گزارشی از فشار ها و ستم دیکتاتوری خامنه ای به خانواده پویا بختیاری از جانبخشان قیام آبان ۹۸ رفته و آزادی موقت منوچهر بختیاری که به او چند اتهام سنگین ازجمله افساد فی‌الارض وارد شده است.

ویدیو ها

 

مصاحبه بهمن صادقی‌نور، پسردایی پویا بختیاری، می‌گوید آزادی پدر پویا منوچهر بختیاری از زندان موقتی است و به او چند اتهام ازجمله افساد فی‌الارض وارد شده است. او همچنین از ضرب‌وشتم و بازداشت موقت همسایگان معترض به دستیگری خانواده بختیاری و پلمب شدن منزل آن‌ها برای جلوگیری از دیدار مردم با ایشان می‌گوید.

در شب بازداشت خانواده پویا بختیاری که سه شب مانده به مراسم چهلم کشته‌ شدن پویا بختیاری در رستاخیز خونین آبان ماه ۹۸ بود نیروهای امنیتی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی در ساعت دو شب به خانه زنده‌یاد پویا بختیاری حمله کرده بودند و با هجوم به خانه و ایجاد ترس و وحشت دست به بازداشت همه اعضا خانواده می زنند شمار ماموران بسیار زیاد بوده و اپارتمان و حیاط و حتا کوچه را به طور کامل اشغال کروه و بسته بودند و در ان هنگام حتا همسایه ها که به اینگونه رفتار وحشیانه حکومت در برابر یک خانواده داغدار که فرزندشان را حکومت به اتهام آزادیخواهی کشته است اعتراض میکنند هم مورد برخورد فیزیکی قرارگر فته و برخی از همسایه ها نیز بازداشت می شوند و تا دو روز در بازداشت می مانند.
اقای بختیاری و اعضای بازداشتی خانواده را با چشم بند از خانه به بازداشت گاه و زندان رجایی شهر کرج می برند و اینها را در انفرادی نگهداشته و اقای منوچهر بختیاری را نیز به مدت سی و سه روز در انفرادی و شکنجه روانی و بازجویی قرار می دهند و پس از این مدت ایشان را با سند به صورت موقت آزاد می کنند تا زمان برگزاری دادگاه .
لازم به توضیح است که خبری شدن و انتشار رسانه ای و فشار رسانه ای و جهانی وبین المللی برای آزادی ایشان و خانواده شان بسیار تاثیر گزار بوده است
به آقای منوچهر بختیاری پدر زنده یاد پویا بختیاری از جانبخشان قیام آبان ۹۸ سه اتهام سنگین زده اند که شامل :
۱_ اقدام برای براندازی جمهوری اسلامی در ایران
۲_ تشویش اذهان عمومی
۳_ مفسد فی الارض
همچنین وزارت اطلاعات و قوه قضاییه به گونه غیر قانونی تلفن همراه اعضا خانواده ( ناهید شیر پیشه و آقای منوچهر بختیاری) را به ایشان پس از آزادی پس نداده اند و توقیف کرده اند که ایشان در برقراری ارتباط با رسانه ها و دیگر کوشندگان سیاسی و آزادی خواه و مدنی دچار مشکل باشند.
به گزارش منابع موثق از سوی برخی از دوستان اگاه شدیم که پس از آزادی بانو ناهید شیرپیشه مردم و کوشندگان ملی گرا به در خانه ایشان رفته بودند تا بتوانند دیداری با مادر جاوید نام راه آزادی میهن پویا بختیاری داشته باشند و ابراز همراهی با این مادر دلیر و دادخواه کنند که با در بسته و پلمپ شده رو برو می شوند یعنی خانواده پویا را از خانه خودشان بیرون کرده اند تا مردم نتوانند حتی به دیدار آنها بروند که این یکی دیگر از رفتارهای غیر انسانی جمهوری اسلامی و قوه قضاییه آن می باشد که نشانه ترس این حکومت دیکتاتوری از اتحاد و همراهی و همبستگی خانواده های زندانیان سیاسی و آزادیخواهان و میهن دوستان میباشد.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
تداوم اعتصاب کارگران شهر حمیدیه براى پنجمین روز متوالى

تاخیر ۱۵ ماهه در پرداخت دستمزد کارگران شهرداری حمیدیه کارگران شهرداری حمیدیه خواستار پرداخت مطالبات ۱۵ ماهه خود هستند. این کارگران در روزهای گذشته بارها مقابل ساختمان شهرداری و شورای شهر دست به اعتراض صنفی زدند. جمعی از کارگران شهرداری حمیدیه در استان خوزستان از شرایط دشوار زندگی خود در …

خبر
نسرین ستوده به جای بیمارستان به زندان قرچک منتقل شد

نسرین ستوده وکیل زندانی از اوین به زندان قرچک ورامین منتقل شد. به نوشته رضا خندان همسر خانم ستوده به او گفته شده که خود را برای رفتن به بیمارستان آماده کند اما او را به زندان قرچک برده‌اند. انتقال این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، با وجود وضعیت …

خبر
محکومیت #فرنگیس_مظلوم به تحمل حبس تعزیری

فرنگیس مظلوم، مادر زندانی سیاسی سهیل عربی طی حکمی از سوی بیدادگاه انقلاب تهران با اتهامات واهی “فعالیت تبلیغی علیه نظام و اجتماع و تبانی به یک سال و شش ماه زندان محکوم شد. فرنکیس مظلوم پیشتر در شعبه ۲۹ دادگاه نقلاب تهران مجموعا به ۶ سال زندان محکوم شده …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: