کشتار بی‌رحمانه سگ‌های بدون صاحب به فجیع‌ترین روش توسط شهرداری شهرستان تیران

خبر

روز یکشنبه ۹ آذر ماه ۱۳۹۹، براساس اعلام فعالان محیط زیست در تیران کشتار سگ های خیابانی از یک سال قبل تا همچنان ادامه دارد.

🔶 شهرداری شهرستان تیران با واگذاری طرح کشتن سگ های خیابانی به یک پیمانکار این حیوانات را به بدترین شکل ممکن می کشد اما از آمار آنها اطلاعی در دسترس نیست.

🔷 مسئولان شهرداری ها ادعا کردند که هیچ سگ خیابانی کشته نمی شود و فقط با استفاده از گلوله های بیهوشی زنده گیری و در مناطقی غیر مسکونی رها می شوند اما این دروغی بیش نیست بلکه بسیاری از شهرداریها این سگها را می کشند.

🔷 مدافعان حقوق حیوانات می گویند: “احداث یک نقاهتگاه در تیران برای انتقال، تأمین آب و غذا، واکسیناسیون، معالجه، عقیم سازی سگ‌ها و در نهایت رهاسازی یا واگذاری آنها به افرادی که خواستار نگهداری سگ هستند می‌تواند به حل این معضل کمک کند. سال گذشته فرمانداری تیران پنج هزار متر زمین برای ایجاد نقاهتگاه واگذار کرد اما شهرداری حاضر نیست هزینه‌ای برای فنس کشی این زمین اختصاص دهد تا برای همیشه بدون کشتار سگ‌ها معضل رفع شود.”

مجمع فعالان محیط زیست کشور در نامه‌ای به دادستان عمومی شهرستان تیران و کرون خواستار جلوگیری از کشتار بی‌رحمانه سگ‌های بدون صاحب توسط ماموران شهرداری در این شهرستان شد.

مهدی دادخواه، نماینده این مجمع با بیان اینکه کشتار بی‌رحمانه سگ‌های بدون صاحب در این شهرستان از یک سال پیش تاکنون ادامه داشته است، اظهار کرد: “شهرداری تیران جمع‌آوری سگ‌های ولگرد و بی‌صاحب را به یکی از شرکت‌های وابسته به نام شرکت توسعه عمران که در زمینه جمع آوری پسماند فعالیت می‌کند، واگذار کرده است و عوامل این شرکت نیز سگ‌های بدون صاحب را به فجیع‌ترین روش می‌کشند.”

وی با اشاره به اینکه سال گذشته با دستور شهردار این شهر برای زنده گیری و جمع‌آوری سگ‌های بدون صاحب سلاح بیهوشی خریداری شد و در اختیار عوامل شهرداری قرار گرفت، گفت: “تاکنون از سلاح بی هوشی برای جمع آوری سگ‌ها استفاده نشده و این موجودات را کشته و با خودروی حمل زباله به مکانی نامعلوم منتقل می‌کنند.”

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
فوری شعار دانشجویان پلى تکنیک :«اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت»

فورى ⁩، دقایقى پیش، تهران: ‏نیروهاى امنیتى در ورودى پلى تکنیک را از بیرون به روى معترضان بسته اند تا آنها وارد خیابان نشوند. ‏ معترضان با شعار «بى شرف» و «اینهمه سال جنایت، بسه دیگه ولایت» علیه جمهورى اسلامى شعار مى دهند ‏

خبر
همبستگی نو با منصور اسانلو با نگاهی به زندگی سخت کارگران رانندگان و اتوبوسداران و کامیونداران

اعتراض و اعتصاب های مزدبگیران و راه های همبستگی پیرامون رسیدن به اعتصابا ت و اعتراضات با پروژه های هر اتوبوس یک چهار راه و همکاری دیگر مخالفان و ناراضیان با منصور اسانلو

خبر
🔴از دردهای سیستان و بلوچستان

اینجا خاک مردم زحمتکش بلوچ است. کمبود آب، عدم مدیریت، بی اعتنایی مسئولان وشرایط سخت، زندگی را برای این کشاورزان زحمتکش سخت تر کرده‌است. اما بی تردید، روزی نه چندان دور، فریاد این کشاورزان گرسنه به خشم تبدیل خواهد شد و حاصل این خشم مقدس، بهروزی زحمتکشان خواهد بود!

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: