کارگران معدن بافق آیا به اعتصابی دیگر می اندیشند

از برگزاری جلسه گزارش کارگروه پیگیری مطالبات کارگران معدن سنگ آهن ومردم بافق خبری نیست؟

بالغ بر 100 روز از آخرین جلسه گزارش کارگروه پیگیری مطالبات کارگران معدن سنگ آهن ومردم بافق می گذرد و خبری از برگزاری جلسه گزارش بعدی به گوش نمی رسد.

کارگروهی که قرار بود هر دو ماه یک بار گزارش اقدامات انجام شده درباره تحقق مواد صورتجلسه9*/6/1393ازجمله پاسخ به خواسته های کارگران اعتصابی معدن سنگ آهن بافق مبنی بر اجرایی کردن تصمیمات16بندی به امضا رسیده از طرف علی ربعی وزیرکار،لغو واگذاری 5/28درصدی شرکا،احداث کارخانه های جوار معدنی و تعلق ۱۵ درصد از سهام شرک سنگ آهن مرکزی به بافق برای جبران عقب ماندگی ها را شفاف ارائه دهد کم کم دارد به حاشیه می رود و بعید نیست صورتجلسه مشهور ۹۳/۶/۹ نیز مانند دیگر صورتجلسه های امضاء شده در تاراج معادن بافق به تاریخ بپیوندد.

امروز یک منبع خبری محلی درهمین رابطه نوشت،در اینکه چرا کارگروه گزارش دهی در چند ماه اخیر حاضر به برگزاری جلسه عمومی با مردم نشده چند موضوع قابل تصور است:

1-آنها که باید برای گزارش دهی اقدام و عملی داشته باشند دستشان خالی است و حرفی برای گفتن در جلسه ندارند.

2-نفع برخی از مسؤلین خصوصا صندوق بازنشستگی فولاد در تعطیلی جلسات گزارش دهی است چرا که با تعطیل شدن آن قول و وعده ها از اذهان خواهد رفت و دیگر مجبور نیستند علی رغم میل باطنی خود برای بافق سرمایه گذاری جوار معدنی داشته باشند.

3-جلسات کارگروه برگزار نمی شود چون مسؤلین اصلی اعم از استانی و شهرستانی حاضر به شرکت در جلسات نیستند که نمونه آن عدم حضور حتی یک بار مسؤلین استانی و فرار مدیر عامل شرکت سنگ آهن از پاسخگویی در چند جلسه اخیر را شاهد بوده ایم.

4-احتمالا اعضای جدید شورای اسلامی شهر اعتقادی به کارگروه و گزارش به مردم در زمینه های مطرح شده را ندارد.

 

5-قوت و ضعف کارگروه به پیگیری نماینده مجلس  بافق بوده و هست و اگر برای گزارش اقدامی نمی شود به این خاطر است که وی آنچنان که باید پیگیر ماجرا نیست.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.