‌ بیانیه ۷ زندانی سیاسی در رابطه با کشته شدن دانشجویان دانشگاه علوم و تحقیقات تهران

بیانیه ها

photo_بیام ۷ زندامی
⭕️بچه هایمان در پیش دبستانی در آتش بی‌کفایتی و بی‌لیاقتی به اصطلاح مسئولان می‌سوزند و جوانانمان در دانشگاه در ارابه‌های حرص و طمع و غارت و چپاول مهره‌های ریز و درشت نظام به کام مرگ می‌روند و آنچه که «دادستان کلا وقیح» به دانشجویان ارائه می‌دهد این است که مراقب باشید دشمنان از این واقعه سواستفاده نکنند…!!! وقاحت را ببینید…!!! یعنی کشته و پرپر شدن جوانان و دانشجویان مهم نیست. مهم این است که می‌گوید دشمن به خاطر این فاجعه سواستفاده نکند و بی‌کفایتی و رسوایی نظام برملا نشود…!!!

⭕️به این وقاحت باید پاسخ داد که آن‌که این خبر را هر چه بزرگ و بزرگ‌تر می‌کند، جان و امنیت دانشجویان و جوانانمان را بیشتر تضمین می‌کند یا آن‌که مکتوم و لاپوشانی می‌کند….. عناد و دشمنی به واقع کدام است…..؟؟!!

⭕️ضمن این‌که این «دادستان کلا وقیح» و عقب‌مانده هنوز نمی‌داند که آن‌چه به عنوان خبررسانی از نظر او سواستفاده می‌نماید در دنیای امروز شفافیت و حق اطلاع مردمی نام دارد وگرنه به سیاق چهل ساله که همه چیز مکتوم و لاپوشانی می‌شد باز هم کسی خبردار نمی‌شد و راه برای فجایع دیگر باز بود… و حتی همین پیگیری فرمالیستی و خشک و خالی هم صورت نمی‌گرفت…..!!!!

⭕️رئیس دانشگاه آن موقع که مسئولیت ریاست را می‌پذیرد (یعنی همان موقع پاسخگو بودن به وضعیتی که موجود است) سرخوش است و مطلقا نمی‌گوید که وضع دانشگاه‌ها چیست و چه کسی و چرا بودجه‌ها را بالا کشیده (چون اگر می‌گفت او را کنار گذاشته و یک غلام حلقه به گوش دیگر را می‌آوردند) حال که فاجعه حادث شده می‌گوید من نبودم از قبلی‌ها بپرسید….!!!! با چنین منطقی چه کسی و کی مسئول خواهد بود و پاسخ‌گو….؟؟؟

⭕️البته این هم نمونه‌ای از فساد و تباهی و بی‌کفایتی سیستمی پوسیده است که به خاطر این شالوده‌های فاسد هیچ چاره‌ای جز کوبیدن و از نو بنا کردن ندارد… اگر امکان ترفیعی و اصلاحی وجود داشت بعد از ۴۰ سال انجام می‌شد و اکنون کشاورز و کارگر، معلم، دانشجو، کامیوندار، بازاری و پرستار و… این‌گونه به فغان نبودند و متاسفانه هر روز هم بچه‌ها، جوانان و تک تک هم‌وطنانمان باید تاوان آن را بدهند.

⭕️ضمن هم‌دردی با همه‌ی دانشجویان و خانواده‌ی عزیزان از دست رفته راه چاره را در هر چه بلند کردن فریادها و مقاومت بیشتر می‌دانیم. درست همان‌طور که در دی ماه ۱۳۹۶ آغاز شد و تاکنون در هر گوشه و کنار و در همه جا شعله می‌کشد و پیوسته باید ادامه یابد.

ابراهیم فیروزی، مجید اسدی، سعید ماسوری، محمدعلی منصوری، حسن صادقی، محمد بنازاده امیرخیزی، پیام شکیبا

۱۴دی

بدون دیدگاه

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

بیانیه ها
بیانیه ۴۷ کشور جهان درباره نقض حقوق بشر در ایران؛ اعدام نوید افکاری منزجرکننده بود

بیانیه ۴۷ کشور جهان درباره نقض حقوق بشر در ایران روز جمعه ۴ مهر ماه ۱۳۹۹، چهل و هفت کشور عضو سازمان ملل متحد با انتشار بیانه‌ای نقض گسترده حقوق بشر در ایران را محکوم کردند. ۴۷ کشور عضو شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد با محکوم کردن «نقض شدید …

زندانیان
پرونده سازی جدید برای پریسا رفیعی دانشجوی زندانی سیاسی وامتناع وی از حضور در بیدادگاه

وز شنبه پنج مهرماه ۱۳۹۹، پریسا رفیعی، فعال صنفی دانشگاه تهران محبوس در زندان اوین از بابت پرونده جدیدی که اخیرا برای او گشوده شده دادگاه انقلاب تهران احضار شد. احضار خانم رفیعی به شعبه ببست و شش بیدادگاه ضد انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری به صورت شفاهی …

زندانیان
سه عضو کانون نویسندگان ایران جهت تحمل حبس به زندان اوین منتقل شدند

بکتاش آبتین، رضا خندان مهابادی و کیوان باژن، سه تن از اعضای کانون نویسندگان ایران امروز شنبه ۵ مهر پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوران محکومیت خود به زندان اوین منتقل شدند. . پیشتر بیدادگاه تجدیدنظر استان تهران در دی ماه ۹۸ …

ترجمه به زبانهای دیگر
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: