‌ شکوفه آذر ماسوله زندانی سیاسی سابق : روز 16 آذر روز دانشجو ،را مبدل به روز اتحاد و همبستگی و همدلی با دانشجویان و کارگران و معلمان زندانی و زندانیان سیاسی نماییم. صدای بی صدایشان باشیم.

photo_2018-12-05_22-36-31

شانزدهم آذر ماه ‏#روز_دانشجو را اول باید به دانشجویان ممنوع التحصیل و دانشجویان زندانی که این روزها تعدادشان کم نیست تبریک گفت ، آنهایی که مصداق جمله دانشجو می میرد ذلت نمی پذیرد هستند …دانشجویان با شرفتی که نشان دادند دانشگاه هنوز زنده است.

دانشجو همین طور که از اسمش هم پیداست باید جوینده دانش باشد و مطالبه گر حقوق جامعه ای که درآن زندگی میکند…در دنیای امروزو به خصوص در سرزمین ما اگر دانشجو سهیم در فعالیت مدنی و سیاسی نباشد و درد های جامعه را نشناسد و به دنبال چاره جویی نباشد و بی تفاوت از کنار مردمی که بسیاری به نان شب محتاجند ،کودکانی که در پیش چشم مان به جای مدرسه در خیابان ها اواره….و با التماس گلی یا فالی می فروشند… جوانانی که زیر بار اعتیاد و بیکاری وهزاران معضل و اسیب اجتماعی نایی برایشان باقی نمانده و هزاران درد و رنجی که در جامعه موج میزند… معنای دانشجو اگر با دستهای پینه بسته کارگران و زحمت کشان گره نخورد.. بی معنا خواهد بود…
دانشجو باید این روزها از خود بپرسد چرا در سرزمینش که روزی ثروتمندترین کشورها بود واکنون نیز سرشار از غنی ترین منابع نفت وگاز و منابع انسانی دنیاست عده ای گور خواب میشوند …
چرا اسماعیل بخشی ها تا سرحد مرگ شکنجه میشوند…. چون صدای بی پناهی وفقر کارگرانی بوده اند که برای دریافت حقوق شان خودسوزی کرده اند؟!!
حکومتی که سالها ی پیش به گرده کارگران آق تپه شلاق زد … چون صدایشان نبودیم….
حکومتی که دستانش خونین به قتل های خاوران، قتل عام 67 ،… قتل های زنجیره ای… کوی دانشگاه و اشک های مادر سعید زینالی… کهریزک و کشتار 88 …و دیماه 96 است و همچنان با وقاحت ولبخند مهوع اش اعلام میدارد در ایران زندانی سیاسی ندارد… باید که پاسخگوی دانشجو ومعلم و دانشگاهیانی باشد که شرافت و آزادگی را به منافع شخصی و آقازاده شدن برگزیده اند. ….
روز دانشجو، این روزها روز دانشجویان با شرفتی ایست که با وجود فضای اختناق و امنیتی دانشگاه ها هرروزه صدای کارگران هفت تپه و فولاد میشوند… رودر روی بسیجیان و مواجب بگیران می ایستند و سرود سراومد زمستون میخوانند….
روز دانشجواین روزها متعلق به دانشجویانی ایست که از دیماه 96 تا کنون در اوین درس آزادگی می اموزند…

روز دانشجو روز تمام دانشجویانی ایست که زبان سرخشان سر سبزشان را به باد داده…
روز قندچی و شریعت رضوی و بزرگ نیاست که خون پاکشان سمبل نسل های متوالی شد….
وزارت اطلاعات ارزوی تحصیل رو بر من و بربسیاری دانشجویان به اسم تعلیق و پرونده امنیتی به رویا و آرزو تبدیل کرد… هرگز شب امتحان پایان ترم کارشناسی ارشد ،شبی که پرینت امتحان را گرفته بودم و کتاب و جزوه ها در کنارم پهن بود…. به منزلم هجوم اوردند و دانشگاه را که قشنگترین و باارزش ترین سنگر برای مبارزه با بیخردی و نااگاهی بود به افسانه تبدیل شد… آن شب و شبهای بعد در انفرادی 209 سپری شد….. میدانم این درد بسیاری از دوستان و یاران هم اندیش می باشد که به دلیل عقاید سیاسی و بی تفاوت نبودن به خانه ای که نامش ایران است ستاره دار شدند و از حق تحصیل محروم… و بسیارانی در چنین روزی قلبشان اماج گلوله قرار گرفت و به خون نشستند… اری واقعیت تلخی ایست که امروز اوین دانشجو میپذیرد و چه افتخاری بالاتر از این…. روز دانشجو رو به تمامی دوستان ویاران نازنین ام چه در دانشگاه و چه خارج از دانشگاه ولی درسنگر مبارزه برای ازادی میهن تبریک عرض میکنم.
به امید ازادی ایران ✌️✌️✌️✌️✌️
شکوفه آذر ماسوله زندانی سیاسی سابق

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: