گروگان‌گیری حکومتی اینبار رحیمه کردی تمیم” فعالان بلوچ زير تيغ دیکتاتوری علی خامنه ای

🔸 سهم مردم بلوچستان از انقلاب اسلامى فقر، خشكسالى و دستگيرى و زندان و اعدام بوده است.

گروگان گرفتن بستگان فعالان سیاسی بلوچ،از شگردهاى رايج حکومت اسلامى براى به تسليم وادار كردن مخالفان سياسى در تمام اين سال ها بوده است. اما اینبار یک مادر بیگناه و نوزاد پنج ماهه او در دام گروگانگیری نظام جنایتکار اسلامى گرفتار آمده اند و معلوم نيست چا اينده اى در انتظار آنان است.

 

بازداشت همسر یک فعال سیاسی بلوچ توسط اداره اطلاعات زاهدان

♦️به گزارش کمپین فعالین بلوچ، روز شنبه ۱۱ بهمن ماه ۹۹، ماموران اداره اطلاعات زاهدان یک زن بلوچ به نام “رحیمه کردی تمیم” همسر فعال سیاسی “امیر حمزه رئیسی” را با یورش به منزل مسکونی اش بازداشت کرده‌اند.

♦️رحیمه کرد تمیمی همسر امیرحمزه فعال سیاسی بلوچ است. او ۶ ماه پیش به ایران بازگشته و آن زمان توسط اداره اطلاعات مورد بازجویی قرار گرفته است، خانم کرد تمیمی در آن‌زمان به مدت سه روز در بازداشت نیروهای امنیتی بوده است، همسر این فعال بلوچ نهایتا به دلیل نزدیکی به دوران وضع حمل با تامین ضمانت آزاد شده بود.

♦️او پس از آزادی با تامین ضمانت توسط ماموران اداره اطلاعات تهدید شده است، ماموران امنیتی به او گفته‌اند در صورت ارتباط دوباره با همسرش او بازداشت خواهد شد.

♦️اداره اطلاعات زاهدان با ارسال احضاریه برای این زن بلوچ خواستار مراجعه او به این اداره در روز جمعه ۱۰ بهمن ماه شده بود که با عدم مراجعه، ماموران اداره اطلاعات روز بعد به منزل مسکونی اش یورش برده و او را بازداشت و با خود به بازداشتگاه اداره اطلاعات منتقل کردند.

♦️یک منبع مطلع در این مورد به گزارشگر کمپین گفت: ”خانم تمیمی به مدت ۲۴ ساعت در قرنطینه اداره اطلاعات زاهدان بازداشت بوده و پس از آن به یکی از بندهای زندان زنان منتقل شده و از بند دقیق نگهداری او اطلاعی در دسترس نیست.“

♦️این منبع در ادامه گفت: ”کودک خانم تمیمی ۵ ماهه است و توسط پدربزرگش نگهداری می شود؛ این کودک مشکل قلبی دارد و پس از تولد قلب او سوراخ بوده و وضعیت جسمانی او نامساعد است.“

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: