چهار کشته و زخمی به علت خفگی ناشی از فقدان ایمنی کار

 

فقدان ایمنی کار در جنوب بلوچستان باعث مرگ یک نفر و خفگی و جراحت 3 تن دیگر شد.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه 18 مرداد، فقدان ایمنی کار، نبود آب شرب در روستای چندکان بخش ساربوگ شهرستان قصرقند یک کشته و سه مجروح برجای گذاشت.

به گزارش مردمان محلی این روستا “با بی توجهی مسئولان به نبود آب شرب در این روستا، و خشک شدن چاه آب روستا، اهالی روستا را بر آن داشت که خودشان اقدام به حفر چاه کنند که گرمای 45 درجه و نبود اکسیژن در درون چاه باعث خفگی عمران بلوچ کارگر چاه کن شده است”.

منابع محلی افزودند: “افراد روستا برای بیرون آوردن این کارگر از چاه اقدام کردند و وی را از چاه بیرون آوردند اما متاسفانه سه نفر از روستائیان بنام های: حمل، عبدالعزیز و رضا بلوچ نیز دچار خفگی شده اند”.

این شهروندان افزودند:” عمران بلوچ پس از انتقال در بیمارستان نیکشهر فوت کرده و حمل، عبدالعزیز و رضا بلوچ به علت وخامت حال و نبود امکانات پزشکی لازم به شهرستان ایرانشهر منتقل شدند”.

مردم این روستا افزودند:” مشکل کم آبی سال هاست که در این روستا وجود دارد اما مسئولین به درخواست ما توجه نمی کنند و نسبت به رفع این مشکل هیچ اقدامی انجام نداده اند”.

این اولین بار نیست که بی آبی در بلوچستان حادثه می آفریند سوم مرداد ماه دختر بچه 9 ساله روستای خیر آباد بمپور به علت نبود آب لوله کشی برای برداشت آب شرب به یک موتور پمپ کشاورزی می رود که موهایش در تسمه‌های موتور پمپ گیر کرد و پوست

سرش کنده شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.