کاسبان محرم اخیرا آخوندها و مداحان و دیگر #کاسبان_محرم یک خط تبلیغاتی را دنبال می کنند.

گزارش

«کاسبان دین»، حکم به برگزاری مراسم محرم دادند

چهار مرجع تقلید در پاسخ به استفتاهای جداگانه‌ای اعلام کردند مراسم‌ عزاداری ماه محرم «باید» برگزار شود.

▪️وحید خراسانی اعلام کرد مراسم عزاداری «نباید تعطیل شود، ولیکن با رعایت جهات بهداشتی و آنچه متخصصین امر توصیه می‌کنند».

▪️ناصر مکارم شیرازی، دیگر مرجع تقلید شیعه، نیز تاکید کرد «به هیچ قیمت نمی‌توان جلوی برگزاری مراسم عاشورا را گرفت».

▪️جعفر سبحانی نیز نوشت شیعیان محرم و صفر را «نمی‌توانند بدون عزاداری سپری کنند».

▪️محمد علوی گرگانی نیز اعلام کرد «مجالس عزاداری به‌روش‌های سنتی با رعایت نکات بهداشتی یا به‌طرق نوین و ابتکاری انجام شود».

می گویند: اگر کسی در تجمعات عزاداری مذهبی حتی اگر بصورت متراکم و بدون رعایت پروتکلها هم شرکت کند به هیچ وجه کرونا نمی گیرد!
البته در ادامه با زرنگی تبصره می گذارند که همان افراد در خارج از هیات و جلسات مثلا در طول مسیر رفت و آمد یا در بازار و… ممکن است مبتلا شود و ما آن را ضمانت نمی کنیم!

این حرف سفسطه و شارلاتان بازی ست، بدیهی است فردی که در تجمع عزاداری حاضر و به #کرونا مبتلا شده، به سمت داخل و خارج هیات پرواز که نکرده!
طبعا از نظر پزشکی هم نمی توان گفت دقیقا داخل یا خارج هیات مبتلا شده!

اما واقعیت علمی و عقلانی اینست که هر نوع تجمعی باعث گسترش سرایت بیماری و خطرناک است و باید از آن جلوگیری شود. به خصوص تجمعات عزاداری، که بر خلاف ادعای اجرای پروتکلهای‌ بهداشتی ، بخاطر پراکندگی آن عملا امکان هیچ نظارتی نیست.

■ ضمنا این آخوند میگوید من کارم روضه ست! یعنی اولا اعتراف می کند آخوندها نگران کاسبی خود هستند! و ضمنا در خانه اش ۹۰۰ نفر تجمع کرده اند، که از او باید پرسید مگر خانه تو چند متر است!؟

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
اخبار هفتگی زندانیان سیاسی ۱ مهر ۱۳۹۹ با بیتا جوراب دوز و شکوفه آذرماسوله

همراه با گزارشات نقض حقوق بشر وبیانیه ها وپیام ها ونامه های زندانیان سیاسی : تیتر گزارشات: ۱- تحت_تعقیب از سوی مردم ایران: تصویرسید محمود ساداتی و مهرداد تهمتن، قاضی صادرکننده حکم قتل نوید افکاری ۲- زیر بار ظلم و دروغ نمی‌روم» پخش صدای #نوید_افکاری قهرمان بر مزارش ۳- روشن …

گزارش
🔴🔸جدا کردن فرزند خوانده دو ساله از زوج نوکیش مسیحی

بیدادگاه تجدید نظر بوشهر حکم جدایی فرزندخوانده دو ساله زوج نوکیش مسیحی مریم فلاحی و سام خسروی را صادر کرد. در حکم بیدادگاه عنوان شده است که «به دلیل مسلمان‌زاده بودن این کودک» خانواده مسیحی نمی‌تواند سرپرستی او را برعهده داشته باشد. نیروهای امنیتی تیرماه سالجاری این زوج را برای …

خبر
اسامی #زندانیان_سیاسی در #زندان_قرچک_ورامین

اسامی #زندانیان_سیاسی در #زندان_قرچک_ورامین که بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در کنار زندانیان جرائم عمومی و گاها جرائم خشن نگهداری می‌شوند ترتیب اسامی:میزان حبس قابل اجرا از میان این زندانیان #گلرخ_ایرایی در پرونده پیشین خود نیز چند سال را در #بند_زنان #زندان_اوین محبوس بوده است  

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: