گزارشی از آخرین وضعیت مصطفی سلیمی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام در هفدهمین سال حبس

مصطفی سلیمی، زندانی سیاسی محکوم به اعدام، وارد هفدهمین سال حبس خود شده است. بیش از یک سال از پایان دوره حبس 15 ساله وی می‌گذرد، اما پرونده وی کماکان با عدم پاسخگویی قوه قضاییه نسبت به درخواست اعاده دادرسی بی پاسخ مانده است. در آخرین پیگیری حضوری خانواده این زندانی، در بهمن ماه سال گذشته آقای حصاری، معاون قضایی قوه قضاییه به آنها گفته که “بروید خدا را شکر کنید که تا الان زنده است و اعدامش نکردیم”.

خانواده مصطفی سلیمی با توجه به گذشت بیش از یک سال از اتمام دوره حبس 15 ساله وی، قصد دارند به صورت رسمی از دیوان عالی کشور خواستار بررسی اعاده دادرسی این زندانی سیاسی محکوم به اعدام که از حدود پنج سال پیش با عدم پاسخگویی معاونت قوه قضاییه در وضعیت بلاتکلیف بسر می‌برد.

یک منبع نزدیک به خانواده سلیمی در خصوص آخرین وضعیت این زندانی و پرونده وی به گزارشگر هرانا گفت: “در حال حاضر وضعیت روحی مصطفی سلیمی به شدت آشفته است. او در چند روز گذشته، تصمیم به اعتصاب غذا گرفته بود که درخواست و خواهش نزدیکان، مانع از اعتصاب غذای وی شد. ایشان طی تماسی با خانواده گفته است “تحملم تمام شده، یا آزادم کنید یا اعدام، بس است بلاتکلیفی”. با توجه به وضعیت آقای سلیمی و گذشت یک سال از پایان دوره حبس قانونی‌اش، خانواده وی قصد دارند به صورت رسمی، خواستار بررسی اعاده دادرسی ایشان شوند که از چند سال پیش بی جواب مانده است”.

به گفته منبع مذکور، فرزند مصطفی سلیمی طی آخرین ملاقاتی که با آیت الله حصاری (معاون قضایی قوه قضاییه) در بهمن ماه 97 داشته است، گزارشی کتبی مبنی بر وضعیت بد روحی، روانی و جسمی پدرش به او ارائه داده است، اما آقای حصاری در جواب گفته است: “بروید خدا را شکر کنید که تا الان زنده است و اعدامش نکردیم”.

درخصوص تلاش نزدیکان این زندانی برای اثبات بی گناهی وی، این منبع گفت: “مصطفی سلیمی در حالی به محاربه و سرقت مسلحانه متهم و به حبس و اعدام محکوم شده که در سال ۹۲، از ۲۳ روستا که قبل از دستگیری در آنجا رفت و آمد کاری داشت، استشهادیه با مهر و امضای شورای روستاها و امامان جماعت، مبنی بر اینکه ایشان نه تنها هیچ مالی از آنها نگرفته بلکه مزاحمت جانی و مالی هم برای آنها ایجاد نکرده، گرفته است”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: