کارگران بی حقوق پروژه سدسازی مخفیانه سپاه در پیرانشهر

گزارش

کارگران پروژه سد کانی سیب پیرانشار برای چندمین بار در طول این پروژه، به مدت ماه‌ها حقوق، از پیمانکار پروژه طلب دارند.

پروژه سد کانی سیب از پروژه‌های بزرگ و چندمنظوره حکومت ایران در شرق کوردستان می‌باشد که نزدیک به بیش از ۱۳سال پیش کلنگ احداث آن زده‌شده اما هنوز تکمیل‌نشده است.

بر اساس گفته‌های یکی از شاهدان محلی منطقه پیرانشار: به دلیل ساخت سد کانی سیب نزدیک به ۶ روستا تخلیه‌شده که هنوز برای جبران خسارات برخی از روستائیان هیچ اقدامی از سوی دولت ایران و پیمانکار سد که شرکتی وابسته به سپاه پاسداران ایران می‌باشد، صورت نگرفته است.

باید افزود در منطقه کانی سیب چندین تپه وجود داشته که طبق گفته شاهدین محلی دارای آثار باستانی بی‌شماری بوده که طی انجام مراحل خاک‌برداری توسط نیروهای سپاهی حفاری و به مکان‌های نامعلومی منتقل‌شده‌اند.

همچنین این شاهد و تعدادی از روستائیان منطقه افزودند: در پروژه کانی سیب سوای هدف غایی که ذخیره آب و به هم ریختن اکوسیستم منطقه است، سپاه پاسداران در مسیر ذخیره آب، تونل بزرگی در منطقه خورینج ساخته و روزانه به مدت بیش از ۵ سال از داخل این تونل کامیون‌هایی بارگیری شده و با بار نامشخص و به مقصد نامعلومی حرکت می‌کنند.

طبق اظهارات شاهد: در منطقه احداث تونل خورینج میدان مغناطیسی شدید وجود دارد که به‌محض نزدیک شدن به محدوده تونل همه سیستمهای الکترونیکی مختل می‌شوند.

در پایان باید اذعان داشت: سپاه تروریست پاسداران ایران و شرکت‌های وابسته به آن به نیابت دولت جمهوری اسلامی ایران، مردم شرق کوردستان را استثمار کرده، دنبال ماجراجویی‌های امنیتی یا غارت سرمایه ملی مردم کورد بوده و به بهانه پروژه‌های عمرانی، حتی از پرداخت به‌موقع حقوق آن‌ها سرباز می‌زند.
سد-کانی-سیب-732x360.jpg

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
✅ کینه و خصومت تا کجا؟ نقاشی شجریان را قطع کردند و جای‌اش گچ ریختند

  تندیس چوبی محمدرضا شجریان در پارک مشهد قطع شد «احمدرضا نبی‌زاده»، هنرمندی مشهدی که پس از فوت «محمدرضا شجریان»، کار حکاکی تصویر این استاد نامی آواز ایران را بر روی تنه درختی قطع شده در «پارک ملت» مشهد آغاز کرده بود، روز پنجم آبان ۱۳۹۹ در صفحه اینستاگرامش با …

خبر
۴ نوکیش مسیحی به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند.

روز شنبه ۳ آبان ماه ۱۳۹۹، شعبه ۲۸ بیدادگاه ضدانقلاب تهران، به ریاست محمد مقیسه با صدور دادنامه ای ۴ نوکیش مسیحی را در مجموع به تحمل ۳۵ سال حبس تعزیری محکوم کرد. روز دوشنبه ۲۶ مهر ماه ۱۳۹۹، مهدی اکبری، مهدی روح پرور، فاطمه شریفی و سیمین سهیلی نیا، …

خبر
♦️زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی در زندان تهران بزرگ♦️

خبرهای رسیده حاکی از زجر دادن و عدم رسیدگی پزشکی به پویا قبادی زندانی سیاسی محبوس در زندان تهران بزرگ است. ۲آبان ۹۹، پویا قبادی بیش از ۲ ماه است که از درد دندان رنج می برد. پیش از این در اوایل شهریورماه ۹۹، امین وزیری به این زندانی سیاسی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: