سیاه‌ترین عکسی که می‌شود از ایران امروز دید

اهالی سراوان این روز‌ها مطالبه‌ای واحدی دارند و یک‌صدا «نه» بزرگ به ورود زباله به سراوان گفته‌اند، مقاومتی که صدای آن تا وزارت کشور نیز رفته است.

یورش به اعتراض مسالمت آمیز مردم سراوان

پس از ۲۰ روز تحصن مردم سراوان و روستاهای اطراف در برابر ورود ماشین‌های حمل زباله که ماحصل آن، انواع سرطان، بیماری‌های پوستی، آلودگی محیطی غیرقابل زیست و استشمام مرگ‌آور دپوی زباله‌ها برای ساکنین بوده است، ماموران ناجا با ضرب و شتم، شلیک تیر هوایی و مصادره‌ی گوشی‌های تلفن همراه ساکنان، سد مقاومت نیروهای مردمی، جهت ورود ماشین‌های زباله را شکستند.

یورش و حمله ماموران سرکوبگر نیروی انتظامی به اعتراض مسالمت آمیز برای دفاع از محیط زیست به روشنی نشان میدهد که در رژیم اسلامی با چه نوع دیکتاتوری متوحش و خطرناکی مواجه هستیم که حتی افراد توان اعتراض به کوچکترین مسائل را ندارند و مورد حمله قرار می‌گیرند.

سه هفته پس از آغاز اعتراض مردم سراوان گیلان به انباشت بی قاعده زباله در جنگل، نیروهای حکومتی، معترضان را سرکوب کردند. نیروی انتظامی استان گیلان از بازداشت ۲۲ تن خبر داد. این در‌‌حالیست که تصاویر منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، از بدن مجروح معترضان بر اثر اصابت گلوله‌های ساچمه ای ماموران امنیتی حکایت دارد. جنگل های سراوان گیلان سالهاست که به محل انباشت حدود یک میلیون تن زباله از شهرهای مختلف استان تبدیل شده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: