photoبیخبری از دراویش.jpg

خانواده‌های هشت درویش گنابادی محبوس در زندان #فشافویه که پس از حمله‌ی روز هفتم شهریور گارد زندان فشافویه به درویشان متحصن در تیپ ۳ آن زندان به مکان نامعلومی منتقل شده بودند می‌گویند ۳۰ روز است که هیچ اطلاعی از وضعیت جسمی و محل نگهداری زندانیان خود ندارند.

رضا انتصاری، کسری نوری، محمد شریفی‌مقدم، مهدی اسکندری، حسام معینی‌، مرتضی کنگرلو، امیر نوری و سینا انتصاری هشت درویشی هستند که در جریان حمله‌ی گارد زندان فشافویه به درویشان زندانی مورد ضرب و جرح قرار گرفته و پس از انتقال از بند، به مکان نامعلومی برده شده‌اند.

درویشان شاهد حادثه‌ی روز هفتم شهریور گفته‌اند که کتف و سر رضا انتصاری در این حادثه شکسته بوده و دست و سر کسری نوری نیز به‌شدت صدمه دیده است.

این زندانیان گفته‌اند مسئولان زندان، هشت درویش یادشده را بدون رسیدگی پزشکی از بند بیرون برده‌اند.

خانواده‌ی هشت درویش زندانی مفقودشده به مجذوبان نور گفته‌اند برای پی‌گیری وضعیت فرزندان‌شان به ادارات زندان و قوه قضاییه مراجعه کرده‌اند اما هیچکس به آنان پاسخ روشنی درباره این که این #درویشان در کدام محل و در چه شرایطی نگهداری می‌شوند نداده است.

پیشتر گفته شده بود که برای این هشت درویش پرونده قضایی جدید باز شده و تا زمان برگزاری دادگاه حق ملاقات با خانواده‌هایشان را ندارند.

باید یادآوری کرد که این درویشان که شماری از آنان جزو مدیران وبسایت #مجذوبان_نور بوده‌اند در جلسات محاکمه‌ی دادگاه انقلاب نیز شرکت نکرده و گفته بودند دادگاه‌هایی که برای درویشان گنابادی برگزار می‌شود از ابتداییات قانونی بی‌بهره‌اند و چیزی جز تفتیش عقاید و تمسخر و توهین به عقاید درویشان #گنابادی نیستند.

این هشت درویش که در جریان حادثه‌ی #گلستان_هفتم در یکم اسفندماه سال گذشته بازداشت شده بودند با حکم بدوی دادگاه انقلاب تهران به ۶۴ سال حبس، ۴۴۴ ضربه شلاق، ۱۲ سال تبعید و ۱۶ سال محرومیت اجتماعی و رسانه‌ای محکوم شده‌اند.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: