امیر سالار داوودی, وکیل دادگستری روز سه شنبه ۲۹ آبان ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس نیروهای امنیتی اقدام به تفتیش دفتر وی نموده و ضمن ضبط تعدادی از پروندها و وسائل شخصی وی این وکیل دادگستری را به زندان اوین انتقال دادند.

💠به گزارش حقوق بشر در ایران, روز سه شنبه ۲۹ آبان سالجاری امیر سالار داوودی وکیل پایه یک دادگستری در دفتر وکالت خود توسط نیروهای امنیتی بازداشت و ضمن تفتیش دفتر کار وی و ضبط تعدادی از پروندههای و برخی لوازم شخصی, نامبرده را به زندان اوین منتقل نموده اند.

🔶بنقل از یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر حقوق بشر در ضمن تائید خبر بازداشت این وکیل و فعال حقوق بشر گفت, امیرسالار داوودی از جمله وکلای توانا و فعال در عرصه حقوق بشر ایران میباشد. این وکیل دادگستری وکالت چندین تن از فعالان حقوق بشر و فعالان سیاسی , ازجمله «سهیل عربی» و «سعید شیرزاد» را بر عهده داشته است.

🔷این منبع مطلع در ادامه گفت, امیرسالار
داوودی از جمله وکلائی بود که نگاهی انتقادی به وضعیت نابسامان کشور و همچنین منتقد دستگاه قضائی ایران, در نوع برخورد با شهروندان و گسترش جو سرکوب و نقض حقوق بشر در ایران داشت.

🔆این وکیل دادگستری چندین مورد نامه هائی را به رهبر جمهوری اسلامی, آیت الله خامنه ای و رئیس قوه قضائیه, صادق لاریجانی نوشته بود و در همه این نامه ها از ادبیات مناسب و محترمانه مصادف با اصول آزادی بیان و رعایت احترام به شان انسانی این دو فرد را رعایت نموده بود.

🔆همچنین امیر سالار داوودی ادمین و صاحب امتیاز کانال تلگرامی بدون روتوش میباشد که این کانال از ارزش و اعتبار خاصی در منظر وکلای دادگستری و دیگر فعالان حقوق بشر در ایران برخوردار است.

💠این منبع مطلع همچنین گفت, امیرسالار داوودی بارها به دادسرای زندان اوین به جهت بازجوئی احضار شده بود و حتی در مواردی هم منتج به تفتیش منزل این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر بوده است.

🔶از جمله مواردی که امیر سالار داوودی به دادسرای اوین احضار شده بود مربوط به مصاحبه ای بود که چندی پیش این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر با صدای آمریکا انجام داده بود و به با توجه به موارد احضار و بازجوئیهای قبلی و تفتیش منزل صورت گرفته از سوی نیروهای امنیتی متاسفانه روز سه شنبه, ۲۹ آبان ماه توسط حفاظت اطلاعات قوه قضائیه بازداشت و پس از تفتیش محل کار, نامبرده به زندان اوین منتقل گردید. همچنین نیروهای امنیتی به خانواده این وکیل
دادگستری تذکر داده اند که نسبت به رسانه ای کردن و اطلاع رسانی پیرامون بازداشت این وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر در هیچ رسانه ای اطلاع رسانی نشود.

🔆در ماههای اخیر موجی گسترده از سرکوب و احضار و بازداشت وکلای دادگستری و فعالان حقوق بشر در ایران به راه افتاد. این موج سرکوب با بازداشت نسرین ستوده از وکلای دختران خیابان انقلاب در تاریخ ۲۳ خرداد سالجاری شکل گرفت. با بازداشت پیام درفشان و فرخ فروزان دو تن از وکلای دادگستری در تاریخ ۹ شهریورماه در منزل آرش کیخسروی، دیگر وکیل دادگستری که به همراه قاسم شعله سعدی که وی هم از وکلای بنام دادگستری میباشد به همراه آرش کیخسروی در مقابل مجلس شورای اسلامی در تهران بازداشت شده بودند, موج سرکوب وکلای دادگستری و فعالان حقوق بشر در ایران سیر سعودی به خود گرفت.

🔶مصطفی دانشجو، از دیگر وکلای دراویش گنابادی، نیز اوایل بامداد روز یکشنبه ۱۷ تیرماه، بازداشت شد. لازم به ذکر استکه اقای دانشجو بعد از بازداشت جهت بازجوئی به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل گردید و پس از اتمام بازجوئی به قرنطینه زندان اوین منتقل گردیده است.

🔷زینب طاهری، وکیل محمد ثلاث، هم پس از آن که اعلام کرد قصد دارد «اسناد بی‌گناهی» موکلش را منتشر کند، بازداشت شد. وی اما روز هفدهم مرداد ماه با ثیر وثیقه آزاد شد.

🔶محمد نجفی دیگر وکیل دادگستری و از جمله افراد پیگیر نحوه‌ی جان باختن وحید حیدری, یکی از معترضان در وقایع دی‌ماه ۹۶ بود. وی پس از افشاگری در خصوص فوت “وحید حیدری” یکی از معترضان خیابانی دی‌ماه که در اراک بازداشت و در بازداشتگاه کلانتری ۱۲ اراک درگذشت، بازداشت شد و طی حکمی به تحمل سه سال حبس و ۷۴ ضربه شلاق و این حکم در شعبه اول دادگاه تجدیدنظر استان مرکزی تائید شد و در حال حاضر در زندان مرکزی اراک محبوس گردیده است.

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: