کارگران روغن نباتی جهان هم ناراضی هستند.

عدم پرداخت 2ماه حقوق،22ماه حق بیمه وعیدی کارگران کارخانه روغن نباتی جهان

اخراج تعدادی ازکارگران بدلیل اعتراض به نظام برده داری حاکم براین واحد تولیدی

کارفرمای کارخانه روغن نباتی جهان زنجان حقوق ماه های بهمن و اسفند کارگران را پرداخت نکرده و دو سال گذشته فقط دو ماه حق بیمه (دی و آذر) کارگران پرداخت کرده است وعیدی هم بطور کامل پرداخت نشده است.

کارفرمادرسال جدید تعدادی از کارگران را به بهانه های مختلف از کار اخراج کرده است.بنابه گفته یکی از کارگران این واحد تولیدی،کارفرما هر کارگری که مشکلات را به رسانه‌ها اعلام کند و یا با آنها در ارتباط باشد را اخراج می‌کند.

براساس گزارشی که 20فروردین رسانه ای شد،درهمین یک منبع آگاه گفت: از وقتی تولید شرکت در سال جدید آغاز شده تعدیل نیرو هم آغاز شده و چند نفر به بهانه‌های مختلف از کارخانه روغن نباتی جهان اخراج شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه کارفرما به صورت جلسه‎‌های امضا شده با حضور مسؤولان اعتنایی نمی‌کند، گفت: کارگران از وضعیت موجود ناراضی هستند، چرا که حق و حقوق آنها پرداخت نشده است.

وی با اشاره به اینکه برخلاف اعلام مسؤولان که قرار بود، مزایا و حقوق کارگران قبل از عید تسویه شود، این اتفاق رخ نداده است، گفت: کارفرما حقوق بهمن و اسفند کارگران را پرداخت نکرده و درباره موضوع بیمه نیز طی دو سال فقط دو ماه بیمه برای کارگران (دی و آذر) را رد کرده است.

یکی از کارگران نیز در این باره گفت: کارفرما هر کارگری که مشکلات را به رسانه‌ها اعلام کند و یا با آنها در ارتباط باشد را اخراج می‌کند و مسؤولان نیز در این باره کاری نمی‌کنند.

وی افزود: بهتر است، مسؤولان به جای دادن آمارهای تو خالی و صورت جلسه‌هایی که فقط روی کاغذ عملیاتی است، قدری هم به فکر کارگران باشند.

وی با اشاره به اینکه چند نفر از کارگران این کارخانه در آستانه روز کارگر بیکار شده و شرمنده خانواده و زن و فرزند هستند، گفت: انتظار کارگران از مسؤولان به ویژه سازمان صنعت حمایت است، نه اینکه صرفا برای فریب اذهان عمومی آمار و اخباری را اعلام کنند که در واقعیت اصلا رخ نداده و آمارها توخالی و خیالی است.

وی با اشاره به واریز ناقص عیدی کارگران و البته عدم پرداخت حق بیمه دو ساله و حقوق کارگران در سال قبل افزود: در کارخانه نظام برده‌داری حاکم است و البته کسی حق اعتراض به موضوع را ندارد، چون کارفرما حرف اول و آخر را می‌زند و مسؤولان نیز در قبال این ظلم ساکت هستند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: