گیتی پورفاضل بانوی حقوقدان و از امضا کنندگان بیانیه ۱۴کجاست؟ ✍️ به قلم مهرانگیز کار

گیتی پورفاضل کجاست؟

✍️مهرانگیز کار

قول داده بودم هر خبری از بانوی شجاع و گرفتار ما گیتی پورفاضل برسد با شما در میان بگذارم. متاسفم که همه ی روزنه های خبری را بسته اند . زن حقوقدان و سالخورده را به بدترین شکل ممکن و به شدت خشونت امیز و اهانت بار به اسارت برده اند. نمی گویم دستگیر کرده اند، چرا که بازداشت راه و رسمی و قانون و مقرراتی دارد که مراعات نشده است. درستتر است بگوییم او را به اسارت برده اند.

به موجب قانون ایین دادرسی کیفری، شخصی که درست یا نادرست برایش پرونده ساخته و تحت نظر است حقوقی دارد که هیچ یک در مورد خانم گیتی پورفاضل مراعات نشده است. او حق دارد فورا با خانواده اش تماس بگیرد و موضوع را با انها در میان بگذارد که از این حق محروم بوده. او حق دارد وکیل تعیینی خود را در کنار داشته باشد که ندارد. این چند روز بدون حضور وکیل هرچه خواسته اند با او کرده اند.

همانند راه و رسم شان که قانونمند نیست حتما وادارش می کنند تا بگوید تابع نظر دادگاه هستم و هر وکیلی را که دادگاه مصلحت بداند می پذیرم. بی تردید یک چنین وکیلی همسوی سپاه و اطلاعات و این هاست و وکیل حکومتی است که موکلش را به اسارت گرفته است.
با این اوصاف که راه و رسم شان است، حتما گیتی پورفاضل هم اکنون زیر فشارهای سخت است. از اهانت های زبانی تا صدمات جسمی و روحی.
بی خبری از او در حکم بدترین خبرهاست. بی خبری از او نگران کننده است. بی خبری از او و سکوت رسانه ای نسبت به او بدترین خبر است.
باید هرچه زودتر هم با خانواده اش تماس بگیرد، هم وکیل تعیینی اش معرفی بشود، هم سلامت او را تضمین کنند. هم حق ملاقات داشته باشد.

دانشکده حقوق سوربن که میزبان او در اخرین سفرهایش بوده باید از اسارت او با خبر بشود و مقامات فرانسوی که می خواهند به جمهوری اسلامی کمک کنند باید اطلاع داشته باشند که زیر سلطه ی جمهوری اسلامی یک زن وکیل و ایران دوست و مبارز مدنی و آزادیخواه زیر شکنجه است با هدف اخذ اقرار از او که جاسوس و همدست دشمنان خارجی بوده است.
ایرانیان مقیم فرانسه لطفا کاری بکنند.
به امید پیروزی اهورامزدا بر اهریمن!؟
مهرانگیز کار
۲۸ اگوست ۲۰۱۹

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: