رژیم جور و جهل را به رسمیت نمی شناسیم. به همین دلیل و نیز به این دلیل که در پرونده های قبلی به ما هرگز اجازه دفاع ندادند و از محاکمه علنی محروم بودیم، در دادگاه شرکت نمی‌کنیم.

 

زندانیان سیاسی سهیل عربی و حمید کاشانی از رفتن به دادسرا امتناع کردند. دستگاه قضاییه برای زندانیان سیاسی حمید حاج جعفر کاشانی و سهیل عربی پرونده سازی کرده و این دو زندانی به شعبه های ۳ و ۷ بازپرسی احضار شدند.
هر دو زندانی سیاسی از رفتن به دادسرا امتناع کرده و دلایل نرفتن به بازپرسی را طی نامه‌ای اعلام کردند.
پس از کشتار بی رحمانه مردم حق‌طلب در خیابان، در قیام آبان ماه۹۸، زندانیان سیاسی بند ۸ زندان اوین اقدام به صدور بیانیه در حمایت از مردم و محکوم کردن سرکوبگران نمودند و اینک پس از گذشت دو ماه وزارت اطلاعات پرونده ای با اتهام های اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام برای حمید کاشانی و سهیل عربی گشوده است.
پیشتر سهیل عربی سه جلسه توسط بازجویان وزارت اطلاعات با اتهام های اجتماع و تبانی علیه نظام از طریق تحریک زندانیان به نوشتن، انتشار بیانیه و فعالیت تبلیغی علیه نظام از طریق نوشتن بیانیه هایی در حمایت از مردم معترض و کولبران ستمدیده مورد بازجویی قرار گرفت.
در هفته اخیر حمید کاشانی و سهیل عربی به شعبه های سه و هفت بازپرسی احضار شدند که آنها از رفتن به دادسرا امتناع کردند.
این دو زندانی سیاسی در نامه ای خطاب به مسئولان قضاییه و وزارت اطلاعات دلیل امتناع از رفتن به دادگاه و دادسرا این چنین نوشتند:
«ما افتادیم و ترسمان ریخت.
رژیم جور و جهل را به رسمیت نمی شناسیم. به همین دلیل و نیز به این دلیل که در پرونده های قبلی به ما هرگز اجازه دفاع ندادند و از محاکمه علنی محروم بودیم، در دادگاه شرکت نمی‌کنیم.
عدالت یعنی اختلاسگر، ویرانگر، ستمگر، غارتگران و قاتلان مورد مجازات قرار گیرند. اما تاکنون ما که به ستم گران اعتراض کردیم، ما عدالت خواهان مجازات شدیم. پس در این بیدادگاه شرکت نخواهیم کرد و هشدارمان به عوامل رژیم این است امروز مردم با اطمینان از سرنگونی این رژیم سخن می گویند. برخی می‌گویند که باید عوامل رژیم کسانی که به این مردم خیانت کردند مورد شدیدترین مجازات قرار بگیرند و روشنفکران با اعدام مخالفند. کاری نکنید که روشنفکران نیز به صف موافقان با اعدام بپیوندند.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: