چهار کشته و زخمی به علت خفگی ناشی از فقدان ایمنی کار

حوادث

 

فقدان ایمنی کار در جنوب بلوچستان باعث مرگ یک نفر و خفگی و جراحت ۳ تن دیگر شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه ۱۸ مرداد، فقدان ایمنی کار، نبود آب شرب در روستای چندکان بخش ساربوگ شهرستان قصرقند یک کشته و سه مجروح برجای گذاشت.

به گزارش مردمان محلی این روستا “با بی توجهی مسئولان به نبود آب شرب در این روستا، و خشک شدن چاه آب روستا، اهالی روستا را بر آن داشت که خودشان اقدام به حفر چاه کنند که گرمای ۴۵ درجه و نبود اکسیژن در درون چاه باعث خفگی عمران بلوچ کارگر چاه کن شده است”.

منابع محلی افزودند: “افراد روستا برای بیرون آوردن این کارگر از چاه اقدام کردند و وی را از چاه بیرون آوردند اما متاسفانه سه نفر از روستائیان بنام های: حمل، عبدالعزیز و رضا بلوچ نیز دچار خفگی شده اند”.

این شهروندان افزودند:” عمران بلوچ پس از انتقال در بیمارستان نیکشهر فوت کرده و حمل، عبدالعزیز و رضا بلوچ به علت وخامت حال و نبود امکانات پزشکی لازم به شهرستان ایرانشهر منتقل شدند”.

مردم این روستا افزودند:” مشکل کم آبی سال هاست که در این روستا وجود دارد اما مسئولین به درخواست ما توجه نمی کنند و نسبت به رفع این مشکل هیچ اقدامی انجام نداده اند”.

این اولین بار نیست که بی آبی در بلوچستان حادثه می آفریند سوم مرداد ماه دختر بچه ۹ ساله روستای خیر آباد بمپور به علت نبود آب لوله کشی برای برداشت آب شرب به یک موتور پمپ کشاورزی می رود که موهایش در تسمه‌های موتور پمپ گیر کرد و پوست

سرش کنده شد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
فوری شعار دانشجویان پلى تکنیک :«اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت»

فورى ⁩، دقایقى پیش، تهران: ‏نیروهاى امنیتى در ورودى پلى تکنیک را از بیرون به روى معترضان بسته اند تا آنها وارد خیابان نشوند. ‏ معترضان با شعار «بى شرف» و «اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت» علیه جمهورى اسلامى شعار مى دهند ‏

خبر
همبستگی نو با منصور اسانلو با نگاهی به زندگی سخت کارگران رانندگان و اتوبوسداران و کامیونداران

اعتراض و اعتصاب های مزدبگیران و راه های همبستگی پیرامون رسیدن به اعتصابا ت و اعتراضات با پروژه های هر اتوبوس یک چهار راه و همکاری دیگر مخالفان و ناراضیان با منصور اسانلو

خبر
🔴از دردهای سیستان و بلوچستان

اینجا خاک مردم زحمتکش بلوچ است. کمبود آب، عدم مدیریت، بی اعتنایی مسئولان وشرایط سخت، زندگی را برای این کشاورزان زحمتکش سخت تر کرده‌است. اما بی تردید، روزی نه چندان دور، فریاد این کشاورزان گرسنه به خشم تبدیل خواهد شد و حاصل این خشم مقدس، بهروزی زحمتکشان خواهد بود!

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: