‍ از ارژنگ داودی وزینب طاهری همچنان خبری دردست نیست

#زینب_طاهری، وکیل مدافع #محمد_ثلاث یک روز پس از اعدام موکلش بازداشت شد.
زینب طاهری گفته بود اسنادی دارد که نشان می‌دهد موکلش بیگناه اعدام شده و این مدارک را افشا می‌کند. قوه قضاییه او را به “دروغ‌گویی” متهم کرده است.
اعدام محمد ثلاث، درویش گنابادی به یکی از جنجالی‌‌ترین پرونده‌های سیاسی در جمهوری اسلامی تبدیل شد. قوه قضاییه ی جمهوری اسلامی محمد ثلاث را علیرغم ابهامات بسیار در اثبات گناهکار بودن او اعدام کرد. فردای آن روز نیز یکی از شعب دادسرای فرهنگ و رسانه زینب طاهری، وکیل او را به زندان انداخت و مدتهاست از این وکیل خبری نیست!

#ارژنگ_داودی کجاست!؟ چرا همچنان تحت فشار و ارعاب است!؟ این بی خبری از او و اعمال انواع فشار و ارعاب بر ایشان برای چیست!؟

یک منبع موثق طی تماسی از زندان زابل در مورد ارژنگ اینگونه گفت: ماههاست ارژنگ را در یک اتاق کوچک و بدور از سایر زندانیان، بدون حق استفاده از تلفن (بیشتر از یکسال هست که هیچ تماس تلفنی با کسی نداشته) حتی بدون اینکه کتاب، کاغذ، خودکار و یا روزنامه ای در اختیار داشته باشد بدون رعایت قانون تفکیک جرایم وی را حبس کرده اند. این منبع خبری اضافه کرد که وعده های غذایی اش از طریق دریچه ی کوچکی در زیر در، به وی داده میشود. او از تمام امکانات محروم است حتی دسترسی به میوه و مواد خوراکی برایش غیر ممکن است و تنها جیره ی زندان به او داده میشود.
رئیس زندان زابل به وی گفته همین جا در همین اتاق میمیری و فقط استخوانهایت برای دفن جای دیگه فرستاده خواهد شد.
حتی گفته شده همسر وی فوت کرده و وی بی خبر از این موضوع میباشد.
در طول هفته تنها یک ساعت او را به هواخوری می برند. خانواده ی وی نیز تحت فشار میباشند به طوریکه سال گذشته عمو ی ایشان؛ آقای یادگار و برادرزاده ی نوجوانش را مدتها بازداشت کردند و آنها را به دلیل اینکه صدای ارژنگ داودی را به بیرون اززندان میرسانند؛ به همکاری با ارژنگ داودی متهم کردند.

ادامه ی بیخبری و این همه فشار و ارعاب بر این زندانی سیاسی، بر این شاعر و معلم دلسوز نگران کننده است…

.jpg

#نه_به_زندان
#نه_به_شکنجه_تهدید_ارعاب
#صدای_زندانیان_دربند_باشیم

پاسخی بگذارید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: