گوشه‌ای از سخنان مادر پژمان قلی‌پور؛

 

▪️«من مادرم. این بچه رو من به دنیا آوردم. اگه جرات داشت مادرش منم. سهم بچه‌ی من تو وطن من ۵ تا گلوله بود. ولی من محبوبه رمضانی، مادر پژمان قلی‌پور قسم خوردم که هر گلوله میشه یک انگشت دست من و پنج تا گلوله زدی شد یک مشت توی دهان کسی که زور گفت و کشت.»

پژمان قلی‌پور در #آبان۹۸ کشته شد.

هیچ نظامی مانند جمهوری اسلامی کشتار نمی‌کند. اما نتیجه‌ی کشتار نظام‌های سرکوب‌گر، در کنار اندوهی بی‌پایانی که به جا می‌گذارد، مادران، پدران، اعضای خانواده و دوستانی هستند که مسیر دادخواهی پیش می‌گیرند و عزیزان از دست رفته شان را فراموش نمی‌کنند.

🔹اعضای جنبش «مادران ناپدیدشدگان» در شیلی، «مادران میدان مایو» در آرژانتین، «مادران سربازان» در روسیه، «مادران تیان‌آن‌من» در چین، «انجمن مادران» در الجزایر و «مادران شنبه» در ترکیه، به ندرت در ابتدا افراد سیاسی یا فعالان مدنی بوده‌اند. اما ضربه‌‌های مهلکی در طول سالیان گذشته به رژیم‌های استبدادی زده‌اند.
حال مادران دادخواه در ایران، خاری در چشم نظام ضد انسانی هستند

.

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ویدیو ها
تجمع اعتراضی بیش از ۱۸۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری پالایشگاه تندگویان تهران

تجمع اعتراضی بیش از ۱۸۰۰ نفر از کارگران پیمانکاری پالایشگاه تندگویان تهران امروز چهارشنبه ۶ بهمن‌ماه کارگران پیمانکاری پالایشگاه تندگویان تهران در اعتراض به عدم دریافت حق و حقوق قانونی خود و عدم اجرای طرح طبقه‌بندی مشاغل در محوطه شرکت دست به تجمع زدند.

ویدیو ها
تجمع اعتراضی کارگران کارخانه لاستیک بارز کرمان

تجمع اعتراضی کارگران کارخانه لاستیک بارز کرمان امروز سه‌شنبه پنجم بهمن‌ماه کارگران کارخانه لاستیک بارز کرمان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه در محوطه کارخانه دیت به تجمع زدند.

ویدیو ها
راهپیمایی و تجمع اعتراضی کارگران «کارد به استخوان رسیده» پتروشیمی رازی

راهپیمایی و تجمع اعتراضی کارگران «کارد به استخوان رسیده» پتروشیمی رازی صبح امروز دوشنبه ۴ بهمن ماه جمعی از کارگران پتروشیمی رازی در اعتراض به ممنوع الورود شدن تعدادی از کارگران دست از کار کشیدند و مقابل حراست مجموعه اعتراض کردند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: