کدام آبان؟ هشتک رسوایی نظامى شده است که صدها هزار بار ریتویت شده است! کدام جنایت؟

خبر

بعد از تماس با خواهر یکی از جانباختگان اعتراضات آبان‌ماه از طرف دفتر رهبر خود خوانده نظام، مشخص شد در دفتر ثبت تاریخ بیت رهبری، حوادث خونین اعتراضات آبان ۹۸ درج نشده است!

🔸سخنگوى دفتر در پاسخ به شکایت خواهر یکى از “جان باختگان” آبان، پرسیده است کدام آبان؟

🔸حوادث آبان خونین ۹۸، چون بسیاری از حوادث خون‌بار ایران ما دو روایت دارند، روایتی که در سینه مردم خواهد ماند و روایتی که حاکمیت براى خود مى‌سازد تا به تاریخ دروغ بگوید، و از هم اکنون گویا است، کدام روایت در تاریخ به یادگار خواهد ماند. تاریخ واقعى را ملت‌ها مى‌سازند نه حکومت‌ها.

🔸چرا برخى از حوادث در حافظه تاریخى یک ملت حک مى‌شود و از یاد نمى‌رود؟ جمله مغول‌ها را همه مى‌شناسند بدون اینکه حتى داستان آن را بدانند. کودتاى ٢٨ مرداد، فارغ از بعد سیاسى آن، در قسمتی از نهان ملت ایران جا خوش کرده است. براى مردم شیلى هم کودتاى پینوشه و کشتى آلنده یک جراحت بزرگ ملى شد که با محاکمه عامل کودتا و خلع او از قدرت التیام یافت.

🔸آنچه بتواند ملتى را متاثر کند در حافظه تاریخى آنها مى‌ماند. در آبان ٩٨‌، به غرور و شعور یک ملت توهین شد. ملت ایران یادشان نخواهد رفت که سربازان ولایت فقیه با آنان چه کردند! آنان دریافتند که جان و مال و سرنوشت آنها براى این حکام پشیزى ارزش ندارد.

🔸آبان ٩٨ آیینه‌اى شد تا مردم در آن چهره واقعى نظامى را ببینند که بیش از چهل سال است همه جنایت‌هاى خود را انکار مى‌کند و نیازى به پاسخگویی به ملت نمى‌بیند. حاکمیتى که تاریخ واقعى خود را انکار کرده است تا چهره جنایتکار خود را بزک کند.

🔸کدام اعدام؟ کدام دشت خاوران؟ کدام قتل زنجیره ای؟ کدام ترور خارج کشور؟ کدام جنایت در کهریزک؟ کدام ندا؟ کدام اسید پاشى؟ کدام دى‌ماه ؟ کدام آبان؟ سئوالات بی‌‌شمارى هستند که در ذهن همه شهروندان ایرانى قد علم کرده‌اند.

🔸ملت ایران٬ آقاى خامنه‌اى و تمام دستگاه جنایتکار او را بر صندلى اتهام نشانده‌اند و بلاخره محاکمه خواهند کرد. محکومیت این نظام، اعاده حیثیت از ملت ایران خواهد بود و پایان یک تحقیر تاریخى.

🔸 (https://t.me/goitc/271)کدام آبان، هشتک رسوایی نظامى شده است که صدها هزار بار ریتویت شده است! نظامى که تشت رسواییش بر سر هر کوى و برزن به صدا در امده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
پیام زندانی سیاسی پیروز منصوری در پاسخ به ادعای اعزام زندانیان به مراکز درمانی

در پی ادعاهای اخیر سخنگوی قوه قضاییه مبنی بر اینکه زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل می شوند، زندانی سیاسی پیروز (محمدعلی) منصوری طی پیامی به دروغ بودن این ادعا پرداخت و نوشت این ادعا «دروغی است که مرغ های پخته تاریخ را هم به خنده وا می …

خبر
مولود حاجی‌زاده یکی دیگر ازروزنامه‌نگارانی که به دلیل سوال درباره کشتار آبان به زندان محکوم شد

مولود حاجی‌زاده، روزنامه‌نگار در رشته توییتی نوشت: «برای اینکه نوشتم چرا در آبان ۱۵۰۰ نفر کشتید یکسال حبس گرفتم، برای اینکه گفتم چرا به هواپیما شلیک کردید، به جزای نقدی محکوم شدم، حالا دو سال حکم پرونده قبلی هم از تعلیق درآورده‌اند و بنا به اجرایش دارند.» مولود نوشت که …

خبر
مقاومت شهروندی با منصور اسانلو : با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه،

با تکیه بر تلاش های کارگران و مزد بگیران بعنوان اساس نیروهای دموکراسی خواه، همبستگی های بزرگ‌تر را در مسیر های سیاسی پیشنهاد می‌کند . مسیر دموکراسی از تقاطع و اتحاد تشکل های. مردمی مثل سندیکاها می گذرد.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: