ابراهیم فیروزی نوکیش مسیحی است که به دلیل اعتقادات خود در زندان به سر می برد. ابراهیم متولد ۱۳۶۵ شمسی درشهر همدان است. اولین بار در سال ۸۹ وزارت اطلاعات او را به دلیل توزیع انجیل و تشکیل کلیسای خانگی بازداشت و در نهایت به ۱۰ماه حبس محکوم نمود.
بار دوم، ماموران وزارت اطلاعات وی را در محل کارش دستگیر کرده و به جرم تبلیغ مسیحیت به یک سال زندان و دو سال تبعید به شهرستان سرباز واقع در استان سیستان و بلوچستان محکوم کردند .
اما این محکومیت ها مستبدان را راضی نکرد و آنان دست به پرونده سازی با اتهامات سنگین تر زدند و در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب او را به ۵سال زندان محکوم کردند و سرانجام دادگاه تجدیدنظر آقای فیروزی در ۲۵ دی ماه ۹۴ تشکیل و حکم پنج سال زندان تعزیری او را تایید کرد.
یکی از نزدیکان آقای فیروزی گفته بود که بازجویی‌های او در زندان اوین با «توهین و تفتیش عقاید» برای گرفتن اعتراف اجباری همراه بوده است. بازجویان همچنین به مسائلی پرداخته‌اند که آقای فیروزی قبلا برای آن بازجویی و محاکمه شده بود.
بنا به گفته یک مطلع در رابطه با وضعیت این زندانی سیاسی – عقیدتی، ابراهیم به دلیل عدم دسترسی به پزشک متخصص دندان، با درد دندان که اکنون فک و صورت او را هم فرا گرفته است دست و پنجه نرم می‌کند. او حتی دیگر قادر به خوردن غذا نیست.
این منبع ادامه داد مادر این زندانی سیاسی به دلیل ابتلا به بیماری سرطان و همچنین از دست دادن بینایی خود دیگر امکان ملاقات کابینی با فرزندش را ندارد و عدم موافقت با درخواست مرخصی ابراهیم نیز شرایط او را وخیم کرده است.
ابراهیم فیروزی در نامه اخیر خود نسبت به اعتصاب سراسری کامیون‌داران واکنش نشان داد و نامه ای در حمایت از آنان منتشر نمود و ضمن این نامه از تمام مجامع بین المللی و کشورهای دیگر خواستار مداخله برای آزادی هر چه سریع‌تر کامیون‌داران بازداشتی شد.
ابراهیم فیروزی از جمله زندانیانی بود که در یورش مرداد ۹۶، توسط گارد زندان گوهردشت (رجایی شهر) مورد ضرب و شتم قرار گرفت و همراه با ۵۲ تن دیگر از زندانیان سیاسی دیگر به سالن ۱۰ بند ۴ زندان رجایی شهر منتقل شد و در اعتصاب جمعی ۴۰ روزه زندانیان سیاسی در اعتراض به این اقدام مسئولین زندان شرکت نمود.
ابراهیم فیروزی، کارگر تراشکار ۳۲ ساله، ساکن رباط کریم اینک در زندان رجایی شهر از حداقل های حقوق زندانیان سیاسی

محروم است.
وی علاوه بر این حکم ۵ ساله بر اساس حکم قبلی پس از پایان حکم، به شهرستان سرباز در استان سیستان و بلوچستان تبعید خواهد

وضعیت زندگی خانواده زندانی نوکیش مسیحی ابراهیم فیروزی .

ابراهیم فیروزی به خاطر فعالیت های کلیسای ومسیحی چند سالی است در حبس وزندان بسر میبرد.این زندانی به رسیدگی پزشکی نیاز دارد مادر وی نیز به سرطان مبتلاست .

شد.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: