اعدام قتل عمدی ست که توسط حکومت انجام می‌شود. کلیه‌ی افرادی که برای کشتن یک محکوم به مرگ همکاری می‌کنند، از قانون‌گذار تا مجری قانون و مسئولینی که دستور مرگ می‌دهند تا آنکه حکم را ابلاغ می‌کند،
از زندان‌بانان و مأموران معذور! که کلید می‌اندازند و در را برای بردن محکوم باز می‌کنند و آنانکه محکوم را از بند به انفرادی و از انفرادی پای چوبه‌ی دار می‌برند تا نفر آخری که طناب به گردن محکوم می‌اندازد و قتل محکوم را در عمل رقم می‌زند در این جنایت کثیف سهیم هستند. این توده‌ی مرعوب از سرکوب روزی بدون ترس در برابر این حجم از کثافت طغیان خواهد کرد و به جای التماس در برابر مأموران جزء، با قاتلان اصلی این جنایت تسویه حساب خواهد کرد.
آن روز کمپین‌های مفتضح و بدرد‌نخوری که غیر از محکوم کردن کار دیگری ندارند نیز چاره‌ی ناچار حاکمان را نخواهند کرد و خشم توده تاج و تخت رسوای سلطنت‌شان را در هم خواهد ریخت. حال‌مان بد است از زیاده‌خواهی‌دیکتاتور و عواملش که فقری شد تنیده بر سفره‌هامان. حال‌مان بد است از جنایتی که پیشه‌ی‌شان شد تا بیشتر بکُشند بلکه چند صباحی بیشتر بمانند.
هر روز با هر طلوع آفتاب چندین چوبه‌ی دار در جای جای مرزهای کشور علم می‌شود و هر اذان صبح تجسم کِشان کِشان بردن محکومین به سمت جایگاه مرگ است.
درگیر کمپین‌بازی‌های مجازی و تجمعاتی با پلاکاردهایی انباشته از اصطلاحات روشنفکرانه‌ی جمعی درد نا‌آشنا شده‌ایم و مسیر گرفتن حق‌مان را گم کرده‌ایم.
دادخواه جوانان بی‌گناه‌مان که به‌عنوان #سرباز وادار به حضور در این فضای مسموم و کریه می‌شوند نیز هستیم.
حال‌مان بد است اما راه بهتر شدن‌مان را پیدا خواهیم کرد.

#اعدام #قتل_حکومتی ست.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: