یورگن هاردت: «نقض مداوم حقوق بشر در ایران قابل تحمل نیست»

سخنگوى سیاست خارجی فراکسیون دموکرات مسیحی و سوسیال مسیحی در پارلمان آلمان: نقض مداوم حقوق بشر در ایران قابل تحمل نیست؛ مرگ نوید افکاری باید در سیاست ما در ایران تأثیر بگذارد.

🔸بوندستاگ آلمان روز جمعه در مورد اعدام نوید افکاری کشتی گیر ایرانی و سیاست این كشور در مورد جمهورى اسلامى بحث كرد. یورگن هاردت، سخنگوی سیاست خارجی گروه پارلمانی فراكسیون مشترک احزاب مسیحى گفت: «حكم اعدام كشتی‌گیر نوید افكاری تحت استدلال‌های بى پایه و اعدام سریع او علیرغم تردید شدید در مورد ادعاها، و اعتراضات بین‌المللی، بخشی از سیاست نقض مداوم حقوق بشر از طرف تهران است.

🔸رژیم آیت‌الله سال‌ها است که منتقدان و کسانی را که متفاوت فکر می‌کنند سرکوب می‌کند و ملت خود را به طور سیستماتیک مورد فشار و سركوب قرار می‌دهد. پس از چین، ایران دومین تعداد مجازات اعدام شده در جهان را دارد. مجازات اعدام به وضوح با ارزش‌های اروپا مغایرت دارد. این نیز همیشه باید در روابط ما با ایران مورد توجه قرار گیرد.

🔸تا زمانی که ایران مردم خود را وحشیانه سرکوب می‌کند ، تا زمانی که ایران با شبه نظامیان تحت کنترل خود ثبات منطقه را به خطر می‌اندازد و امنیت اسرائیل را تهدید می‌کند و تا زمانی که ایران اهداف خود را برای برنامه هسته‌ای اش پنهان می‌کند، از نظر گروه پارلمانی دموكرات مسیحى روابط عادی با این كشور وجود ندارد، به‌ویژه گسترش روابط اقتصادی ممکن نخواهد بود.

🔸زمان آن فرارسیده است که نگاهی انتقادی به سیاست خود در مورد ایران بیندازیم.»

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: