۲۱ فروردین‌ماه، یاسمن آریانی، فعال مدنی بازداشت شد

صبح روز ۲۱ فروردین ۱۳۹۸، مامورین نیروی انتظامی، با در دست داشتن حکم جلب خانم آریانی و حکم ورود و تفتیش منزل از دادسرای کرج، به منزل وی وارد شده و پیش از بازداشت، منزل پدری او را نیز مورد تفتیش قرار داده و ضمن بدرفتاری با پدر خانم آریانی تعدادی از لوازم شخصی ازجمله تلفن همراه او را ضبط کردند.

یاسمن آریانی پس از بازداشت در تماس کوتاهی با خانواده خود از انتقال خود به #بازداشتگاه_وزرا در #تهران و با شکایت دادسرای ارشاد خبر داده است.

روز دوشنبه این فعال مدنی و بازیگر #تئاتر که در حال آماده شدن برای بازی در نمایش “اکتورز استدیو” در تماشاخانه ملک بود از توقیف نقش خود در این تئاتر و کنار گذاشته شدن توسط #وزارت_ارشاد خبر داده بود.

جلوگیری از اجرای یاسمن آریانی در پی جوسازی برخی رسانه های مجازی منتسب به نهادهای امنیتی در ارتباط با حرفه بازیگری او و تفتیش عقاید وی صورت گرفته است.

یاسمن آریانی در تاریخ ۱۱ مردادماه ۹۷، در جریان “#اعتراضات_سراسری مردادماه در تهران، در اعتراض به شرایط رو به افول اقتصادی و فساد” همراه با حدود ۵۰ تن دیگر از معترضین توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان‌های تهران بزرگ و #قرچک #ورامین منتقل شده بودند.

وی به همراه سایر زنان بازداشت شده در این پرونده اواخر مهرماه سال گذشته به بند زنان زندان اوین منتقل شده و توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست #قاضی_مقیسه به اتهام “اخلال در نظم عمومی” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: