کارگران صنایع فولاد به اعتصاب ادامه می دهند.

اعتراضات

بیست و پنجمین روز اعتصاب و اعتراض کارگران گروه ملی فولاد اهواز

امروز شنبه ۲۶ اسفند ماه کارگران گروه صنعتی ملی فولاد اهواز بیست و پنجمین روز اعتصاب خود را با تجمع در مقابل استانداری خوزستان با سر دادن شعارهایی همچون”کارگر میمیرد ذلت نمیپذیرد” یا ” صل علی محمد، طاقت ما سر امد” برگزار کردند .

کارگران بعد از طی ساعاتی از تجمع در مقابل استانداری و بی پاسخی مسئولین ذیربط ، روانه خیابان منتهی به کیانپارس شدند و دست به راهپیمایی اعتراضی زدند .

در این راهپیمایی کارگران سپس در فلکه دوم کیانپارس تجمع کرده وفریاد میزدند “نه زندان ،نه تهدید، دیگر اثرندارد” و یا ” همشهری بگوش باش، اهواز صاحب نداره”.

کارگران معترض در چهار راه پهلوان متوقف شدند و مانع تردد ماشینها شدند .

چند نفر از کارگران گروه ملی فولاد اهواز بعلت بن بست دست یافتن به مطالبات و نزدیک شدن ایام نوروز در بین جمعیت از حال رفتن و به یاری همکارانشان بهبود یافتند.

در این حین خودروی پرایدی  باسرعت داخل جمعیت کارگران آمد که بعد از زیر گرفتن یکی از کارگران  به نام هادی خلفی نیا متواری شد.

بلافاصه کارگر زخمی به بیمارستان مهر اهواز انتقال یافت.

پلیس گزارش های ضدونقیضی از دستگیری راننده متواری میدهد.

کارگران با اندوه همراه با عصبانیت شدید به محل استانداری بازگشتند و چند نفر با پرسنل نیروی انتظامی درگیر شدن اما تعدادی از کارگران همکاران خود را دعوت به آرامش کردند .

دهقان معاون سیاسی امنیتی استانداری به همراه خون میرزایی فرماندار اهواز و سرهنگ صفری رئیس پلیس اهواز به میان کارگران آمده  و وعده پرداخت بخشی از مطالبات را دادند که با اعتراض شدید کارگران روبرو شد و با شعارهای اعتراضی همچون” استاندار وفرماندار، بی عرضه و بیخیال” صحبتهای آنان را قطع کردند.

طبق گزارشات  رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران حضور موتور سواران نیروی انتظامی و اتوبوس مملو از یگان ویژه چشمگیر بود.

قرار براین شد که فردا ساعت ۱۰صبح معاون سیاسی مجددا به محل تجمع آمده و نتیجه جلسات امروز و امشب در تهران را اعلام نماید.

صبح امروز موسوی جلسه ای باوزیر اقتصاد و معاون بانکی این وزارتخانه داشته است.امشب هم جلسه دیگری با وزیر صنعت دارد.

موسوی در اینستاگرام خود نوشت درصورت عدم حصول نتیجه مورد انتظار  از مالکیت گروه ملی کناره گیری خواهدکرد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران

۲۶اسفند ۱۳۹۶

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
🔞 ویدیوی کامل جنایت ماموران خامنه‌ای و قتل مهرداد سپهری در روز روشن.🔞

🔞توجه! ویدیو حاوی صحنه های بشدت دلخراش است. پخش کنید.🔞 👈 در ادامه‌ی وحشی‌گری روزمره‌شده در این کشور، ماموران نیروی انتظامی مرد جوانی را در شهرک حجت مشهد در حالی که دست‌هایش را بسته بودند با شوکر و اسپری فلفل مورد آزار قرار دادند. این وحشی‌گری در ملاء عام اتقاق …

خبر
با ستمکاری و فساد مدیران خرد وکلان، ایزان خود رو دیزل آبستن یک اعتصاب بزرگ است.

نامه اعتراضی کارگران ایران خودرو دیزل! نامه زیر از سوی کارگران ایران خودرو دیزل برای خبرنگار پیام سندیکا فرستاده شده است: همکاران ایران خودرو دیزل بیایید نسبت به حقوق پایمال شده مان اعتراض کنیم : ۱-کم کردن سنوات بازنشستگی از ۴۵ روز به ۳۰ روز و یک جا پرداخت نشدن …

خبر
انتقال چهار زندانی سیاسی زن از اوین به شهرهای دیگر با «بهانه‌های دروغ»

همسر نسرین ستوده می‌گوید با «دروغ و نیرنگ» آنها را «تبعید» کرده‌اند   درروزهای اخیر حداقل چهار زندانی سیاسی زن، از بند سیاسی زندان اوین به زندان‌های عمومی منتقل شدند. انتقال آنها همراه با فریب‌کاری بوده و درحالی که به آنان اعلام شده بود برای رفتن به بیمارستان و یا …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: