کارگران معدن بافق آیا به اعتصابی دیگر می اندیشند

اعتراضات

از برگزاری جلسه گزارش کارگروه پیگیری مطالبات کارگران معدن سنگ آهن ومردم بافق خبری نیست؟

بالغ بر ۱۰۰ روز از آخرین جلسه گزارش کارگروه پیگیری مطالبات کارگران معدن سنگ آهن ومردم بافق می گذرد و خبری از برگزاری جلسه گزارش بعدی به گوش نمی رسد.

کارگروهی که قرار بود هر دو ماه یک بار گزارش اقدامات انجام شده درباره تحقق مواد صورتجلسه۹*/۶/۱۳۹۳ازجمله پاسخ به خواسته های کارگران اعتصابی معدن سنگ آهن بافق مبنی بر اجرایی کردن تصمیمات۱۶بندی به امضا رسیده از طرف علی ربعی وزیرکار،لغو واگذاری ۵/۲۸درصدی شرکا،احداث کارخانه های جوار معدنی و تعلق ۱۵ درصد از سهام شرک سنگ آهن مرکزی به بافق برای جبران عقب ماندگی ها را شفاف ارائه دهد کم کم دارد به حاشیه می رود و بعید نیست صورتجلسه مشهور ۹۳/۶/۹ نیز مانند دیگر صورتجلسه های امضاء شده در تاراج معادن بافق به تاریخ بپیوندد.

امروز یک منبع خبری محلی درهمین رابطه نوشت،در اینکه چرا کارگروه گزارش دهی در چند ماه اخیر حاضر به برگزاری جلسه عمومی با مردم نشده چند موضوع قابل تصور است:

۱-آنها که باید برای گزارش دهی اقدام و عملی داشته باشند دستشان خالی است و حرفی برای گفتن در جلسه ندارند.

۲-نفع برخی از مسؤلین خصوصا صندوق بازنشستگی فولاد در تعطیلی جلسات گزارش دهی است چرا که با تعطیل شدن آن قول و وعده ها از اذهان خواهد رفت و دیگر مجبور نیستند علی رغم میل باطنی خود برای بافق سرمایه گذاری جوار معدنی داشته باشند.

۳-جلسات کارگروه برگزار نمی شود چون مسؤلین اصلی اعم از استانی و شهرستانی حاضر به شرکت در جلسات نیستند که نمونه آن عدم حضور حتی یک بار مسؤلین استانی و فرار مدیر عامل شرکت سنگ آهن از پاسخگویی در چند جلسه اخیر را شاهد بوده ایم.

۴-احتمالا اعضای جدید شورای اسلامی شهر اعتقادی به کارگروه و گزارش به مردم در زمینه های مطرح شده را ندارد.

 

۵-قوت و ضعف کارگروه به پیگیری نماینده مجلس  بافق بوده و هست و اگر برای گزارش اقدامی نمی شود به این خاطر است که وی آنچنان که باید پیگیر ماجرا نیست.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

اعتراضات
خیابانهای ماهشهر مسدود شد

خیابانهای ماهشهر مسدود شد ◾️ سه شنبه ۱۵ مهر ماه، مردم ماهشهر و رانندگان شهری در اعتراض به کمبود گاز و وضعیت موجود خیابانها را مسدود و در فرمانداری دست به اعتصاب زدند. در هر گوشه کشور اعتراضی برپاست.

اعتراضات
تجمع اعتراضی کارگران بخش های مختلف شرکت برق ویس ( رامین) در مقابل ساختمان شرکت در اهواز

۸ مهر ۹۹ : تجمع اعتراضی کارگران بخش های مختلف شرکت برق ویس ( رامین) در مقابل ساختمان شرکت در اهواز در این تجمع که در محوطه بیرونی شرکت در مسیر اهواز ملاثانی انجام شده است، کارگران خواستار پرداخت حقوق و مزایای معوقه خود شدند. پرداخت حقوق معوقه چندین ماه، …

اعتراضات
دومین روز اعتصاب کارگران شرکت صنعتی-معدنی کارکاوان جلیلی مقابل فرمانداری سوادکوه

🔴#روز۳۱_شهریور دومین روز اعتصاب کارگران شرکت صنعتی-معدنی کارکاوان جلیلی مقابل فرمانداری سوادکوه کارگران معدن زغال سنگ جلیلی پس از تجمع مقابل فرمانداری مطالبات خود را بصورت کتبی اعلام نمودند؛ که موارد آن به شرح زیر است: ۱- اجرای دقیق کارشناسی شده‌ی طرح طبقه‌بندی مشاغل ۲- پرداخت مابه‌التفاوت طرح طبقه‌بندی از …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: