گزارشی از عدم اعزام به بیمارستان و مشکلات پزشکی علیرضا گلی پور، در زندان اوین

علیرضا گلی‌پور، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین در طول دوران حبس خود به بیماری‌های متعددی مبتلا شده است. آزیتا قره بیگلو، وکیل مدافع این زندانی از عدم موافقت دادستان تهران با اعزام وی به بیمارستان خبر داده و گفته است اعتصاب غذای موکلش در کنار بیماری‌های متعدد باعث وخامت حال و تشنج‌های مکرر وی شده و آقای گلی‌پور از روز چهارشنبه به بهداری زندان منتقل شده است.

علیرضا گلی پور، زندانی امنیتی محبوس در زندان اوین علیرغم ابتلا به بیماری های مختلف در زندان با مخالفت دادستان تهران جهت توقف اجرای حبس، اعزام به مراکز پزشکی و رسیدگی درمانی مناسب مواجه شده است.

آزیتا قره بیگلو، وکیل مدافع این زندانی در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “مخالفت دادستان با اعزام آقای گلی پور در حالی صورت می‌گیرد که آقای وزیری، دادیار ناظر زندان ۲۹ اسفندماه سال گذشته نامه‌ای زا جهت تعویق اجرای حبس علیرضا گلی پور به آقای دولت آبادی، دادستان تهران ارسال کرده است. در تاریخ ۲۱ فروردین ماه نیز جهت موافقت نامه پایانی نامه‌ای به ریاست قوه قضائیه، آقای رئیسی و همچنین آقای اژه ای ارسال شده با این حال تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است”.

وی همچنین افزود: “وضعیت جسمی آقای گلی پور بسیار نامناسب است، تشنج های او شدت پیدا کرده و از ناحیه شکم نیز دچار عفونت و خونریزی شده است. به دلیل اعتصاب غذا طولانی مدت و همچنین کم شدن داروها و تشدید بیماری از روز چهارشنبه به بهداری زندان منتقل شده و زیر تزریق سرم قرار دارد. رئیس بهداری زندان با دیدن رو به وخامت بودن حال آقای گلی پور به وی گفته است صرفا با هزینه شخصی، اعزام وی به بیمارستان بقیه الله میسر است و هزینه هر شب نزدیک به یک میلیون تومان را خود زندانی باید تقبل کند”.

به گفته خانم قره بیگلو به دلیل اینکه آقای گلی پور از سال ۹۱ در زندان بوده و در این دوران به تمام این بیماری ها مبتلا شده با اعزام به بیمارستان با هزینه شخصی سنگین مخالفت کرده است. با توجه به دوران طولانی مدت حبس ایشان و همچنین افزایش چند برابری قیمت داروهای مصرفی وی که توسط خانواده زندانی تامین می شوند تقبل هزینه زندان که قانونا بر عهده زندان است ممکن نیست.

آزیتا قره‌بیگلو در ادامه گفت: “پزشکان زندان اوین، دادیار ویژه‌ی زندان، رئیس زندان و حتی دادستان همه بر این امر واقف هستند که بیماری علیرضا گلی‌پور در حال حاضر تحت هیچ شرایطی در داخل زندان قابل درمان نیست. با این حال علیرغم تلاش و پیگیری های مکرر، دادستان تهران با آزادی یا اعزام او برای درمان، حتی با نظریه‌ی کمیسیون پزشکی و نامه آقای وزیری موافقت نکرده‌اند. دلیل مخالفت دادستان تهران هنوز معلوم نیست”.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: