گروگان گیری؛ رسوايی تازه سپاه جهل و جنایت ، «کایلی مور گیلبرت»استاد دانشگاه استرالیایی زندانی در اوین 🔴 از پیشنهاد سپاه برای جاسوسی در ازای کاهش حکم حبس خبر داد!

کایلی مور گیلبرت، زندانی استرالیایی در ایران، با نامه‌هایی به روزنامه گاردین از پیشنهاد جاسوسی به نفع جمهوری اسلامی و فشار برای قبول آن گفته است.

روزنامه گاردین روز دوشنبه ۳۰ دی با انتشار گزارشی نوشت که کایلی مور گیلبرت، استاد #دانشگاه استرالیایی که در #ایران زندانی است، در نامه‌هایی اعلام کرده است سپاه پاسداران در ازای «کم شدن حکم زندانش» به او پیشنهاد «جاسوسی» داده بوده است.

بنابر این گزارش، کایلی مور پشنهاد جاسوسی از سوی سپاه پاسداران را رد کرده و این موضوع را این نامه ها که به شکل «قاچاقی» از زندان اوین به بیرون آورده شده نشان می‌دهد.

کایلی مور گیلبرت که در امور خاورمیانه و با تمرکز بر کشورهای حوزه خلیج فارس تخصص دارد یکی از سه شهروند استرالیایی بود که چندی پیش در ایران بازداشت و خبر دستگیری او از سوی سخنگوی قوه قضائیه ایران به اتهام «امنیتی و جاسوسی» اعلام شده بود.

در این نامه‌های دست نویس، که توسط روزنامه گاردین دیده شده است، خانم گیلبرت مدعی شده که «بازداشتش سیاسی شده» است. این روزنامه نوشت او در بند دو الف در زندان اوین زیر نظر سپاه پاسداران زندانی است و این شهروند استرالیایی گفته سال گذشته دو حکم، یکی حکم ۱۳ماه زندان و در پی آن احتمالا آزادی و دیگری حکم تایید ده سال زندان را به او نشان داده‌اند.

خانم گیلبرت در این نامه ها نوشته است «پول کمی برای خرید مواد غذایی دارد، از تماس تلفنی با خانواده خود محروم شده و اینکه وضعیت جسمی و روحی او نامناسب است و این موضوع باعث شده تا بارها به بیمارستان منتقل شود.»

بنابر گزارش گاردین این استاد دانشگاه زندانی در ایران به «مسئول پرونده‌اش» نوشته است: «پیشنهاد شما برای کار برای بخش اطلاعات سپاه را قطعا رد می‌کنم…. من جاسوس نیستم، هرگز جاسوسی نکرده‌ام و علاقه‌ای هم ندارم برای سازمان اطلاعاتی هیچ کشوری کار کنم.»
همچنین در یکی از نامه‌ها که مربوط به تابستان گذشته است، خانم گلیبرت «التماس کرده است» تا مسئولان زندان او را از بند دو الف که زیر نظر سپاه است، به بند عمومی زنان انتقال دهند.

چندی پیش نیز کایلی مور گیلبرت، در واکنش به تصمیم دادگاه مبنی بر رد فرجام‌خواهی او به حکم ۱۰سال زندان، دست به اعتصاب غذا زده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: