گزارش تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار ۲۵ تیر ماه ۹۸

اعتراضات

تجمع بازنشستگان در مقابل وزارت کار برگزار شد .

طبق فراخوان قبلی روز ۲۵ تیر ماه ، بازنشستگان در اعتراض به رسیدگی نشدن مطالباتشان مقابل وزارت کار دست به تجمع زدند.

بازنشستگان امروز سه‌شنبه ۲۵ تیرماه برای به کرسی نشاندن خواسته هایشان برای چندمین بار در چند ماهه اخیر هماهنگ ومنسجم، بار دیگر تجمع اعتراضی برپا کردند این درحالی است که بعد از این همه اعتراض و حق خواهی تا کنون به خواسته هایشان نرسیده اند.

شورای بازنشستگان ایران در بیانه‌ای اعلام کرد که تجمع امروز همزمان با روز تامین اجتماعی برگزار شده است و نوشت که «از تامین اجتماعی برای بازنشستگان جز نامی و عنوانی دیگر چه مانده است ؟

حقوق های بازنشستگی ناچیز در برابر غول گرانی وتورم، تمام زندگی بازنشستگان را که درآمدی جز حقوق اندک خود را ندارند تحت شعاع قرارداده و راهی جُز فریادخواهی وحق طلبی برای آنان باقی نگذاشته است. با این حال همین تجمع آرام ومسالمت آمیز هم به چشم سیستم امنیتی ودولت خطرناک می نمایاند و به هر شکلی که هست تجمعات رابرهم می زنند.
امروز هم مانند تمامی اعتراضات اخیر نیروی امنیتی ولباس شخصی ها سعی می کردند تجمع را برهم بزنند و نهایتا نیروهای اطلاعاتی یک فرد جوان که در حال فیلم برداری بود دستگیر و باخودبردند
جمعیت حاضر در اعتراض به بازداشت ، فرد مذکور با سردادن(بی شرف بی شرف ، ولش کن ولش کن) سعی در جلوگیری از بازداشت وی شدند اما بازداشت شده آزاد نشد .

معترضان بازنشسته، بخشی از آنچه امروز بیرحمانه گلوی جامعه وفرودستان و کارگران وبازنشستگان را گرفته است در شعارهای خود فریاد زدند.

فریاد فریاد
از این همه بیداد

حقوق های نجومی
فلاکت عمومی

درد ما درد شماست
مردم به ما ملحق شوید

کارگر، معلم ، دانشجو
اتحاد اتحاد.

هزینه ها دلار یه ،
حقوق ما ریالیه .

درمان ، معیشت
حق مسلم ماست .

کارگر. معلم. دانشجوی زندانی.
آزاد باید گردند.

اختلاس هم گر جمع بشه
مشکلا حل ما نمیشه

خط فقر ۷ میلیون
حقوق ما ۲ میلیون .

تشکل تجمع سندیکا
حق مسلم ماست .

این همه بی عدالتی
هرگز ندیده ملتی

تورم ، گرانی ، بیکاری،
این همه وعده تو خالی.

و همچنین زندان و تهدید فعالان را محکوم کردند و خواهان بیمه کار آمد همچنین بازگرداندن مدیریت صندوق‌های بازنشستگی به خود بازنشستگان شدند.

تجمع در ساعت ۱۲ با خواندن قطعنامه ای پایان گرفت .

بیانیه شورای بازنشستگان ایران پیرامون تجمع ۲۵ تیر ۹۸

موجیم که آرام نگیریم..

شرایط زندگی ما بازنشستگان لحظه به لحظه و در ابعاد گوناگون اسفبار تر میشود. حقوق، درمان، مسکن ، بیکاری، افسردگی فرزندان و هر آن چه که به زیست انسانیمان مربوط است برای مسئولین پشیزی ارزش توجه ندارد.در این سالها تنها پاسخی که دریافت کرده ایم به جز تهدید و دروغ چه بوده است؟ به جز دور زدن بازنشستگان و گپ وگفت با نمایندگان خود ساخته و مدیران کانونهای بازنشستگی که صرفا بله قربان گو هستند چه واکنشی از مسئولین رنگارنگ دیده ایم؟
هیچکدام و مطلقا هیچکدام از کسانی که در دولت و حکومت نقش دارند اراده ای برای حل مشکلات ما نداشته و نخواهند داشت و تا مادامی که عزم بیشتر ما را در مطالبه گریمان نبیننددر بر همین پاشنه خواهد چرخید.
۲۵ تیر ماه روز ” تامین اجتماعی” نامگذاری شده، روزی که نه تنها ” اجتماع بازنشستگان” به معنای عام آن هیچ بویی از ” تامین” نبرده بلکه منابع عظیم آن یعنی صندوقهای بازنشستگی، در بحرانی ترین برهه ی تاریخی خود قرار دارند و آینده تیره تری را برای تامین حقوق و درمان بازنشستگان نوید میدهند.

از “تامین اجتماعی” برای بازنشستگان جز نامی و عنوانی دیگر چه مانده است ؟؟
درکنار این محرومیت ها ،آمار اختلاسهای هزاران میلیاردی است که رکورد دار تاریخ شده و در کنار تحریمها ، اقتصاد ویران و شخم خورده ای را روی دست ما بازنشستگان و حقوق بگیران گذاشته است.

در این راستا و نشان دادن اراده مان برای پیگیری حق حیات و زیستمان بار دیگر به اعتراضی همبسته و متحد نیاز مندیم.

ما بازنشستگان تا بازپس گرفتن اموال و کنترل بر صندوقهای بازنشستگی، دستیابی به درمان رایگان ( حذف بیمه های بی خاصیت و پر هزینه)، حقوق متناسب با زندگی استاندارد توام با رفاه و آسایش و برداشتن اهرم فشار از روی فعالین، کوتاه نخواهیم امد.
برای آنکه نشان دهیم که دروغها و وعده های فریبکارانه را نمی پذیریم ، بار دیگر درکنارهم خواهیم ایستاد و مطالبات به حق خود را تمام قد فریاد خواهیم زد.

۲۵ تیرماه ۱۰ صبح
تهران. آزادی. مقابل وزارت کار و امور اجتماعی

photo_بازنشسه ۲۵.jpg

photo_تجمع بازنشسته ۲۵--۱.jpg

 

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

خبر
♦️ شکنجه عباس عسکری از بازداشت شدگان آبان ۹۸ جهت گرفتن اعتراف اجباری♦️

♦️عباس عسکری یکی از بازداشت شدگان اعتراضات آبان ۹۸ برای اعترافات اجباری مورد شکنجه های شدید قرار گرفته است. ♦️عباس عسکری ۳۴ ساله در اعتراضات آبان ۹۸ در اهواز دستگیر شد. وی پس از کشته شدن رضا نیسی نوجوان ۱۶ ساله در ۲۵ آبان ۹۸ که توسط نیروهای سپاه مورد …

خبر
🔴‏ شکایت زنده یاد نوید افکاری از وکیل مزدور تحمیلی، حمیدرضا جمشیدی اردکانی

زنده یاد نوید افکاری، در ۲۵ آذر ۱۳۹۸، از حمیدرضا جمشیدی اردکانی، وکیل دادگستری مزدور جمهوری اسلامی که با فشار دستگاه اطلاعاتی به وی تحمیل شده بود، به خاطر تبانی در تضییع حق و تأیید گزارش دروغین آگاهی و دیگر خیانت های این وکیل فاسد دادگستری، به دادستانی استان فارس …

اعتراضات
تجمع کارگران بازنشسته اهواز ،گلستان،فلکه کارگر روبروی تامین اجتماعی

تجمع کارگران بازنشسته اهواز ،گلستان،فلکه کارگر روبروی تامین اجتماعی استان خوزستان ارسالی به کانال تلگرامی سندیکا کارگران نیشکر هفت تپه سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: