یک‌ونیم قرن زندان برای ۳۰ شهروند بهایی

گزارش

۰۰۰ مقاله حاوی تبلیغاتی علیه آیین بهایی در سال جدید میلادی در رسانه‌های وابسته به دولت اطلاع داده است. این در حالی است که بهاییان از هرگونه حق جواب دادن به تهمت‌های وارده، محروم هستند.

به گزارش جامعه جهانی بهایی، در هفته‌های اخیر، ۴٠ بهایی در شیراز که پرونده‌هایشان ماه‌ها معلق مانده بود به دادگاه احضار شدند. این تعداد احضار بهاییان به دادگاه در یک شهر در سال‌های اخیر بی‌سابقه بوده است. یک مقام قضایی در شیراز اظهار کرده که بهاییان را در این شهر «ریشه‌کن» خواهد کرد.

طبق آخرین خبر رسیده به ایران‌وایر در تاریخ ۳۰ خرداد، شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران حکم بدوی «فاروق ایزدی‌نیا»، محقق و مترجم بهایی ساکن تهران را عیناً تایید و به فرد مذکور ابلاغ کرد. این شهروند بهایی در مردادماه سال گذشته در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی از طریق اداره تشکیلات بهایی» به ده سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

«سیمین فهندژ»، یکی از سخن‌گویان جامعه جهانی بهایی در رابطه با افزایش محسوس آزار و فشار بر شهروندان بهایی در سه‌ماهه اول ۱۳۹۹،   گفت: «اتفاقات اخیر و احضار ده‌ها بهایی به دادگاه‌های انقلاب و هم‌چنین برگرداندن چند زندانی بهایی به زندان که به دلیل بیماری کرونا با تعداد دیگری از زندانیان عقیدتی آزاد شده بودند همه نشان‌گر تعصب مذهبی است که بهاییان در ایران با آن روبرو هستند و هم‌چنین نشان‌دهنده تبعیض شدیدی است که نسبت به بهاییان در نظام قضایی ایران وجود دارد.»

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

گزارش
تجمع اعتراضی بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد خوزستان

  روز یکشنبه سوم بهمن‌ماه جمعی از بازنشستگان و مستمری بگیران صندوق بازنشستگی فولاد خوزستان مقابل ساختمان این صندوق در اهواز تجمع کردند. این بازنشستگان خواستار تحقق مطالبات معیشتی و حقوقی خود هستند . بازنشستگان صندوق فولاد هر یکشنبه در اعتراض به عدم رسیدگی به مشکلات‌شان دست به تجمع می‌زنند.

خبر
شهادت مهدی اصلانی در دادگاه: حمید نوری در زمان اعدام‌ها، معاون قاضی مقیسه بود

در پنجاه و نهمین جلسه دادگاه حمید نوری، مهدی اصلانی زندانی سیاسی سابق به عنوان شاهد گفت که حمید نوری را که با نام مستعار «عباسی» در زندان گوهردشت کار می‌کرد، در دوران حبس از نزدیک دیده است و تاکید کرد که نوری در دوران اعدام‌های زندانیان سیاسی در سال …

خبر
سخن پدر جانبخش راه آزادى محمد تيمورى :نه ميبخشم نه فراموش ميكنم، مرگ بر قاتلين شهداى آبان

سخن پدر جانبخش  راه آزادى محمد تيمورى كه در ملارد آبان ٩٨ جان بر كف آزادى نهاد ، وى ٣٣ ساله متاهل و داراى فرزند بود: پدر ميگويد نه ميبخشم نه فرامرش ميكنم، مرگ بر قاتلين شهداى آبان

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: