گزارش های کارگری از ایران 2 مرداد 1400

*اعتصاب دوباره رانندگان ناوگان اتوبوس درون شهری شیراز وتجمعاتشان در پایانه ها برای اعتراض به عدم پرداخت حقوق و وعده های توخالی مسئولان

روزشنبه 2 مرداد دوباره، رانندگان ناوگان اتوبوس درون شهری شیراز برای اعتراض به عدم پرداخت حقوق و وعده های توخالی مسئولان دست از کارکشیدند ودرپایانه ها تجمع کردند.

گرانی قطعات، عدم پرداخت به موقع مطالبات، حقوق پایین و نبود حداقل حقوق اداره کار، بیمه، کم شدن مسافر به دلیل کرونا ازجمله دلایل تجمع امروز رانندگان و بهره برداران اتوبوس شهر شیراز می‌باشد.

به گزارش یک منبع خبری محلی،پس از گذشت دو ماه از تجمع اتوبوس‌های درون شهری شیراز و تعطیلی دو روزه ناوگان به دلیل مشکلات معیشتی و عدم پرداخت مطالبات، امروز نیز شاهد اعتراض رانندگان و بهره برداران اتوبوس به وضع موجود هستیم که منجر به اختلال در رفت‌وآمد شهروندان شهر شیراز شده است.

امروز صبح شنبه دوم مرداد ماه دوباره مردم شیراز با نبود اتوبوس‌ها و ساعت‌ها معطلی برای رفتن به محل کار مواجه شدند.

خیلی از اهالی شهر شیراز بر این باور شدند که شاید ناوگان اتوبوس امروز به دلیل شیوع بیماری کرونا دوباره تعطیل شده است اما با بازدید میدانی خبرنگار شیرازه مشخص شد که دوباره رانندگان و بهره برداران اتوبوس در پایانه های مسافربری ماشین های خود را به دلیل مشکلات معیشتی و دریافت مطالبات به حق خود خاموش کرده اند.

حدود دو ماه پیش بود که اتوبوس های دورن شهری شهر شیراز پس از تجمع برای دریافت مطالبات با وعده مسئولان برای رفع مشکلات دوباره فعالیت خودشان را آغاز کردند.

این درحالی است که مسئولان حمل و نقل شهرداری شیراز خبر از افزایش 50 درصدی حقوق رانندگان دادند اما در واقعیت این افزایش حقوق محقق نشده است.

آزادی نماینده بهره برداران سازمان حمل و نقل مسافر درون شهری شیراز در تشریح دلایل تجمع رانندگان گفت: مشکلات قبلی کماکان وجود دارد و اصلی ترین دلیل تجمع امروز ” نبود درآمد کافی ناوگان” است، یارانه خرداد و تیرماه هنوز پرداخت نشده است.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت های اجناس و وضعیت معیشتی، پرداخت مابه تفاوت حقوق رانندگان اتوبوس دورن شهری شیراز امسال هنوز صورت نگرفته که باعث سختی زندگی این قشر زحمت کش شده است.

دو سوم رانندگان و بهره برداران اتوبوس بیمه نیستند

از ساعت 4 و30 دقیقه اتوبوس ها شروع به کار می کند و 11شب کار تمام می شود با این وجود دو سوم بهره برداران و رانندگان بیمه نیستند و این درحالی است که نامه نگاری ها با همه نهاد های مرتبط درجریان هستند اما هیچ نهادی به مشکلات این بخش رسیدگی نمی کند.

درهمین رابطه:اعتصاب رانندگان ناوگان اتوبوس درون شهری شیراز وتجمعاتشان در پایانه ها برای اعتراض به عدم پرداخت حقوق و وعده های توخالی مسئولان

حضور رانندگان خودمالک ومالکان اتوبوس ها(بهره برداران)در تجمعات برای اعتراض به بروزنشدن دریافتی هایشان متناسب باافزایش هزینه نگه داری اتوبوس ها عدم پرداخت مطالباتشان توسط سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز

ازصبح روز سه شنبه 11خرداد، رانندگان ناوگان اتوبوس درون شهری شیراز(بخش خصوصی)برای اعتراض به عدم پرداخت بموقع حقوق و وعده های توخالی مسئولان دست از کارکشیدند ودر پایانه های این کلانشهردراستان فارس تجمع کردند.

بهره برداران رانندگان خودمالک ومالکان اتوبوس هایی که رانندگان برایشان کارمی کنند برای اعتراض به بروزنشدن دریافتی هایشان متناسب باافزایش هزینه نگه داری اتوبوس ها و عدم پرداخت مطالباتشان توسط سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیرازدراین تجمعات حضورداشتند.

*تجمع اعتراضی کشاورزان شُعیبیه شوشترنسبت به عدم پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی برای کشت گندم آبی توسط بیمه،مقابل ساختمان مرکزی بانک کشاورزی استان خوزستان

روز شنبه 2 مرداد، کشاورزان شُعیبیه شوشتربرای اعتراض به عدم پرداخت خسارت ناشی از خشکسالی برای کشت گندم آبی درسال زراعی 1399- 1400 توسط بیمه،مقابل ساختمان مرکزی بانک کشاورزی استان خوزستان تجمع کردند. #خوزستان_فریاد_کل_ایران
#ایران_راسراسر_خوزستان_می_کنیم
#مرگ_بر_خامنه_ای
#اعتصابات_اعتراضات_سراسری_فروپاشی_رژیم
#نه_به_رژیم_اسلامی
#جنبش_همبستگی_ستمدیدگان_دادخواه_ایران

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: