از رسیدگی به پرونده‌شان «اقدام به افترا و تخریب» می‌کنند، « برخورد قانونی» خواهد شد «تا این بساط جمع شود».

پیش از این درگیری لفظی حمیدرضا بقایی و مقامات قوه قضائیه سابقه داشته است.

آقای بقایی تابستان سال جاری و هنگام آزادی از زندان با حمله شدید به قوه قضائیه، غلامحسین محسنی اژه‌ای، سخنگوی این قوه، را فردی «دروغگو» خواند و گفت که به زودی «سرنگون می‌شوید». این سخنان به تشکیل پرونده‌ای دیگر برای وی منجر شد.

حمید بقایی سال ۹۴ به اتهام «اختلاس» بازداشت شد و پس از آن افراد نزدیک به آقای احمدی نژاد خبر دادند که وی با دستور رهبر جمهوری اسلامی آزاد شده است.

او در تیر ماه امسال نیز بازداشت و با وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی آزاد شد.

آقای بقایی به همراه محمود احمدی‌نژاد برای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۶ نامزد شده بودند، اما شورای نگهبان صلاحیت آنها را رد کرد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.