کدام آبان؟ هشتک رسوایی نظامى شده است که صدها هزار بار ریتویت شده است! کدام جنایت؟

خبر

بعد از تماس با خواهر یکی از جانباختگان اعتراضات آبان‌ماه از طرف دفتر رهبر خود خوانده نظام، مشخص شد در دفتر ثبت تاریخ بیت رهبری، حوادث خونین اعتراضات آبان ۹۸ درج نشده است!

🔸سخنگوى دفتر در پاسخ به شکایت خواهر یکى از “جان باختگان” آبان، پرسیده است کدام آبان؟

🔸حوادث آبان خونین ۹۸، چون بسیاری از حوادث خون‌بار ایران ما دو روایت دارند، روایتی که در سینه مردم خواهد ماند و روایتی که حاکمیت براى خود مى‌سازد تا به تاریخ دروغ بگوید، و از هم اکنون گویا است، کدام روایت در تاریخ به یادگار خواهد ماند. تاریخ واقعى را ملت‌ها مى‌سازند نه حکومت‌ها.

🔸چرا برخى از حوادث در حافظه تاریخى یک ملت حک مى‌شود و از یاد نمى‌رود؟ جمله مغول‌ها را همه مى‌شناسند بدون اینکه حتى داستان آن را بدانند. کودتاى ٢٨ مرداد، فارغ از بعد سیاسى آن، در قسمتی از نهان ملت ایران جا خوش کرده است. براى مردم شیلى هم کودتاى پینوشه و کشتى آلنده یک جراحت بزرگ ملى شد که با محاکمه عامل کودتا و خلع او از قدرت التیام یافت.

🔸آنچه بتواند ملتى را متاثر کند در حافظه تاریخى آنها مى‌ماند. در آبان ٩٨‌، به غرور و شعور یک ملت توهین شد. ملت ایران یادشان نخواهد رفت که سربازان ولایت فقیه با آنان چه کردند! آنان دریافتند که جان و مال و سرنوشت آنها براى این حکام پشیزى ارزش ندارد.

🔸آبان ٩٨ آیینه‌اى شد تا مردم در آن چهره واقعى نظامى را ببینند که بیش از چهل سال است همه جنایت‌هاى خود را انکار مى‌کند و نیازى به پاسخگویی به ملت نمى‌بیند. حاکمیتى که تاریخ واقعى خود را انکار کرده است تا چهره جنایتکار خود را بزک کند.

🔸کدام اعدام؟ کدام دشت خاوران؟ کدام قتل زنجیره ای؟ کدام ترور خارج کشور؟ کدام جنایت در کهریزک؟ کدام ندا؟ کدام اسید پاشى؟ کدام دى‌ماه ؟ کدام آبان؟ سئوالات بی‌‌شمارى هستند که در ذهن همه شهروندان ایرانى قد علم کرده‌اند.

🔸ملت ایران٬ آقاى خامنه‌اى و تمام دستگاه جنایتکار او را بر صندلى اتهام نشانده‌اند و بلاخره محاکمه خواهند کرد. محکومیت این نظام، اعاده حیثیت از ملت ایران خواهد بود و پایان یک تحقیر تاریخى.

🔸 (https://t.me/goitc/271)کدام آبان، هشتک رسوایی نظامى شده است که صدها هزار بار ریتویت شده است! نظامى که تشت رسواییش بر سر هر کوى و برزن به صدا در امده است.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
برگرفته از صفحه فیسبوک منصوره بهکیش : به یاد سروهای ایستاده خاوران راهشان پررهرو

در این روها نفس کم می آورم و توان نوشتن ندارم. در ۳۲ سال پیش در چنین روز و روزهایی ساک های دو برادرم محمود و محمدعلی بهکیش و هزاران زندانی سیاسی دیگر که در قتل عام تابستان ۶۷ مخفیانه کشتند را به خانواده ها تحویل دادند، بدون این که …

خبر
تجمع اهالی روستای شهرویی ازشهرستان بهبهان در مقابل درب پالایشگاه بیدبلند

روز دوشنبه ۳ آذر ماه ۱۳۹۹، جمعی از اهالی روستای شهرویی از توابع شهرستان بهبهان در مقابل درب اصلی پالایشگاه بیدبلند ۲ در این شهرستان تجمع اعتراضی برگزار کردند. این شهروندان معترض که جملگی آنها از جوانان این روستا هستند با برگزاری تجمع اعتراضی نسبت به بکارگیری نیروی کار غیربومی …

خبر
ناصر فهیمی پزشک کرد زبان ،زندانی سیاسی : بحران کرونا ویروس در زندان تهران بزرگ در وضعیت سیاه ،ابان ماه ۹۹

ناصر فهیمی پزشک کرد زبان ،زندانی سیاسی و عقیدتی ،محبوس در تیپ ۵ زندان تهران بزرگ، بارها توسط بیانیه های متعدد خطر شیوع ویروس کرونا در داخل زندان و تبدیل به بحران انسانی را به مسیٔولین رده بالا زندان هشدار داده است،لذا قوه قضاییه به همراه مسیٔولین مربوطه با بی …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: