‌ یک ماه بی‌خبری از وضعیت عباس واحدیان پس از بازداشت

photoعباس واحدیان

عباس واحدیان شاهرودی، نویسنده و فعال مدنی ساکن مشهد در تاریخ ۱۹ مهرماه در منزل شخصی خود توسط نیروهای امنیتی این شهر بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد. علیرغم گذشت زمان کماکان از سرنوشت این فعال مدنی خبری به دست نیامده است.
‍ هنگامه واحدیان دختر عباس واحدیان چنین مینویسد : “شک نکنید هیچ دیکتاتوری آزادی به مردمش نمی بخشد. آزادی گرانبهاترین الماس جهان است که دیکتاتورها هرگز انرا به راحتی به مردم نمیبخشند.”

یک ماه از نبود پدرمان گذشت.یک ماه حتی صدایش را هم نشنیدیم.یک ماه است که احساس امنیت از بین خانواده مان رفته است و همه نگرانیم.نگران جان و سلامتی پدرم.مسئول حفظ جان و سلامت پدرم نیروهای مزدور جکومتی اند.می گویم مزدور نه امنیتی!چون اینها امنیت را برای مردم کشورم حرام کرده اند و هرجا هستند رعب و وحشت به دنبال دارند.

پدرم برای بیان آزادی,برای یاداوری شرافت ,برای مقاومت در راهی که در آن قدم گذاشته بود بازداشت شد.شاید برای تان عجیب باشد که در این قرن 21 من در مملکتی هستم که مردمانش برای بیان آزادی و گرفتن حقشان زندانی و کشته می شوند.برای بیان خواسته هاشان تنبیه می شوند و حتی توسط نیروهای حکوتی کتک میخورند و آخر هم از ترسشان صداشان در گلو خفه میشود.مردمی هستیم که گروگان های این حکومت شده ایم؛برای ندادن حقمان میزنند,میکشند,تجاوز میکنند,می سوزانند و قربانی میکنند.در این مملکت مردمم برای لقمه ای نان به هم رحم نمیکنند و دوست داشتن و عشق را از یاد برده اند و مثل سران به فکر چپاول هم هستند و با دیانت,سیاست را دور میزنند.من در مملکتی هستم که با داشتن بزرگترین سرمایه های نفتی ,گازی و معدنی به اندازه 2 قرن از کشورهای همسایه اش عقب تر است .کشورم را دوست دارم , خانواده ام را دوست دارم و برای امنیت و آزادی تلاش خواهم کرد.خوشحالم که پدرم انسانی شریف ,درستکار و مبارز بود که جای همچون انسانهایی مثل پدرم یقینا در زندان نیست که در این بیرون به امثال شما برای پیدا کردن راهمان و گرفتن حقمان همگی نیاز داریم. به امید ازادی پدرم #عباس واحدیان #آرش صادقی و ….

۲۱ آبانماه ۱۳۹۷

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: