اخبار اعتصابات و اعتراضات مدنی
شنبه ۱ شهریور ۹۹

1⃣ شصت و نهمین روز اعتصاب و تجمع کارگران غیور هفت تپه در مقابل فرمانداری شوش با تاکید بر ضرورت اتحاد و ادامه اعتصاب تا رسیدن به مطالبات

مهم ترین مطالبات کارگران در این اعتصاب به قرار زیر است و تاکنون کوچکترین رسیدگی به وضعیت این کارگران انجام نگرفته است :

پرداخت فوری حقوق های معوقه و تمدید دفترچه بیمه
بازگشت به کار فوری برای همکاران اخراج شده
بازداشت فوری اسد بیگی و مجازات اسدبیگی- رستمی
خلع ید فوری کارفرمای اختلاسگر و بخش خصوصی از هفت تپه
بازگرداندن فوری ثروت های اختلاس شده به کارگران
پایان کار مدیران بازنشسته

2⃣ تجمعات اعتراضی دامنه دار کارگران شهرداری لالی نسبت به عدم پرداخت ۱۱ ماه حقوق و۶ ماه حق بیمه

کارگران شهرداری لالی مدت هاست که برای اعتراض به عدم پرداخت ۱۱ ماه حقوق و۶ ماه حق بیمه دست به تجمع مقابل ساختمان شهرداری این شهر در استان خوزستان می زنند ولی تاکنون کوچکترین رسیدگی نسبت به مطالباتشان صورت نگرفته است.

3⃣ تجمع اعتراضی بازنشستگان وزارت نفت و جانبازان مقابل ساختمان این وزارت به دلیل عدم اجرای قوانین مصوب جانبازان و بازنشستگان

4⃣ تجمع اعتراضی حوالە داران (غارت شدگان) شرکت خودرو سازی آذویکو در اعتراض بە عدم در یافت ٦ هزار خودرو پیش خرید شدە پس از ٢ سال

شرکت آذویکو بە این مالباختگان می گوید کە تولید ندارد اما خودروهای MG360 تولیدی خود را در بازار آزاد بە قیمت روز بە فروش می رساند.

5⃣ اعتصاب‌ کارگران راه آهن بابت حقوق و بیمه عقب افتاده.. کرج، کردان، هشتگرد، آبیک، زیاران

لازم به یاد آوریست شرکت های قرار دادی راه آهن، حقوق کارگران را پرداخت نمی کنند و راه آهن وعده تجمیع شدن کارگران قرار دادی را داده ولی متاسفانه عملی نشده است.

6⃣ اعتصابات هر لحظه درحال گسترش است: کارگران شرکت لادن بهشهر و شرکت فنی و مهندسی پدیده دوکوهه به اعتصابات پیوستند.

7⃣ اعتصاب کارگران نفت و گاز و پتروشیمی و نیروگاهها، برای بیست و دومین روز

شنبه اول شهریور، اعتصاب کارگران نفت و گاز و پتروشیمی و نیروگاهها، در ۵۵کانون اعتصاب در ۲۴شهر و ۱۲ استان، برای بیست و دومین روز ادامه یافت.

در جریان این اعتصابها، شرکتهای پتروشیمی آپادانا و پایپینگ بطور کامل تعطیل شده اند. کارگران پتروشیمی های مرجان و سبلان نیز همچنان در اعتصاب هستند و تاکنون به سر خود بازنگشته‌اند.

8⃣ پرستاران بیمارستان‌های استان اصفهان با برگزاری تجمع اعتراضی در مقابل ساختمان استانداری، خواستار رسیدگی به مطالبات مزدی خود شدند.
شنبه ۱ شهریورماه ۱۳۹۹
امروز زادروز ابن سینا و روز پزشک است

9⃣ ‏اگر دستگاه قضا و بطورکل قوای عاقله کشور نگران کارخانه‌ها و‌ کارگران ‎#هپکو و ‎#هفت_تپه است، ابتدا از تکرار اتفاقات و افتضاحات مشابه جلوگیری کند!

دولت در حال واگذاری ‎پالایشگاه امام خمینی شازند اراک در قالب رد دیون و بدهی دولت به تامین اجتماعی است.

🔟 گروهی از دامداران در استان خراسان رضوی با تجمع مقابل ساختمان جهاد کشاورزی با اشاره به افزایش قیمت نهاده‌های دامی، نسبت به اجبار برای عرضه گوشت و شیر با قیمت دستوری اعتراض کردند.

دامداران معترض در این تجمع که روز شنبه اول شهریور برگزار شد، اعلام کردند گوشت کیلویی ۷۲ هزار و ۵۰۰ تومان، با هزینه دامدار همخوانی ندارد.

آنها همچنین خواهان آزادی صادرات برای تامین هزینه‌ها خود و بخشودگی یا امهال وام‌های بانکی به دلیل کاهش شدید تقاضا پس از شیوع کرونا شدند.

*⃣ اعتصاب و اعتراض کارگران ھفت تپە با قدرت ادامە دارد. اتحاد و همبستگی کارگران هفت تپە را باید سرلوحە مبارزات حق طلبانه قرار داد. کارگران هفت تپه میگویند با اتحاد تا رسیدن به مطالبات خود به اعتراض و اعتصاب ادامه خواهند داد.

🛑 اعتصاب را سراسری کنیم.

#اعتصاب_رهایی

#اعتراض_اعتصاب_تنها_ره_رهایی

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: