کارگر شهرداری کرمان، هیچ مسوولی پاسخگو نیست.

اعتراضات

براساس گزارشات منتشره،این کارگران شرکت سالم شهر بالباس فرم و دست نوشته، بنرها ازجمله:«هروعده که دادند به ما باد هوابود- هرنکته که گفتند فریب بود وریابود»مقابل شورای شهر کرمان تجمع کردند.

یکی از کارگران شرکتی خدمات شهری شهرداری کرمان و نماینده تجمع کنندگان گفت: مسئولان به صدای بیش از ۸۰ نفر کارگر نیروی شرکتی طرف قرارداد با شهرداری کرمان توجه کنند.

وی که خواست نامش برده نشود افزود: این کارگران برای پرداخت نشدن حقوق و مزایای چهارماهه سالجاری، عیدی، سنوات و مزایای سال ۹۵ و پرداخت نشدن حق بیمه درمانی به آرامی مقابل شورای اسلامی شهر کرمان تجمع کردند.

وی افزود: تجمع کنندگان که در قسمت هایی ازجمله تنظیف، خدمات شهری و انجام امور عمرانی در شهر کرمان فعالیت می کنند باید در اولویت پرداخت حقوق باشند اما متاسفانه برعکس است.

این کارگر شرکتی خدمات شهری شهرداری کرمان بیان کرد: نیروهای نظامی و انتظامی آمدند اما این تجمع خللی در نظم ایجاد نمی کند و کاملا صنفی و برای پرداخت حقوق به حق کارگران است و مسئولان نباید به این تجمع ها حساسیت نشان دهند.

وی گفت: بدلیل معوقه بودن حقوق از آبانماه نیز بیمه ها پرداخته نشده و دفترچه های درمانی نیز تمدید نمی شوند.

وی افزود: کسی که در شهرداری کرمان فعالیت تنظیف و با زباله های عفونی ارتباط دارد، به دلگرمی حقوق ماهیانه فعالیت می کند و اگر پرداخت نشود از هزینه های اولیه زندگی خود بازمی ماند.

یکی دیگر از کارگران شرکتی تصریح کرد: بدلیل نداشتن توان مالی و پرداخت نشدن حقوق و مزایا از ابتدایی ترین هزینه های زندگی محروم بوده و نمی توانم هزینه های درمانی فرزندم پرداخت کنم.

این کارگر که خواست نامش فاش نشود گفت: ابتدا در قسمت تنظیف شهرداری کرمان فعالیت می کردم و به تازگی به بخش خدمات شهری منتقل شدم اما حقوق ماهیانه بنده از آبانماه، عیدی و پاداش سال گذشته و حق بیمه پرداخت این کارگران تاکنون پرداخت نشده است.

یکی دیگر از معترضان نیز عنوان کرد: توان پرداخت اجاره منزل مسکونی را ندارم و فرزندم از تحصیل بازمانده است زیرا حقوق و مزایای کارگران شرکت طرف قرارداد با شهرداری کرمان پرداخت نشده است.

محمدرضا میراحمدی گفت: از صبح امروز(پنجشنبه ) این تجمع آغاز شده و تاکنون مسئولی به ماپاسخ نداده اند.

وی افزود: شرکتی هستیم و پس از ۱۰ سال همکاری با شهرداری کرمان بصورت شرکتی فعالیت می کنم و تنها وعده قراردادی شدن را شنیده ایم.

همچنین یکی دیگر از کارگران شرکتی طرف قرارداد با شهرداری کرمان اظهار کرد: این کارگران و تجمع کنندگان عضوی از این کشور بوده و خواهان عدالت هستند.

امید قربانی افزود: مسئولان با خصوصی سازی به فکر کارگران نیز باشند و با این امر حقوق کارگران نصف شده است.

وی گفت: یکی از مسئولان عالی رتبه شهرداری کرمان نیز کارگران را مهمان قلمداد کرده است و به محض اعتراض مسئولان شهرداری می گویند از کار کناره گیری کنید.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تداوم اعتصاب کارگران شهر حمیدیه براى پنجمین روز متوالى

تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری حمیدیه کارگران شهرداری حمیدیه خواستار پرداخت مطالبات ۱۵ ماهه خود هستند. این کارگران در روزهای گذشته بارها مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر دست به اعتراض صنفی زدند. جمعی از کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان از شرایط دشوار زندگی خود در …

خبر
نسرین ستوده به جای بیمارستان به زندان قرچک منتقل شد

نسرین ستوده وکیل زندانی از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. به نوشته رضا خندان همسر خانم ستوده به او گفته شده که خود را برای رفتن به بیمارستان آماده کند اما او را به زندان قرچک برده‌اند. انتقال این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، با وجود وضعیت …

خبر
محکومیت #فرنگیس_مظلوم به تحمل حبس تعزیری

فرنگیس مظلوم، مادر زندانی سیاسی سهیل عربی طی حکمی از سوی بیدادگاه انقلاب تهران با اتهامات واهی “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به یک سال و شش ماه زندان محکوم شد. فرنکیس مظلوم پیشتر در شعبه ۲۹ دادگاه نقلاب تهران مجموعا به ۶ سال زندان محکوم شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: