گزارشی از مادران و فرزندان زندانی سیاسی در بند ستمگران حکومت اسلامی و فشارهای مضاعف روحی و عاطفی بر انها …که با هیچ اصول اخلاقی و انسانی و حقوق بشری سازگار نیست ..

متن کوتاه فوق برگرفته از صفحه توییتر پوریا نوری در رابطه با شرایط غیر انسانی و فاجعه آمیز خانواده اش تنها شرح بسیار کوچکی از جنایت های حکومت دیکتاتوری ولی وقیح و خامنه ای نسبت به این خاواده هاست : اشک امان نمیده، باخبر شدم مادرم #شکوفه_یداللهی برای ملاقات با فرزندانش #کسری_نوری و #امیر_نوری از زندان اوین به زندان تهران بزرگ (فشافویه) اعزام شده، دیداری که بالاخره پس از یکسال و نیم درد و رنج و دلتنگی انجام می شود. کلمات عاجزند برای توصیف تک تک لحظاتش.استفاده ابزاری از عواطف خانوادگی طی دهه های گذشته یکی از شناخته شده ترین روش های نهادهای امنیتی برای اعمال فشار بر زندانیان سیاسی محسوب می شود. رنگیس مظلوم، منیره عربشاهی، شکوفه یداللهی و نازیلا نوری تنها چهار نمونه از مادرانی هستند که در حال حاضر در ارتباط و همزمان با فرزندان خود در زندان یا بازداشت به سر می‌برند.

در حال حاضر حداقل ۴ مادر همزمان با فرزندان خود که زندانی عقیدتی هستند در زندانهای مختلف به سر می برند.

این مادران -غیر از خانم مظلوم که جزییات بازداشت او هنوز مشخص نیست – بصورت مجزا متهم به فعالیت مدنی یا سیاسی هستند با این حال باید در نظر گرفت عمده مادران محبوس و همینطور دهها مادر دیگری که اکنون در خارج از زندان با شرایط مختلف حضور دارند در پی فعالیت فرزندان خود و در مقام دفاع از حقوق آنان به صحنه اعتراض و فعالیت مدنی و با هدف مشخص پا گذاشتند.

فارغ از اینکه دستگاه امنیتی برای مادران دربند پرونده های مجزا از فرزندان خود گشوده است و مدعی است که آنها به خاطر فعالیت های خود و جدا از فرزند بازداشت شده اند با این حال قابل انکار نیست با در نظر گرفتن دانش روانشناسانه رابطه عاطفی عمیق مادر_فرزند از دربند بودن مادران زندانی برای فشار بر فرزندان آنان استفاده شده است. آخرین نمونه آن بازداشت راحله احمدی، مادر صبا کردافشاری بود که در زمانی که خانم کردافشاری در برابر انجام مصاحبه تلویزیونی اجباری مقاومت می کرد صورت گرفت.

بازجوها بصورت آشکار به خانم کردافشاری گفته بودند که بازداشت مادر او به هدف در هم شکستن او و وادار ساختن او به مصاحبه صورت گرفته است.
با توجه به مسبوق به سابقه بودن این رویه نزد دستگاه امنیتی در سراسر چهار دهه گذشته می‌تواند مثالهای پرشماری را یافت با این حال در حال حاضر مادر و فرزندانی که با اتهامات سیاسی یا امنیتی همزمان محبوس هستند به چهار تن خلاصه می شوند.

فرنگیس مظلوم، منیره عربشاهی، شکوفه یداللهی و نازیلا نوری چهار نمونه هستند که این گزارش به بررسی وضعیت آنان و فرزندان دربند آنها می پردازد

 

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: