گلرخ ایرایی؛ تا خاتمه دادن به شرایط فلاکت‌ بار و نقض حقوق زندانیان زن، از تماس تلفنی و ملاقات خودداری می‌کنم…

گزارش

روز دوشنبه ۱۴ خردادماه ۱۴۰۰؛ #گلرخ_ایرایی، نویسنده و فعال حقوق بشر که روز یکشنبه ۵ بهمن‌ماه ۹۹ از زندان قرچک ورامین به زندان آمل تبعید شد، با ارسال پیامی از داخل زندان اعلام کرد؛” تا خاتمه دادن به شرایط فلاکت بار و نقض حقوق زنان زندانی از رفتن به سالن ملاقات و تماس تلفنی خودداری خواهم کرد.”

گلرخ ایرایی با ارسال پیامی در واکنش به رفتار توهین‌آمیز جلادان دستگاه آدم‌کشی رژیم داعشی اسلامی در داخل زندان آمل گفت؛
«به دلیل محرومیت از حقوق حداقلی یک زندانی و قرار گرفتن در شرایطی که حق و حقوق زندانیان با رفتار تند و لحن توهین آمیز زندانبانان به صورت پوئن به زندانی عرضه می‌شود، تا خاتمه دادن به شرایط فلاکت بار فعلی از تماس تلفنی که هر بار منجر به اهانت ماموران به زندانیان می‌شود و نیز ملاقات خودداری می‌کنم.»

گلرخ ایرایی که در تاریخ ۲۳ آذرماه ۹۹، همراه با ضرب و شتم از زندان قرچک به بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شده بود، روز یکشنبه ۵ بهمن‌ماه ۹۹، پس از ۴۳ روز بازجویی به زندان قرچک ورامین بازگردانده شد. وی دقایقی پس از انتقال به زندان قرچک بدون تحویل گرفتن وسایل شخصی و لباس‌های خود مجددا به بند زنان زندان آمل تبعید شد. وی نهایتا فروردین‌ماه امسال توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به صورت غیابی از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال زندان، ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شده است. وی از بدو تشکیل پرونده تا پایان صدور حکم، از حق داشتن وکیل محروم بوده است.

گلرخ ایرایی، از بابت پرونده جدیدی که در ایام حبس در زندان قرچک ورامین علیه او گشوده شده بود، توسط قاضی جنایتکار “ایمان افشاری” در شعبه ۲۶ بیدادگاه انقلاب رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی در تهران به صورت غیابی به ۱ سال حبس تعزیری، ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و دستجات سیاسی و ۲ سال ممنوعیت خروج از کشور محکوم شد. وی از بدو تشکیل پرونده تا پایان صدور حکم، از حق داشتن وکیل محروم بوده است.

گلرخ ایرایی، در بهمن ماه ۹۹ و پس از ۴۳ روز بازجوئی در شکنجه گاه سازمان تروریستی اطلاعات سپاه نهایتا به زندان آمل تبعید شد. این زندانی سیاسی پیشتر نیز به دلیل پرونده‌سازی در ایام زندان، همزمان با پایان ۳ سال حبس به ۲۵ ماه حبس محکوم شد که اکنون در حال تحمل آن است.

گلرخ ایرایی روز یکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹، با ضرب و شتم وحشیانه مزدوران سرکوبگر رژیم، از زندان قرچک ورامین به شکنجه گاه سازمان تروریستی اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد. وی روز یکشنبه ۵ بهمن‌ ۹۹، پس از ۴۳ روز بازجوئی به زندان قرچک ورامین بازگردانده شد. این زندانی سیاسی دقایقی پس از انتقال به زندان قرچک بدون تحویل گرفتن وسایل شخصی و لباس‌ های خود مجددأ به بند زنان زندان آمل تبعید شد.

گلرخ ایرایی که تا قبل از تاریخ ۳ آبان ۹۵ در حال تحمل محکومیت حبس خود به دلیل فعالیت های مدنی در زندان اوین بود، با پرونده جدیدی در دوران حبس مواجه شد. او در تاریخ ۱۹ فروردین ۹۸ با پایان دوران محکومیت از بابت پرونده پیشین و با تودیع قرار وثیقه از بابت پرونده جدید از زندان اوین آزاد شد اما مدت کوتاهی پس از آزادی در تاریخ ۱۸ آبان ماه ۹۸ توسط مزدوران امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت و جهت تحمل حبس از بابت پرونده جدید به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

این زندانی سیاسی در این پرونده جدید توسط شعبه ۲۶ بیدادگاه انقلاب تهران به ۳ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شد. بیدادگاه انقلاب همچنین علاوه بر این، او را به ۲ سال محرومیت از عضویت در گروه‌ها و احزاب محکوم کرد. این حکم مدتی بعد در بیدادگاه تجدید نظر بدون تشکیل جلسه عینا تائید و به وی ابلاغ شد. با اعمال ماده ۱۳۴ مدت ۲ سال و ۱ ماه از این حبس برای او قابل اجرا خواهد بود.

#آرش_صادقی، زندانی سیاسی سابق و همسر گلرخ ایرایی، روز شنبه ۱۱ اردیبهشت سال جاری با اعمال بخشنامه کاهش مجازات حبس تعزیری از سوی دستگاه آدم‌کشی جمهوری‌ اسلامی و پس از تحمل ۵ سال و شش ماه حبس از زندان رجایی‌ شهر کرج آزاد شد.

آرش صادقی روز دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، پس از یک سال و هفت ماه ممنوعیت تماس و ملاقات با همسر خود، برای اولین بار توانست در حضور رئیس زندان و پاسیار بند نسوان زندان آمل با او ملاقات کند.

#اعتراف_اجباری
#نه_به_جمهوری_اسلامی
#بایکوت_جمهوری_اسلامی

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان

تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان روز یکشنبه ۷ آذرماه جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد اصفهان مقابل ساختمان این صندوق تجمع کردند. این بازنشستگان خواستار تحقق مطالبات معیشتی و حقوقی خود هستند . بازنشستگان صندوق فولاد هر یکشنبه در اعتراض به عدم …

گزارش
مرگ کارگر تصفیه‌خانه فاضلاب مهاباد بر اثر سقوط به لاگون هوادهی

  کارگر خدماتی تصفیه‌خانه فاضلاب شهر مهاباد بر اثر سقوط به لاگون هوادهی، جان خود را از دست داد. محمد معروفی مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان مهاباد با تایید این خبر اظهار داشت: صلاح خالدی کارگر شاغل در تصفیه‌خانه مهاباد در حین نظافت به لاگون تصفیه سقوط کرد و …

گزارش
آغاز اعتراضات دوباره در اصفهان شنبه ششم آذر مردم هنوز درخیابان هستند

ششم آذر ۱۴۰۰ خورشیدی : حضور نیروهای سرکوبگر بی فایده است! اصفهان همچنان می خروشد! عکس ها و گزارش هایی که بدلیل کم کردن سرعت اینترنت توسط رژیم تازه بدست ما رسیده است. تیم خبری خبرگر

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: